Pārdošana internetā

Nav nekāds noslēpums, ka arvien vairāk cilvēku savus putekļsūcējus, laptopus, drēbītes un citus tehniskos un ne tik tehniskos niekus, izvēlas iegādāties internetā. Tieši tādēļ arvien vairāk tirgotāju pieņem lēmumu preces no "īsto veikalu" plauktiem ielikt arī interneta veikala preču kategoriju lauciņos.

Kādēļ izstrādāt interneta veikalu?

Ar interneta veikalu paveras papildus tirgošanās iespējas, kas ir izdevīgas gan pircējam, gan pārdevējam. Interneta vidē iespējams piedāvāt bezmaksas piegādi, ērti norēķināties, veidot dažādas akcijas sociālajos medijos, kā arī izplatīt informāciju par veikalu daudz ātrākā veidā.

Protams, tas nenozīmē, ka visiem tirgotājiem būtu jāklapē ciet savas bodītes un jāpievēršas preču pārdošanai tikai interneta vidē. Tomēr zemāk minēto interneta veikalu priekšrocības ir vērā ņemamas, lai nopietni apsvērtu domu blakus "taustāmajam veikalam", atvērt arī virtuālo iepirkšanās vietu.

 

Interneta veikala priekšrocības:

Plašākas iespējas parādīt kompānijas imidžu.

Globālā tīmekļa lauki ir bezgalīgi, līdz ar to interneta veikala īpašniekam ir bezgalīgas iespējas izplatīt informāciju par savu web tirgošanās platformu. Izveidojot vizuāli pievilcīgu interneta veikalu, ērti un ātri iespējams izplatīt informāciju sociālajos medijos, kuros paveras iespējas uzrunāt un pārliecināt lielu auditorijas daļu par savas virtuālās tirdzniecības vietas apbrīnojamo kvalitāti.

24 h pieejamība.

Kamēr liela daļa ātrās ēdināšanas restorāni un citi diennakts veikaliņi spēj nodrošināt servisu 24 stundas, to ir teju neiespējami veikt lielākajai daļai uzņēmēju. Tas, protams, neattiecas uz internetu. Interneta galvenā priekšrocība ir neierobežota piekļuve - dienā vai naktī. Jebkurš un jebkurā laikā var izlasīt informāciju, piemēram, par tava interneta veikala populārākajiem produktiem.

Labāks klientu apkalpošanas serviss.

Internets paver iespējas daudz ātrāk sniegt atbildes uz klientu jautājumiem. Atstāj atbildi pie komentāra, atbildi uz e-pasta vēstuli, vai novērs visas neskaidrības jau pašā sākuma, izveidojot paskaidrojošu video vai inforgrafiku.

Centieni viest pircējiem skaidrību par tevis piedāvāto produkciju un pasūtīšanas procesu, katrā ziņā radīs uzticama veikala tēlu. Kā arī paskaidrojumu veikšana aizņems krietni vien mazāk laika, nekā gari un plaši stāstot par produktu atšķirībām klātienē.

Zemas biznesa uzsākšanas izmaksas.

Atverot interneta veikalu, jārēķinās ar krietni vien mazāku starta kapitālu, nekā "īstajiem" veikala īpašniekiem. Parastajos veikalos papildus izmaksas sastāda telpu īre, aparatūras un mēbeļu iegāde, kā arī vairāku darbinieku noalgošana.

Interneta veikala gadījumā - izveido mājas lapu un sāc pārdot! Protams, nepieciešams izveidot kvalitatīvu un pievilcīgu mājas lapu. Interneta veikalam būs jāvelta zināmi līdzekļi, tomēr tie katrā gadījumā būs vairākas reizes mazāki, nekā īrējot telpas un atverot īstu veikalu.

(Piezīme: Ja vēlies izstrādāt interneta veikalu par saprātīgām cenām un skaidru dizainu, vērsies pie SEM komandas)

Internets ir radīts biznesam.

Interneta burvība slēpjas tajā, ka tavs nākamais klients ir tikai vienas peles klikšķa attālumā. Internetā ir daudz vieglāk uzrunāt, izskaidrot un reklamēt savu veikalu lielai potenciālās auditorijas daļai. Papildus tam, ir ļoti ērti saņemt pasūtījuma pieteikumus un ziņojumus par veiktajiem maksājumiem savā e-pasta kastītē. Ērti un vienkārši.

Vadi veikalu no jebkuras pasaules vietas.

Vai garās un tumšās ziemas dienas bojā tavu noskaņojumu? Aizceļo uz siltākām zemēm un tai pat laikā vadi savu biznesu. Tu vari sēdēt Adrijas jūras krastā, malkot gardu kokteili un apstiprināt pasūtījumus. Bizness neapstājas, ja tev ir nepieciešamība doties uz citu pasaules vietu. Vienīgais, kas tev ir nepieciešams - saprātīgs interneta pieslēgums un Vola`, biznesa darbība turpinās!

Veikala vadības un pasūtīšanas izmaksu samazināšana.

Interneta veikalā visa informācija ir skaidri uzrakstīta, tādēļ nav nepieciešams algot kaudzi ar darbiniekiem, kuri paskaidro klientiem katra produktu īpatnības. Arī pasūtījuma apstrāde automātiski tiek veikta internetā, arī šajā pozīcijā darbinieku skaits samazinās. Interneta veikalā vadīšanā vairāk jākoncentrējas uz produktu ievietošanu mājas lapā, cenu un akciju noteikšanu, kā arī informācijas izplatīšanu sociālajos medijos.

Globālais tirgus.

Kā jau pieminēts, ar interneta veikalu palīdzību iespējams piesaistīt lielu auditorijas daļu. Tieši tādēļ nav jāaprobežojas tikai ar savas valsts teritoriju. Tirgo preces globālā līmenī. Ar interneta veikalu salīdzinoši ātri iespējams iespiesties starptautiskajos tirgos, piesaistot arvien vairāk jaunu klientu. Šādā gadījumā vien jāparūpējas, lai interneta veikala saturu būtu iespējams aplūkot vairākās valodās.

Pārredzamāks bizness.

Ar interneta veikala palīdzību ir daudz vieglāk pārskatīt pasūtījumu skaitu, nopelnīto naudas apjomu, kā arī izsekot, preces piegādes procesam. Viss ir pārredzams un skaidri saprotams, tādā veidā nav iespējams pieļaut milzīgas kļūdas aprēķinos vai piegādē. Tas atvieglo interneta veikala pārvaldi salīdzinājumā ar parasto veikalu.

Cerams, ka šo interneta veikalu priekšrocību uzskaite lika tev apdomāt iespējas tuvākajā nākotnē izveidot arī savu tirdzniecības bāzi globālajā tīmeklī.


 Lasīt vairāk rakstus: Interneta veikals

Rakstā izmantotais informācijas avots: 9 iemesli, kādēļ atvērt veikalu internetā 


Radušies papildus jautājumi? Vēlies uzzināt vairāk par mājas lapas un web dizaina izstrādes iespējām? Jautā, mēs palīdzēsim!