Nav svarīgi, vai etiķete tiek veidota komerciāliem nolūkiem vai tādēļ, lai kādam varēt parādīt savu pirmo biznesa ideju, etiķetes dizainam ir jābūt pārdomātam un saskaņotam. Šajā bloga rakstā esam apkopojuši dažus noderīgus padomus, kas palīdzēs izstrādāt atmiņā paliekošu etiķeti

Etiķešu maketēšana: krāsa un tekstūra

Krāsa, tekstūra un etiķetes veids ir tas, kas prezentē tava uzņēmuma produktu citiem. Pārliecinies par to, ka izvēlētais etiķetes teksta fonts ir viegli salasāms no attāluma. Pirms etiķetes dizaina izstrādes ir svarīgi pārdomāt arī krāsu psiholoģisko nozīmi, piemēram, zilā krāsa - stabilitāte, zaļā krāsa uzticamība.

Etiķešu maketēšana: etiķete un iepakojums

Ir ļoti būtiski, lai izveidotā etiķete būtu piemērota jau iepriekš izveidotajam produkta iepakojumam. Nav svarīgi vai produkta iepakojums ir taisnstūrveida, trīsstūrveida vai kvadrātveida, tev ir nepieciešams pārliecināties par to, ka etiķete tam ir piemērota, turklāt atkārto iepakojuma formu. Ir jāsaprot, cik lielu daļu no produkta tu vēlies parādīt. Piemēram, produktiem, kuri nav estētiski, vispieņemamākais risinājums ir etiķete, kas tos aizsedz pilnībā.

 Attēlu rezultāti vaicājumam “tea label and package design”

Tējas iepakojums un etiķetes dizains. 

Etiķešu maketēšana: atmiņā paliekošas etiķetes

Etiķetes un produkta iepakojums ir tas, kam ir jāizceļas. Vēl pirms etiķetes izveides, ir jāsaprot, kādā veidā tā tiks prezentēta. Padomā, vai:

  • - Etiķete izceļas konkurentu etiķešu vidū;
  • - Etiķete ir saskaņota ar uzņēmuma firmas stilu;
  • - Etiķete skaidri un saprotami nodod zīmola vēstījumu;
  • - Etiķete ir saistoša mērķauditorijai.

Etiķešu maketēšana: secinājumi

Pirms etiķetes veidošanas ir būtiski pārliecināties par vides faktoriem, kas to ietekmē (gan konkurences vide, gan apkārtējā vide). Ir jāpārliecinās par to, ka etiķeti, bez kaitējuma produktam, ir iespējams viegli noņemt. Bieži vien tiek pieļauta kļūda, izveidojot daudz lielāku vai ievērojami mazāku etiķeti, tādēļ etiķetes izmērs ir svarīgs.


Lasīt vairāk: logo un firmas stils


Rakstā izmantotais informācijas avots: 5 padomi etiķešu izstrādē


Saistītie raksti:

Maketu izstrāde: kas ir jāzina par maketu?

Kalendāru izstrādes jaunākās tendences

Brenda izstrādes galvenie soļi

Labākie rīki prezentācijas izveidei

Veidlapu izstrādes labākā prakse


Ir aktuāla etiķešu maketēšana? Jautā, mēs palīdzēsim!