Jā, mēs visi zinām to, ka internetā bezmaksas ir pieejamas dažādas bukletu veidnes. Bet, vai tu zini, kā izveidot patiesi lielisku bukleta dizainu? Zemāk mēs esam apkopojuši dažus faktus, kas ir jāzina vēl pirms bukleta izveides

Bukleta izveides mērķis

Vēl pirms bukleta izveides ir nepieciešams noskaidrot, kādēļ tas ir nepieciešams, kā arī izvirzīt bukleta izveides mērķi. Dažreiz šķiet, ka buklets ir nepieciešams, jo iepriekšējais ir novecojis, bet, kāds ir patiesais nolūks?

Fonta ierobežojumi bukletam

Bukleta izstrādē ir ieteicams izmantot līdz trim dažādiem fontiem - virsrakstam, apakšvirsrakstam un bukleta saturam. Nav ieteicams izmantot iepriekš neredzētus fontus, klienti tos nesapratīs.

Papīra formāts bukletam

Šis jautājums ir jānoskaidro uzreiz. Vai bukleta izmērs būs A4, A5 vai cits? Vai bukleta papīrs būs saskavots vai nē? Kāds būs pārklājums?

Attēlu rezultāti vaicājumam “brochure a3, a4, a5”

Bukletu paraugi.

Bukleta teksts

Lielisks saturs ir viens no nenovērtētākajiem bukleta izstrādes elementiem. Daudzi nesaprot, ka bukleta satura izstrāde ir jāiekļauj projektā. Virsraksts nav tas, ko var atstāt uz vēlāku.

Bukleta lasītāji

Bukleta izstrādē neaizmirsti par tā mērķi un mērķauditoriju.  Kad kāds aplūkos bukletu, ko viņš padomās? Buklets ir jāveido lasītājiem, nevis sev.

Vienkāršība bukleta izstrādē

Saglabā bukletu vienkāršu. Dažreiz pat visvienkāršākās idejas ir vislabākās. Ja Jūs vēlaties izmantot stereotipiskus attēlus, labāk no tiem izvairieties. Tā vietā izmantojiet tipogrāfiskos risinājumus.

Bukleta izstrāde: skice

Nākamais solis ir bukleta ideju un koncepcijas izstrāde. Nekoncentrējies uz ideālo rezultātu uzreiz, izmanto "prāta vētru", lai radītu iespējami daudz ideju un no tām izvēlētos labāko.

Attēlu rezultāti vaicājumam “brochure sketch example”

Bukleta skices piemērs. 

Bukleta dizains un pirmais iespaids

Bukleta dizains ietekmē uzņēmuma klientu pirkuma lēmumu. Lai bukletu padarītu vizuāli baudāmu ir nepieciešams ne tikai lielisks saturs, bet arī lielisks noformējums.

Bukleta izveide - kopsavilkums

Bukleta dizainam un saturam ir nozīme. Izstrādātajam bukletam ir jāiederas uzņēmuma korporatīvajā stilā. Piemēram, NVO neizvēlēsies dārgus bukletus, kamēr jaunu produktu virzīšanai tirgū tiks izvēlēti bukleti, kas būs vizuāli pievilcīgi un neparasti.


Lasīt vairāk: logo un firmas stils


Rakstā izmantotais informācijas avots: 10 padomi bukleta izveidei


Ir aktuāla bukleta izveide? Jautā, mēs palīdzēsim!