Aktuāli! Konsultācija par esošās mājas lapas uzlabošanu!

Kas ir mājas lapas lietotāju pieredze (user expierence)?

Lietotāju pieredze

Kā tev liekas, kas ir kopīgs tādiem lieliem zīmoliem kā Apple, Google un BMW? Viņi rada tādus dizaina priekšmetus un platformas, kas ir koncentrēti uz lietotāju pieredzi (UX – user expierence) jeb apmierinātību. UX ir viena no vitāli svarīgām lietām, kad tiek izstrādāts kāds noteikt produkts. UX sevī iekļauj lietotāja vizuālās un funkcionālās perspektīvas aspektus par noteiktu pakalpojumu vai produktu.

Mājas lapa un lietotāja pieredze (UX)

Vai tu zināji, ka 68% no apmeklētājiem pamet mājas lapu, jo tās dizains netiek koncentrēts uz apmeklētāju pieredzi (UX). Ja tas ir interneta veikals, 44% no interneta pircējiem pastāstīs par savu slikto pieredzi šajā mājas lapā arī saviem draugiem.
Tā tam nevajadzētu būt, jo 85% no visām nedienām, kas saistītas ar nepilnīgu mājas lapas UX dizainu iespējams atrisināt vien notestējot piecu cilvēku reakciju uz tavu web lapu. Galvenais ir izvairīties no klientu pazaudēšanas, iegūt atsauksmes no mājas lapas apmeklētājiem pirms sākt plašas web lapas popularizēšanas kampaņas.

Kad sāciet UX testēšanu savā mājas lapā, uzdodiet sev šādu jautājumu: Vai apmeklētāji ir apjukuši lietojot tava uzņēmuma mājas lapu? Vai konkurentu lapās vairāk ir piestrādāts pie UX dizaina? Vai sāciet lēnām zaudēt klientus?

Kas ir mājas lapas lietotāja pieredze un kā to izmantot?

Zemāk aplūko piecus pamatus, uz kuriem tev būtu jābūvē uz lietotāju pieredzi (UX) koncentrētu web dizainu:

1. Vizuālais izskats – Pielieto uzmanības piesaistošus un gaumīgus elementus, lai palīdzētu mājas lapas ziņojumu nogādāt līdz lasītājam saprotamā un viegli uztveramā veidā. Lai no ziņojuma top skaidrs, kāda darbība jāveic mājas lapas apmeklētājam aplūkojot tavu mājas lapu.

2.Informācijas arhitektūra – Organizē savas mājas lapas informāciju pēc svarīguma un optimizē tās navigāciju.

3. Tirgus izpēte – Kas tavai mērķauditorijai interesē, kas savukārt kaitina?

4. Interaktīvs web dizains – Izstrādā draudzīgu mājas lapas “interfeisu”, kas balstīts uz interneta lietotāju uzvedību.

5. Lietojamība – Pārliecinies, ka mājas lapas apmeklētāji viegli saprot tās navigāciju. Pārliecinies, ka mājas lapu var aplūkot pēc iespējas vairāk cilvēku no dažāda veida interneta pārlūkošanas ierīcēm.

Labumus, ko iegūsi no lietotāju pieredzes optimizācijas savā mājas lapā ir neaptverams. Tādas kompānijas kā Amazon optimizējot UX savā mājas lapā gada laikā uzlaboja savus ienākumus par 300 miljoniem dolāru.


Saistītie raksti:

Koncentrēsimies uz mājas lapas apmeklētāju

Svaigākās web dizaina un tehnoloģiju iezīmes 2013

Laba web dizaina nozīme klientu piesaistē un peļņas gūšanā


Lasīt vairāk: Mājas lapu izstrāde

Rakstā izmantotais informācijas avots: 101: Kas ir mājas lapas lietotāju pieredze?


Radušies papildus jautājumi? Vēlies uzzināt vairāk par kvalitatīvas mājas lapas izstrādi? Jautā, mēs palīdzēsim!