web-dizains-2016-3.jpg

Kamēr daudzi salīdzina 2015.gada web dizaina prognozes un to realizāciju, daudz noderīgāk ir būt vismaz vienu soli priekšā saviem konkurentiem un ielūkoties 2016.gada mājas lapu dizaina tendencēs. Ja Jūs vēlaties izveidot tādu mājas lapas dizainu, kurš būs aktuāls vismaz nākamos divus gadus, iesakām izvērtēt rakstā ietverto informāciju.

Plakanā web dizaina evolūcija

Pasaulē jau sen ir aizmirsts plakanā dizaina nozīmīgums. Līdz ar iOS 7/8 un Android 5.0 parādīšanos mobilo aplikāciju izstrādātāji sāk novērtēt plakano dizainu un tā sniegtās priekšrocības. Nākamā gada mājas lapu dizaina tendences ietver sevī minimālismu un klasisko stilu, tādējādi ir pamats nākamo gadu uzskatīt par plakanā dizaina atgriešanās gadu.

Oriģinalitātes atjaunotais uzsvars

Pati svarīgākā problēma ar kuru satopas gandrīz visi mūsdienu web dizaineri - ir grūti radīt kaut ko oriģinālu. Fonti, tekstūras, funkcionalitāte, viss ir līdzīgs. Lai 2016.gadā radītu oriģinālu un atmiņā paliekošu web dizainu kārtējo reizi būs jādomā par to, kā radīt kaut ko unikālu un neatkārtojamu. Šo oriģinalitāti ir iespējams iegūt savienojot animāciju ar rūpīgi izstrādātiem elementiem, lai to paveiktu ir iespējams izmantot HTML5, JS un CSS3 radīto animāciju bibliotēku.

Oriģināls web dizains.

Mājas lapas augstums

Šī lielākā mērā ir uzskatāma par cerību nevis tendenci. Tā ir tendence, kuras rezultātā turpinās samazināties veikto klikšķu skaits, kamēr proporcionāli tam pieaugs vertikālās lapas "rullēšanas" tendence.

Lietotāju mikro pieredzes un modernās funkcionālās un vizuālās programmēšanas kombinēšana dos iespēju mājas lapu īpašniekiem ne tikai gūt skaitliski lielāku apmeklētāju skaitu, bet arī neviltotu mājas lapas apmeklētāju ieinteresētību.

Mikro Pieredze jeb mājas lapas lietotāja pieredze

Mājas lapa var saturēt vairākus kontaktu laukus, piemēram, reģistrācijas iespējas, virtuālā tūre, īpašie produktu piedāvājumi. Vienreiz uzklikšķinot uz šī konkrētā lauka, mājas lapas apmeklētājs tiek novirzīts uz citu galamērķa lapu vai reģistrācijas formu, kura ir mainījusi izmēru vai ir atvērta citā logā.

Šīs nelielās lietotāju pieredzes ir vienkāršas, tomēr atspoguļo vienu no svarīgākajām 2016.gada tendencēm - plašās lapas navigācijas iespējas neapgrūtinās mājas lapas apmeklētāju. Šis ir labāks risinājums, kas novērš apgrūtinošo un šķietami bezgalīgo lapas "rullēšanu" līdz nepieciešamajam kontaktu laukam.

Lietotāja pieredze.

Fokuss uz web dizaina tipogrāfiju

Internetā ir palielinājies brīvi pieejamo burtu fontu skaits. Pateicoties "Google Fonts", web izstrādātāji un dizaineri vairs nav piesaistīti vienotajam un jau tik ļoti pierastajam "Arial" vai "Times New Roman" fontam. Šo izmaiņu rezultātā būs vērojamas izmaiņas burtu fontu izmantošanā. Tās ir mazas, bet nozīmīgas izmaiņas, kas spēj atstāt lielu iespaidu uz mājas lapas vēstījuma uztveri.

Secinājums

Pareizas vai aplamas, tās ir tikai provizoriskās prognozes nākamajam gadam. Kādas būs nākamā gada web dizaina attīstības tendences varēsim novērot jau pavisam drīz.


Rakstā izmantotais informācijas avots: Web dizaina attīstības tendences 2016.gadam.


Radušies papildus jautājumi par web dizaina izveidi? Vēlies uzzināt vairāk par mājas lapas dizaina izstrādi? Jautā, mēs palīdzēsim!