Anatomija

Lielbritānijas mājas lapu uzturēšanas kompānija „Heart Internet” vēlējās noskaidrot, kādas vispārējas iezīmes valda web dizaineru kopienas vidū. Tādēļ tika aptaujāti 500 mājas lapu dizaineri, lai varētu izveidot aptuveno web dizainera portretu.

Viena no galvenajām iezīmēm ir web dizaineru dzimums – aptaujā noskaidrots, ka 78% web dizaineru ir vīrieši. 80% no aptaujātajiem norāda, ka ir salīdzinoši grūti atrast darbu pie jauniem projektiem un 75% norāda, ka diez vai nodarbinātības situācija šajā jomā tik drīz vis uzlabošoties.

Infografika: web dizainera anatomija

Tomēr 77% aptaujāto pagaidām jūtas droši ar saviem esošajiem projektiem, kas varētu būt saistīts ar to, ka 62% no aptaujas dalībniekiem ir pašnodarbinātie (frīlanceri) web dizaina jomā.

No aptaujāto atbildēm tika secināts, ka teju katrs no viņiem bez mājas lapas dizaina izstrādes papildus piedāvā vidēji 3 dažādus pakalpojumus – mājas lapas uzturēšanu, mājas lapas izstrādi un SEO.

The anatomy of a web designer Infographic

Infografika par web dizaneriem.

Web dizaina nozares cenas ir pazeminājušas, lai gan 88% procenti vēl aizvien redz savu klientu, kā galveno cenas noteicēju. Aptaujātie norāda, ka klientiem ir augstas ekspektācijas par zemu samaksu – papildu mājas lapai tiek pieprasīts izveidot arī mobilās mājas lapas dizainu, nemaksājot par to sevišķi lielu papildus maksu. Klients neuzskata, ka tas ir pārāk apjomīgs darbs.


Saistītie raksti:

Laba web dizaina nozīme klientu piesaistē un peļņas gūšanā

Kas ir emocionāls mājas lapas dizains?

Jautājumi, kurus uzdot mājas lapas izstrādātājiem


Lasīt vairāk: Web dizains

Rakstā izmantotais informācijas avots: Web dizainera anatomija


Radušies papildus jautājumi? Vēlies uzzināt vairāk par web dizainu? Jautā, mēs palīdzēsim!