Sākumlapa

Tiekoties ar jaunu klientu tev ir tikai viena iespēja radīt labu pirmo iespaidu. Uz tavu mājas lapu attiecas tas pats. Ja pirmais iespaids būs labs, tad, visticamāk, mājas lapas apmeklētājs turpinās klikšķināt cauri tavam produktu katalogam, blogam vai kontaktu sadaļai.

Kad mājas lapas apmeklētāji atver tavu web lapu, viņiem momentā jārodas skaidrībai, kas ir tavs uzņēmums un, ar ko tas nodarbojas. Taču liela daļa mazo uzņēmēju mājas lapu sākumlapās neparādās pat pamata elementi, kuriem tur obligāti būtu jābūt. Līdz ar to tādas mājas lapas nerada uzticību un lapas apmeklētājs, visticamāk, dosies no šīs web vietnes prom.

Attiecības starp uzņēmumu un klientu balstās uz uzticību. Vai tava mājas lapa ir apmeklētājiem draudzīga? Aplūko, kuriem pieciem elementiem obligāti jāparādās mājas lapas sākumlapā, lai klients uzticētos tavam uzņēmumam.

1. Kontaktinformācijas norādīšana mājas lapā

Nesens "BIA/Kelsey" pētījums parāda, ka 75% no mazajiem uzņēmējiem savas mājas lapas sākumlapā neievieto e-pasta hipersaiti, savukārt 6 no 10 firmām sākumlapā neievieto telefona numuru.

E-pasta adreses un telefona numura ievietošana tik tiešām ir obligātie elementi, kuriem būtu jāparādās mājas lapas sākumā. Ja tavam uzņēmumam ir konkrēta atrašanās vieta (birojs, veikals, restorāns, utt.) apsver domu ievietot arī adresi redzamā vietā.

2. Attēli, kas reprezentē uzņēma nodarbošanos

Piemēram, ja tu cep un tirgo kāzu tortes, sākumlapā noteikti būtu jāparādās attēlam ar kādu no tava uzņēmuma ceptajām tortēm. Lai arī tas izklausās diezgan pašsaprotami, daudzi uzņēmumi mājas lapas sākumā ievieto ar biznesa nozari nesaistītus attēlus vai elementus. Piemēram, taurenīšus, ziedus (gadījumos, kad uzņēmums ar to nenodarbojas) vai vēl sliktāk - neievieto bildi nemaz.

Taču atbilstoša attēla ievietošana mājas lapā visu neatrisina - nepieciešams piedomāt pie attēla kvalitātes, stila saderības ar pārējo web dizainu, kā arī nepārspīlēt ar pārāk daudz bildēm. Tas var nokaitināt mājas lapas apmeklētājus.

3. Skaidra web lapas navigācija ar strādājošām hipersaitēm

Mājas lapas sākumlapā noteikti jāparādās skaidram navigācijas panelim. Vienalga vai tas atrodas lapas galvenē, kājenē vai malā, galvenais, ka tā ir viegli atrodama, skaidri salasāma un ar strādājošiem "linkiem". Mājas lapas sadaļām iekš navigācijas paneļa jābūt skaidri definētām un atbilstošām mājas lapas saturam.

Apsver domu izveidot arī sadaļu "piegādes iespējas" (ja nodarbojies ar preču tirdzniecību), "biežāk uzdoto jautājumu" sadaļu, kā arī mājas lapas sadaļu "Par mums".

Ir svarīgi pārbaudīt, vai navigācijas paneļa saites strādā. Vari izmantot Google Webmaster Tools, lai identificētu bojātās lapas (404 error). Bojātas hipersaites ne tikai attur pircējus no preces iegādes, bet parāda arī tavu nevērību pret uzņēmumu kopumā.

4. Pieteikšanās e-pasta ziņojumu jaunumiem

Efektīvs veids kā izpelnīties klientu lojalitāti ir ar regulāru piedāvājumu un jaunumu izsūtīšanu uz e-pastu. Sākumlapā izveido laukumu (logu), kurā aicini apmeklētājus pieteikties e-pasta jaunumu saņemšanai, kā arī piedāvā kādu atlīdzību par viņu lojalitāti. Piemēram, atlaides, kuponus, īpašus piedāvājumus, utt.

5. Sociālo mediju hipersaites

Uzturi veiksmīgu komunikāciju ar saviem klientiem arī sociālajos medijos. Tādēļ nodrošini, ka tava uzņēmuma mājas lapas sākumlapā parādās saites uz tava uzņēmuma sociālo mediju profiliem. Lieto Facebook, Draugiem.lv, Twitter, Pinterest, Foursquare vai LinkedIn. Tu vari iestrādāt lapā arī "informācijas plūsmas spraudni" (news feed), lai iedrošinātu mājas lapas apmeklētājus sekot līdzi uzņēmuma darbībām, bloga ierakstiem, īpašajiem piedāvājumiem un citiem informatīvajiem materiāliem.

Ar sociālo mediju sasaisti mājas lapas apmeklētāji tik tiešām var pārliecinieties, kas ir tavs uzņēmums, kā tas komunicē r klientiem un citu svarīgu informāciju.


Saistītie raksti:

Noderīgi resursi web dizaineriem

Kā kļūt par sliktāko dizaineri pasaulē?

7 rupjas kļūdas mājas lapu izstrādē


Lasīt vairāk: Mājas lapu izstrāde

Rakstā izmantotais informācijas avots: 5 lietas, ka jāparādās mājas lapas sākumlapā


Radušies papildus jautājumi par web izstrādi? Vēlies uzzināt vairāk par mājas lapas izstrādi? Jautā, mēs palīdzēsim!