Buklets ir viens no visbiežāk izmantotajiem mārketinga rīkiem ar mērķi reklamēt produktu. Tas var būt izveidots gan kataloga, gan flajera formātā. Buklets dod iespēju esošos klientus iepazīstināt ar jauniem produktiem, kā arī piesaistīt jaunus klientus un paaugstināt zīmola atpazīstamību

Bukleta izstrādes labākā prakse

Pirms bukleta izstrādes mēs iesakām:

  • - Identificēt uzņēmuma mērķauditoriju. Mērķauditorija ir specifiska cilvēku grupa, kurai ir paredzēts Jūsu produkts. Šos cilvēkus raksturo specifiska vecuma grupa, ienākumu līmenis,  profesija, dzimums, ģimenes stāvoklis un citi faktori. Buklets ir jāizstrādā tāds, lai tas atbilstu mērķauditorijai.
  • - Izvēlēties atbilstošu bukleta formātu. Bukleta formāta izvēle ir jābalsta uz izvēlēto mērķauditoriju. Formāts ietver tādus elementus kā izmēru, papīra veidu u.c. Tev ir jāpadomā arī par to, kādā veidā buklets tiks nodots tā lasītājam.

Attēlu rezultāti vaicājumam “brochure collage”

Bukleta izstrāde - daži iedvesmojoši  paraugi.

  • - Noteikt, kāda veida informāciju iekļaut bukletā. Informācija, kuru ir iespējams iekļaut bukletā ir atkarīga no bukleta. Piemēram, bukletā var iekļaut gan uzņēmuma misiju, produkta īpašības un aprakstu, gan diagrammas, instrukcijas, fotogrāfijas un logotipu. Lai saprastu, ko iekļaut bukletā ir jānosaka bukleta izveides mērķis. Neaizmirsti, ka bukletā ir jāiekļauj arī uzņēmuma kontaktinformācija un aicinājums uz darbību.
  • - Izstrādāt bukleta saturu. Galvenais uzdevums ir saglabāt bukleta dizainu pēc iespējas vienkāršāku un efektīvāku. Buklets, kas ir pārblīvēts ar informāciju nevienam nav vajadzīgs, kā rezultātā mērķauditorijai netiek nodots mārketinga ziņojums. Ierobežo bukletā izmantoto krāsu skaitu (ieteicams no divām līdz četrām krāsām), izmanto šīs krāsas samērīgi. Piemēram, vienu krāsu izmanto virsrakstiem un apakšvirsrakstiem, bet citu bukleta tekstam.

Bukleta izstrāde - secinājums

Cerams, ka šie bukletu izstrādes padomi kaut nedaudz palīdzēja saprast to, kas ir buklets un, kā pareizi izstrādāt bukletu. Atceries, ka bukleta izstrādi labāk uzticēt profesionālai dizaina komandai.


Lasīt vairāk: logo un firmas stils


Rakstā izmantotais informācijas avots: buklets


Saistītie raksti:

Iedvesmojoši bukleta paraugi

Bukleta veidošana: kā izveidot labu bukletu?

Bukleta dizains - veiksmīgākie paraugi

Padomi bukleta izveidei


Ir aktuāla bukleta izstrāde? Jautā, mēs palīdzēsim!