Interneta veikalu popularitāte strauji pieaug. Eksperti uzskata, ka interneta veikalu popularitāte turpinās palielināties un e-komercija kļūs par vienu no vērtīgākajām nozarēm pasaulē. Tad, kad klients iepērkas interneta, viņš domā par to, kā pasūtīto produktu saņems pie savas mājas durvīm. Klienti un potenciālie klienti bieži vien neaizdomājas par  to, kāds ir interneta tirdzniecības process. Tas ir daudz sarežģītāks. 

Interneta veikala mājas lapas izveide - domēna vārds

Šis posms ir ļoti vienkāršs. Jūsu uzdevums ir izvēlēties tādu domēna vārdu, kas raksturo Jūsu interneta veikala zīmolu. Nedomājiet pārāk ilgi, šis nav tas posms, kurš ir jāpārdomā mēnešiem ilgi. Ģenerējiet idejas un izvēlieties labāko.

Interneta veikala mājas lapas izveide - web izstrādātājs

Web izstrādātāja izvēle ir vissvarīgākais posms interneta veikala izveidē. Ja Jūs vēlaties salīdzinoši īsā laika posmā izveidot profesionālu mājas lapu, pārliecinieties par to, ka jūs esat nolīdzis piemērotāko izstrādātāju. Pajautājiet atsauksmes citiem šī web izstrādātāja klientiem. Noskaidrojiet arī to, cik ilgs laiks ir nepieciešams mājas lapas izveidei. Neaizmirstiet pārliecināties par to, ka web izstrādātajam ir pieredze darbā ar e-komercijas platformām un interneta veikala mājas lapas izstrādi.

Attēlu rezultāti vaicājumam “web development types”

Interneta veikala izstrāde: web lapas izstrādes posmi. 

Kādēļ tas ir svarīgi? Bieži vien uzņēmumu īpašnieki pieļauj kļūdu web izstrādātāja izvēlē tikai tādēļ, ka pirms tam nav veikuši izpēti. Ja Jūs vēlaties uzzināt pēc iespējas vairāk par e-komercijas mājas lapas izveidi, nekautrējaties neskaidros jautājumus risināt ar web izstrādātāja palīdzību.

Interneta veikala mājas lapas izveide - biznesa reģistrēšana

Protams, jums nav tiesību nodarboties ar tirdzniecību internetā, ja jūsu bizness nav legāls. Tādēļ jums ir nepieciešams reģistrēt uzņēmumu, kā arī nodefinēt jūsu uzņēmuma potenciālo darbības teritoriju. Uzņēmuma reģistrācija novērsīs nevajadzīgu, legālu un finansiālu, problēmu rašanos nākotnē. Arī tad, ja Jūs vēlēsieties paplašināt biznesu, kreditori neuzticēs līdzekļus nereģistrētam uzņēmumam.

Interneta veikala mājas lapas izveide - e-komercijas platforma

Lai ieekonomētu laiku un naudu par web izstrādi, eksperti iesaka web izstrādē izmantot kādu no populārākajām e-komercijas platformām. Eksperti visbiežāk iesaka tādas platformas kā Shopify, Magento, WooCommerce vai BigCommerce. Lielākā daļa web izstrādātāju strādā ar šīm platformām, līdz ar to platformas pielāgošana Jūsu uzņēmuma vajadzībām būs daudz vienkāršāka. Turklāt, no web drošības viedokļa šo platformu izmantošana pasargās jūsu uzņēmuma mājas lapu.

Interneta veikala izstrāde - e-komercijas platformas. 

Interneta veikala mājas lapas izveide - web lapas publicēšana

Pēc tam, kad esat reģistrējis biznesu, pēc iespējas ātrāk ir nepieciešams uzsākt web lapas izstrādi un publicēšanu interneta vidē. Neaizmirstiet par to, ka web izstrādātājam ir jāizveido ne tikai vizuāli pievilcīgs produktu katalogs, bet arī funkcionāla "Par mums" un "Kontakti" lapa.

Kādēļ šīs lapas ir nepieciešamas? Pirmkārt, Jūsu sadarbības partneriem un klientiem tas dod iespēju nodibināt leģitīmu sadarbību.  Otrkārt, arī mediji būs pārliecināti par jūsu uzņēmuma pastāvēšanu. Treškārt, tas dod iespēju izveidot veiksmīgāku SEO linku veidošanas stratēģiju un uzlabot mājas lapas reitingu.

Interneta veikala mājas lapas izveide - HARO

HARO ir viens no piemērotākajiem rīkiem, kurus izmanto PR un SEO kampaņu veidošanā, bieži vien to izmanto digitālā mārketinga speciālisti un biznesa īpašnieki. Tas ir bezmaksas, turklāt, to pareizi izmantojot, ir iespējams ģenerēt stabilus ienākumus.

HARO ir īpaši noderīgs žurnālistiem, kuriem ir nepieciešama informācija par uzņēmumu un tā ikdienas aktivitātēm no droša un uzticama avota. Šo rīku jūs varat izmantot, lai stiprinātu zīmola atpazīstamību un mediju uzticamību jūsu uzņēmumam.

Domājot par HARO ieviešanu, ir nepieciešams pilnveidot vairākus tā elementus. Galvenais no tiem ir savlaicīgums. Piemēram, kad žurnālists nosūta ziņu pieprasījumu, viņam ir iespēja saņemt vairākus simtus atbilžu. Katram vaicājumam ir atbildes termiņš, tādēļ jums ir jābūt pārliecinātam, ka atbilde tiks sniegta uzreiz, no rīta, pusdienlaikā vai vakarā.

Otrkārt, ir svarīgi atrast vienmēr pieejamu nozares ekspertu. Kādēļ tas ir nepieciešams? Eksperts sniegs atbildes uz žurnālistu jautājumiem, ka arī neradīs pārpratumus vai neprecīzas informācijas noplūdi. Precīza un savlaicīga informācija var ieinteresēt potenciālos mājas lapas apmeklētājus, kā arī ievērojami paaugstināt konversijas līmeni.

Ja gada laikā Jūs katru dienu veltīsiet laiku vismaz divu rakstu, preses relīžu vai jaunumu publicēšanai, Jūsu mājas lapa kļūs par vienu no apmeklētākajām web lapām nozarē. Tas palīdzēs ne tikai  palielināt zīmola atpazīstamību, bet arī būtiski uzlabot SEO reitingu.

Interneta veikala mājas lapas izveide - personalizēta pieeja

Personalizēta pieeja klientu attiecību vadīšanā ir svarīga gan investoriem, gan medijiem. Ja jūs jau iepriekš esat pilnveidojis SEO stratēģiju, tad zināt par to, cik nozīmīga ir klientu attiecību vadīšana. Jūsu uzdevums ir pārliecināties par to, ka mājas lapa sniedz pievienoto vērtību tās apmeklētajam. Tas ir svarīgi, lai nenoraidītu nākotnē noderīgās idejas, kā arī veidotu pārliecinošu komunikāciju ar medijiem.

Attēlu rezultāti vaicājumam “e-commerce system”

Interneta veikala izstrāde: e-komercijas process. 

Jūsu mājas lapā ietvertā informācija potenciālajiem klientiem dod iespēju noskaidrot to, kādēļ izvēlēties Jūsu nevis Jūsu konkurenta produktu. pat, ja Jūsu uzņēmumā nav investoru, ir ļoti būtiski nodrošināt nepārtrauktu zīmola attīstību un klientu loka paplašināšanu. Veidojiet ilgtermiņa attiecības ar klientiem, šajā procesā iesaistiet cilvēkus, kas ir atbildīgi par pārdošanu un produktu virzīšanu tirgū. Viņi ir tie, kas ir informēti par nozares tendencēm, ka arī jūsu produktu. Jūs esat ieinteresēti uzņēmuma attīstībā. Kādēļ neizmantot mājas lapu šī mērķa sasniegšanai?

Interneta veikala mājas lapas izveide - pirkuma iespējas

Vai jūs kādreiz esat aizdomājies par to, kādā veidā tiek panākts tas, lai e-komercijas mājas lapu norēķinos varētu izmantot bankas kredītkartes? Tas ir tas, ko dēvē par maksājumu mērķi vai ceļu. Visbiežāk maksājumiem tiek izmantots PayPal. Pakalpojumu sniedzēja apstiprināšana nav vienkāršs process, jums ir jāveic gan izpēte, gan jāpārliecinās par to, ka jūs esat sagatavojušies maksājumu veida nodrošināšanai klientiem - mājas lapas apmeklētājiem.

Attēlu rezultāti vaicājumam “e-commerce payment types”

Interneta veikala izstrāde: piegādes opcijas. 

Jums ir jāpārliecinās par to, vai svarīgākā informācija ir atrodama mājas lapā. Mājas lapā ir jāietver informācija par privātuma politiku, preču atgriešanas kārtību, pasūtījuma un piegādes metodes, kā arī klientu apkalpošanas konsultantu kontaktinformācija. Šai informācijai ir jābūt viegli atrodamai uzņēmuma mājas lapā. Pretējā gadījumā jums būs jāizvēlas cits pakalpojumu sniedzējs.

Interneta veikala mājas lapas izveide - piegādes opcijas

Pirms izstrādātās mājas lapas publicēšanas, jums ir nepieciešams nokārtot vairākus organizatoriskos jautājumus. Pirmkārt, jums ir jānoskaidro tas, kur jūs uzglabāsiet produktus. Otrkārt, jums ir jāsaprot tas, kādā veidā tiks nodrošināts piegādes process un, cik ilgu laiku tas aizņems. Padomājiet, vai klients varēs saņemt produktu noliktavā, to piegādās kurjers vai ir iespējams vēl cits piegādes variants.

Interneta veikala mājas lapas izveide - piemēri

Zemāk ir apkopoti vairāki interneta veikalu mājas lapas piemēri. Šie mājas lapu piemēri atspoguļo to, kādai ir jābūt labai un kvalitatīvai interneta veikala mājas lapai, bet, kāds ir nekvalitatīvi izstrādāts interneta veikals. Padomājiet par to, ka mājas lapas apmeklētājs neatgriezīsies vizuāli nepievilcīgā un funkcionāli novecojušā interneta veikalā.

Mūsdienās interneta veikala dizains tiek veidots tā, lai piesaistītu potenciālā klienta uzmanību. nav svarīgi, vai jūs pārdodat mēbeles, viedtālruņus vai apģērbu, interneta veikala dizainam ir jābūt piesaistošam, jāpapildina zīmols, kā arī jārosina klienti veikt atkārtoto pirkumu.

Lai Jūsu bizness veiksmīgi attīstītos, e-komercijas mājas lapas dizainam ir jāpapildina jūsu biznesa zīmola komunikācija. Mājas lapas dizainam ir jābūt kvalitatīvam, saskaņotam un tādam, kas piesaista mērķauditorijas uzmanību. Labs mājas lapas dizains palīdz ģenerēt uzņēmuma peļņu.

Interneta veikala mājas lapas izveide - labā prakse #1

1.20Jeans x DSTLD

Interneta veikala mājas lapa - 20Jeans x DSTLD mājas lapa.

Interneta veikala mājas lapas izveide - labā prakse #2

britonic-wordpress-ecommerce-blog-theme-preview-2-small

Interneta veikala mājas lapa - Britonic mājas lapa.

Interneta veikala mājas lapas izveide - labā prakse #3

2-Vertty

Interneta veikala mājas lapa -  Vertty mājas lapa.

Interneta veikala mājas lapas izveide - labā prakse #4

3.GREATS

Interneta veikala mājas lapa -  GREATS mājas lapa.

Interneta veikala mājas lapas izveide - labā prakse #5

\\

Interneta veikala mājas lapa -  Everest mājas lapa.

Interneta veikala mājas lapas izveide - labā prakse #6

4.AB AETERNO

Interneta veikala mājas lapa -  AB AETERNO mājas lapa.

Interneta veikala mājas lapas izveide - labā prakse #7

5.Park La Fun

Interneta veikala mājas lapa - Park La Fun mājas lapa.

Interneta veikala mājas lapas izveide - sliktā prakse #1

1. Lings’s Cars

Interneta veikala mājas lapa -  Lings’s Cars mājas lapa.

Interneta veikala mājas lapas izveide - sliktā prakse #2

2.Arngren.net

Interneta veikala mājas lapa -  Arngren.net mājas lapa.

Interneta veikala mājas lapas izveide - sliktā prakse #3

3. Ron Oslund’s Home Page

Interneta veikala mājas lapa -  Ron Oslund’s mājas lapa.

Interneta veikala mājas lapas izveide - sliktā prakse #4

4. Mercia Tourist Board

Interneta veikala mājas lapa - Mercia Tourist Board mājas lapa. 

Interneta veikala mājas lapas izveide - sliktā prakse #5

5.Pennyjuice

Interneta veikala mājas lapa - Pennyjuice mājas lapa.

Interneta veikala mājas lapas izveide - secinājums

Kā izveidot izcilu un funkcionālu interneta veikala mājas lapu? Lai Jūs varētu izveidot atpazīstamu un iecienītu interneta veikalu ir nepieciešams parūpēties ne tikai par interneta veikala funkcionalitāti, bet arī izstrādāt lielisku produktu katalogu un piedāvāt klientiem ērtākos apmaksas un piegādes nosacījumus.Interesē interneta veikala mājas lapas izveide? Jautā, mēs palīdzēsim!