Labāks web dizains

Vēlies biznesa vai personīgajai mājas lapai izveidot modernu, skaidru un interesantu dizainu? Taču nav ne jausmas, kas web dizainā ir nozīmīgs un, uz ko būtu jāliek uzsvars?

Pat, ja mājas lapas vizuālā izskata veidošana, teorētiski, būtu jāatstāj web dizaineru rokās, tomēr nenāk par ļaunu skaidri zināt un saprast, ko vēlies mainīt vai iekļaut savā mājas lapā, lai izstrādes process norisinātos daudz ātrāk.

1. Kompakta mājas lapas navigācija

Vai zem esošās mājas lapas izvēlnes sadaļas parādās divpadsmit dažādi apakšsadaļu nosaukumi? Ja tā, tad nepieciešams navigācijas sadaļu skaitu krietni vien samazināt. Jo vieglāk cilvēkiem ir orientēties un atrast vajadzīgo konkrētajā mājas lapā, jo tiem radīsies patīkamākas asociācijas ar tavu uzņēmumu.

2. "Aicinājums uz darbību" katrā lapā

Katra mājas lapas sadaļa aicina lasītāju uz kādu konkrētu darbību. Iespējams, tas ir aicinājums iegādāties grāmatu, aplūkot tava uzņēmuma pilnvaras vai apbalvojumus, kā arī noskatīties pamācību video. Vienalga, kāds ir šis aicinājums, galvenais, lai lasītājs saprot, kas viņam būtu jādara.

3. Ievieto telefona numuru mājas lapas sākumā

Katrā mājas lapā būtu jāievieto uzņēmuma vai personas telefona numuru. Tas šķiet pašsaprotami, vai ne? Taču tā nav. Pārsvarā telefona numurs tiek iegrūsts sadaļā "Kontakti". Liela kļūda! Iespējams, daļa interneta lietotāji iegriežas tavā mājas lapā, lai iegūtu tavus kontaktus. Neliec viņiem ilgāk gaidīt. Ievieto tiešās saziņas numuru jau pirmajā lapā.

4. Obligāti pievieno darba laiku

Līdzīgi, kā ar telefona numuru, cilvēkiem ir svarīgi zināt, kādā laikā strādā tavs uzņēmums. Viņiem ir svarīgi saprast, kādā laika periodā tevi varēs sazvanīt, kad atveras tavs restorāns vai masāžas salons.

5. Mājas lapā pievieno sadaļu "Par mums"

Kas ir tavs uzņēmums? Kas tur strādā? Kādas klases uzņēmumu tu vadi?  Svešiniekiem īsti neviens neuzticas, tādēļ pastāsti par sevi interneta lasītājiem. To visu iekļau sadaļā "Par mums". Ļauj cilvēkiem saprast, ar ko viņi sadarbosies. Galvenais parādi cilvēcisku uzņēmuma seju, nav nepieciešamības samākslotām spēlītēm.

6. Izmanto lielas un iespaidīgas bildes web dizainā

Iespējams, tas saistīts ar web dizaina modi, taču liela izmēra bildes jau iepriekš ir bijis spēcīgs instruments, lai piesaistītu lasītāju uzmanību. Attēls runā skaļāk par vārdiem. Uzņem fotogrāfijas ar saviem darbiniekiem, darba procesu, paveiktajiem darbiem, utt..

7. Pievieno karti

Google piedāvā bezmaksas kartes spraudni, kur parādīta tava uzņēmuma atrašanās vieta kartē. Tādā veidā klients uzreiz var saprast, cik liels attālums ir, piemēram, starp tavu uzņēmumu un klienta māju.

8. Mobilo ierīču draudzīgs web dizains

Viedtālruņu lietotāju skaits arvien pieaug un nākotnē tas noteikti nemazināsies. Noteikti padomā par viedtālruņu un planšetdatoru izmantotājiem, pirms izstrādā mājas lapas dizainu.

9. Saskaņo web dizainu ar firmas logo (brendu)

Vai esi mainījis uzņēmuma logo krāsas vai izskatu? Noteikti pārliecinies, ka tas atspoguļojas web dizainā. Tas izskatīsies diezgan muļķīgi, ja logo būs spilgts un rotaļīgs, bet mājas lapa klasiska un "auksta". Firmas "brendam" pieskaņota mājas lapa rada profesionālu iespaidu, kā arī lasītājos rada uzticamību.

10. Samazini uzmanības traucēkļu skaitu

Vai atverot mājas lapu, tās fonā tiek atskaņota mūzika? Un to nav iespējams izslēgt? Vai pārvietojoties pa mājas lapas sadaļām, katrā no tām parādās reklāmas baneris? Tiec vaļā no šiem uzmanības novērsējiem un dusmu izraisītājiem!

11. Socializējies ar klientiem

Neesi vēl uzlēcis uz sociālo mediju platformas? Pēdējais laiks to darīt! Mūsdienās cilvēki daudz laika pavada internetā socializējoties ar dažādiem cilvēkiem - draugiem, radiem, pat ar svešiniekiem. Pluss, mēs noteikti ieklausāmies dažādās rekomendācijās no draugu vai radinieku puses. Tādēļ reģistrē uzņēmumu Facebook, Draugiem.lv vai Twitter, lai cilvēkiem ir vieglāk par tevi izplatīt ziņas un uzzināt par uzņēmuma pakalpojumiem.

12. Radi un izplati noderīgu informāciju

Cilvēkiem tīk gūt jaunas zināšanas. Radi interesantu un informatīvu materiālu par savas biznesa industrijas aizkulisēm vai darbības principiem. Piedāvā interesentiem e-grāmatu, bloga ierakstus, katalogus vai bukletus.

13. Atsauksmes, kas ietvertas mājas lapā

Klientu domām par tavu uzņēmumu ir liela ietekme uz biznesa turpmāko attīstības gaitu. Cilvēks vairāk tic cilvēkam, nevis industrijai. Tādēļ padari firmas iespaidu cilvēcīgāku un uzticamāku ar klientu atsauksmēm. Ļauj citiem sadzirdēt, ko gaidīt no tavas firmas. Publicē klientu atsauksmes.

14. Nosaki mājas lapas mērķi

Kādēļ tev ir mājas lapa? Ko vēlies ar to panāk? Kad esi apdomājis atbildes uz šiem jautājumiem, pārliecinies, ka mājas lapa sasniedz šos mērķus. Padari mājas lapas mērķus par prioritāti un pārliecinies, ka to zina arī cilvēki, kas strādā un pārvaldu uzņēmuma mājas lapu.

15. Jauna mājas lapas izstrāde

Iespējams, tas prasa daudz līdzekļus un arī laiku, bet reizēm jaunas kurpes ir nopirkt vieglāk, nekā mūždien censties salabot veco apavu pāri. Tas pats ir ar mājas lapu izstrādi. Reizēm tiešām ir vieglāk visu sākt no sākuma. Tādā veidā iespējams dizainu veidot modernu un atbilstošu jaunākām tehnoloģijām (Piemēram, responsīvs web dizains).

16. Nolīgsti profesionāli mājas lapas dizaina izveidē

Ja tevi nomāc zobu sāpes, tu pats taču necenties to salabot ar mājās atrodamajiem instrumentiem? Tu dodies pie profesionāļa. Lai arī mājas lapa būtu perfekta, moderna, saprotama un "brendam" atbilstoša ir jāvēršas pie profesionāla web dizainera. Iespējams, tas ir dārgāk, bet tev, visticamāk, nebūs jāsastopas ar vilšanos.

Tie bija tikai pāris no ieteikumiem, lai izstrādātu profesionālu mājas lapu vai arī saprastu, kas trūkst jau esošajam mājas lapas dizainam. Uzlabo savu mājas lapu jau šodien!


Saistītie raksti:

Sīkās, bet nozīmīgās mājas lapas detaļas

Lielās bildes web dizainā

Iedvesmojoši mājas lapas dizaina piemēri 


Lasīt vairāk: Web dizains
Rakstā izmantotais informācijas avots: 16 padomi labākam web dizainam


Radušies papildus jautājumi? Vēlies uzzināt vairāk par web dizaina izveidi un uzlabošanu? Jautā, mēs palīdzēsim!