Mājas lapas izstrādes kļūdas

Jebkuram uzņēmējam mājas lapa ir būtiska mārketinga un zīmola atpazīstamības veidošanas sastāvdaļa. Interneta lietotāji tavu mājas lapu apmeklē ar konkrētu mērķi, tādēļ tev ir jābūt maksimāli pārliecinātam, ka mājas lapas satura informācija spēs sniegt atbildes uz jebkura lasītāja jautājumu. Tas nodrošinās lielāku varbūtību, ka tavs produkts vai pakalpojums tiks veiksmīgi pārdots.

Kuras ir izplatītākās web izstrādes kļūdas?

Ja tavas mājas lapas dizains ir izstrādāts gaužām nepareizi, tu uzreiz zaudē vairākus tūkstošus latu un iespēju piesaistīt izdevīgus klientus un uz attīstību virzītus sadarbības partnerus. Visas nelaimes sakne - nepārdomāta, nesaprotama un nepievilcīga mājas lapa.

Kas tad veido biznesu negatīvi ietekmējošās mājas lapas. Sākot veidot savu mājas lapu, centies izvairīties no zemāk minētajām mājas lapas izstrādes kļūdām.

1. Ierindot steidzamību virs savas mērķauditorijas izprašanas

Protams, tu vēlies, lai tava mājas lapa ir gatava pēc iespējas ātrāk. Tomēr izstrādes ātrums nenozīmē, ka tava mājas lapa būs interesanta tava biznesa mērķauditorijai. Tā vietā, lai koncentrētos uz mājas lapas "uzbūvēšanu" pāris dienu laikā, izpēti un izproti sava biznesa mērķauditorijas un biznesa nozares iezīmes. Tikai tad veido mājas lapas dizainu, balstoties uz šīm iezīmēm.

Piemēram, ja tava mērķauditorija ir vecāki cilvēki, iespējams, nepieciešams veidot mājas lapas tekstu ar lielāka izmēra burtiem. Ja centies pārdot preces, kuras domātas jauniešiem, iespējams, nopietni nāksies apsvērt iespēju mājas lapu pielāgot arī aplūkošanai no viedtālruņiem.

2. Pārāk piesātināts un kustīgs web dizains

Pats galvenais mājas lapas dizaina uzdevums ir pārdot pakalpojumu vai produktu, nevis ar kustīgiem un mirgojošiem objektiem izraisīt mājas lapas apmeklētājos epilepsijas lēkmi. Visu ar mēru.

Mājas lapas dizainam ir jābūt pievilcīgam, bet viegli nolasāmam. Animācijas un mūzikas ievietošana mājas lapas dizainā ir krietni vien jāpārdomā un jāizstrādā. Lasītājam ir viegli jāspēj atrast vajadzīgā sadaļa, pakalpojums vai prece. Kustīgas bildītes, mūzika un dažādi mirgojoši objekti var cilvēku tikai sakaitināt un novirzīt no iecerētās sadaļas apmeklēšanas.

Kā arī animācijas Flash formātā nebūs iespējams aplūkot no mobilajām ierīcēm vai planšetdatoriem.

3. Nav skaidrs aicinājums uz darbību

Ko tu vēlies, lai lasītāji dara, kad nu ir tikuši līdz tavai mājas lapai? Vai tu vēlies, lai tie iegādājas kādu no firmas produktiem? Varbūt tu vēlētos, lai lasītāji abonē tavas mājas lapas jaunumus savā e-pastā?

Tev ir jāpasaka saviem lasītājiem, ko tu vēlies, lai viņi izdara. Nu, vismaz aicināt lasītāju uz konkrētu darbību.

4. Skopoties vai pārmaksāt

Labs web dizains nemaksās lēti. Protams, uz to var cerēt un beigu beigās attapties ar nekam nederīgu un nesaprotami izstrādātu mājas lapu.

Taču vajadzētu izvērtēt, vai dizaineris neprasa pārāk daudz par savu pakalpojumu, tādēļ salīdzini pakalpojuma izmaksas ar citiem uzņēmumiem un ierobežota budžeta gadījumā izvēlēties variantu, kas cenas ziņā atrodas kaut kur pa vidu.

Ņem vērā arī firmas iepriekš izstrādātos mājas lapas dizainus un klientu atsauksmes.

5. Maz informācijas un novecojis saturs

Klienti apmeklējot tavu mājas lapu cer tur ieraudzīt svaigu un informatīvu aprakstu par taviem produktiem, pakalpojumiem un uzņēmumu. Ja lasītāji šādu informāciju neatrod, viņi var pieņemt, ka tavs uzņēmums ir bankrotējis, vai nav pietiekami moderns un inovatīvs, lai atrisinātu kādu no viņu problēmjautājumiem.

6. Censties pārdot visiem

Šis punkts vēlreiz parāda, cik ļoti ir svarīgi izanalizēt, kas ir tava mērķauditorija. Tava mājas lapa būs pilnīgākā katastrofa, ja centīsies uzrunāt pilnīgi visus planētas iedzīvotājus. Tas tev nav izdevīgi. Tas, iespējams, piesaistīs dažādus indivīdus tavas firmas mājas lapai, bet tas noteikti nepiesaistīs īstus klientus.

 7."Dari pats" pieeja

Lielākā daļa klientu pirmo priekšstatu par tavu uzņēmumu iegūst no tavas firmas mājas lapas. Ja mājas lapas izstrāde nenotiek pieredzējuša web dizainera uzraudzībā un paļaujies tikai uz saviem spēkiem, vai tiešām domā, ka mājas lapa izskatīsies profesionāla?

Atceries, pirmais iespaids ir pats svarīgākais. Neļauj klientiem pieņemt lēmumu par tavas firmas neprofesionalitāti tikai tādēļ, ka uzņēmuma web dizains izskatās nepievilcīgs.

Centies nepieļaut iepriekš minētās kļūdas mājas lapu izstrādē. Veido pievilcīgu, saprotamu un profesionāla izskata mājas lapu.


 Lasīt vairāk: Mājas lapu izstrāde

Rakstā izmantotais informācijas avots: 7 izplatītākās mājas lapas izstrādes kļūdas


Radušies papildus jautājumi? Vēlies uzzināt vairāk par mājas lapas izstrādē pieļauto kļūdu labošanu? Jautā, mēs palīdzēsim!