Vizītkarte

Firmas logo ir kā atpazīstamības zīme, kura dara Jūs redzamu starp konkurentiem. Skaidrojošajā vārdnīcā termins "logo" tiek definēts, kā identificējošs paziņojums. Savukārt, ar šo "paziņojumu" tiek saprasta kāda priekšmeta vai iestādes prezentācija mutiskā vai rakstiskā formā. Logo gadījumā šī prezentācija tiek "pierakstīta", izmantojot burtu vai attēlu zīmes, vai arī abu elementu savienojumus.

Logo ir vistiešākā firmas prezentācija, jo tas spēj sevī iemiesot visu uzņēmuma būtību. Logo būs tas, pēc kura cilvēki spēs atšķirt un identificēt Jūsu uzņēmumu, vēl nemaz neredzot firmas produktus.

Tieši tādēļ nopietni jāizvērtē, jāpārdomā un rūpīgi jāizstrādā uzņēmuma logo, lai varētu veidot, vadīt un veiksmīgi prezentēt savu biznesu.

amazon.com logo piemērs

Amazon

Piemēram, uzņēmums amazon.com, ļoti nopietni izvērtēja savu logo izveidi, lai tajā ietvertu uzņēmuma vērtības un būtību. Iespējams daudzi prāto, ko nozīmē oranžā bulta zem uzraksta. Ja tā neko neakcentētu, visticamāk, amazon.com, to nekad neiekļautu savā logo.

Pirmkārt, oranžā bulta norāda virzienu no A uz Z. Tas ilustrē uzņēmuma piedāvājuma klāstu - firma pārdod visu no A līdz Z. Otra bultas analoģija ir veidota ar cilvēka smaidu, kurš parādās sejās, iegādājoties produktus no uzņēmuma Amazon.

Ir, protams, sastopami arī gadījumi, kad uzņēmējdarbībā iesaistītajiem cilvēkiem, nav nepieciešams logo, jo viņu vārds ir pietiekami atpazīstams. Tāds piemērs ir Dž. K. Roulinga, grāmatas "Harijs Poters" autore, kura spēj iegūt publicitāti arī bez logo. Tomēr tie ir ļoti specifiski gadījumi. Vienalga cik populārā ir Dž. Roulinga, tomēr Marks Zukerbergs (Facebook.com) un Bils Geitss (Microsoft) ir daudz slavenāki un viņi izmanto logo sava uzņēmuma prezentēšanā.

Tātad, vai esi izlēmis, kādam vajadzētu izskatīties tavas firmas logo? Ja atbilde ir apstiprinoša tev jāizlemj, kas izstrādās uzņēmuma logo - Jūs pats vai logo dizaineris.

Ja Jums ir iespējas un talants uz vizualizāciju, tad logo radīšana ir Jūsu paša rokās, bet, ja nepieciešams griezties pie profesionāļa, pievērsiet uzmanību šiem aspektiem, pirms izvēlieties firmas logo dizianeri:

1. Portfolio

Izskati logo dizainera iepriekšējo darbu portfolio, lai saprastu vai viņa vizualizācijas stils sakrīt ar tavu uzņēmuma logo ideju.

 2. Budžets

Iespējams tavs uzņēmums nav tik liels, lai varētu atļauties maksāt vairākus simtus par logo izstrādi, ja paredzētais firmas logo izveides budžets ir zem 100Ls. Aplūko logo dizaina izmaksas pirms sazinies ar dizaineri.

3. Atsauksmes

Pārbaudi, vai atsauksmes par logo izstrādes dizaineri ir patiesas. Pārliecinies, vai visi darbi, ko logo izstrādātājs ir veicis, patiešām ir viņa darbi.


Kad esi atradis sev tīkamāko profesionāli, kārtīgi pārdomā visu, kas ir saistīts ar uzņēmuma logo izstrādi.

Pat, ja uztici kādam citam zīmēt savas firmas logo, tev ir jābūt vismaz aptuvenam priekšstatam, ko tu vēlies redzēt sava uzņēmuma atpazīstamības zīmē. Pārsvarā vedot pārrunas ar dizaineri, viņš Jums jautās, kāda tipa logo vēlaties, kādās krāsās tam jābūt, kādu noskaņu vēlaties tajā ietvert, vai vēlaties tikai tekstuālu logo, vai labāk redzētu grafisku attēlu. Tas ne tikai atvieglo dizainera darbu un tajā ieguldīto laiku, bet gala rezultāts būs daudz efektīvāks.

Ņem vērā arī šos priekšnoteikumus, lai veiksmīgi lietotu logi sava biznesa prezentēšanā:

Logo uzņēmuma mājas lapā

Logo krāsa ir svarīgs aspekts, ja vēlēsieties to pēc izstrādes ievietot savā mājas lapā. Logo krāsām būtu vēlams saskanēt ar uzņēmuma web lapas krāsu toņiem.

Logo izšķirtspējas kvalitāte

Lai uzņēmuma logo izskatītos kvalitatīvi jebkurā izmērā, tad logo attēls jāizstrādā un jāsaglabā ar augstu izšķirtspēju.

Logo oriģinalitāte

Mūsdienās ir svarīgi atšķirties no konkurentiem. Arī atšķirīgs un oriģināls logo ir viens no priekšnoteikumiem, lai klienti Jūsu uzņēmumu nesajauktu ar kādu citu firmu. Tādēļ logo būtu nepieciešams izstrādāt ar individuālu pieeju, nevis mēģināt kopēt "lielo" firmu logo.

Apzinies, ko logo spēj sniegt tava uzņēmuma atpazīstamībai un tēla veidošanai. Izstrādā savam uzņēmumam labāko logo un piesaisti jaunus klientus.


Ir aktuāla mājas lapas logo izstrāde? Jautā, mēs palīdzēsim!