Aktuāli! Konsultācija par esošās mājas lapas uzlabošanu!

Kas ir grafiskais dizains?

Grafiskais dizains ir māksla ar jēgu. Tas sevī ietver radošu un sistemātisku plānu, kas, izmantojot attēlus, dažādus simbolus var vārdus, dod iespēju atrisināt klienta problēmas vai sasniegt izvirzītos mērķus. Šajā bloga rakstā esam apkopojuši informāciju par galvenajiem grafiskā dizaina elementiem

Grafiskais dizains un tā elementi

Svarīgākie grafiskā dizaina elementi ir līnijas, figūras, krāsas, burti, kā arī tekstūra.

Līnijas: taisnas, ieliektas, pārtrauktas, tievas, attiecībā uz līnijām, to veid ir neierobežoti. Līnijas dod iespēju dizaineriem iegūt brīvu vietu vai, mājas lapas izklājumā, atdalīt saturu. Līnijas tiek izmantotas, lai uzlabotu lasāmību un lietotājs bez problēmām varētu nokļūt no punkta A uz punktu B.

Figūras: figūras ir viens no laukuma aizpildīšanas elementiem. Tās ir paredzētas, lai paspilgtinātu tekstu vai citu elementu (mājas lapa, buklets u.c.) saturu. Viens no figūru galvenajiem uzdevumiem ir radīt grafiskā dizaina balansu, turklāt figūras var izveidot no nekā.

Krāsas: krāsas vai krāsu palete ir vissvarīgākais grafiskā dizaina elements. Dizaineri, kuriem ir iedzimta gaumes sajūta un teorētisko dizaina pamatu izpratne, daudz veiksmīgāk spēj izveidot dizainu (mājas lapai, bukletam, produkta iepakojumam, etiķetei), kas atbilst un papildina uzņēmuma zīmolu.

Attēlu rezultāti vaicājumam “color wheel graphic design”

Viens no krāsu apļiem. 

Burti: burti spēj pārveidot ziņojumu potenciālajam klientam saprotamā veidā. dažādi burtu fonti, līdzinājuma veidi, atstarpes, izmērs un krāsa, būtiski ietekmē to, kā rakstītais ziņojums tiek uztverts.

Tekstūra: Tekstūra pat visnepievilcīgāko reklāmu var padarīt interesantu un unikālu. Rūpīgi izvēlētais materiāls un vizuālais noformējums mārketinga elementu padara taustāmu un saprotamu ikvienam.

Grafiskais dizains: secinājumi

Grafiskā dizaina galvenais mērķis ir nodrošināt efektīvu zīmola komunikāciju. Efektīvi uzņēmuma logotipi, atmiņā paliekoši bukleti, iespaidīgs e-pasta noformējums un daudzi citi mārketinga komunikācijas līdzekļi iegūst citu nozīmi pēc tam, kad grafiskais dizaineris ir paveicis savu darbu.


Lasīt vairāk: web dizains 


Rakstā izmantotais informācijas avots: kas ir grafiskais dizains?


Saistītie raksti:

Maketa izstrāde: daži noderīgi padomi

Noderīgi padomi katalogu maketēšanā

Veiksmīgākie bukleta dizaina paraugi

Iedvesmojošākie iepakojumu izveides piemēri


Interesē grafiskais dizains? Jautā, mēs palīdzēsim!