Burtu fonti

Tikai pēdējos gados burtu fonts ir kļuvis par web dizaina neatņemamu sastāvdaļu. Iepriekš ar tekstu vizuālo izskatu nebija iespējams radoši eksperimentēt tehnoloģisko risinājumu dēļ - internets vienkārši nespēja "raidīt" un attēlot noteiktus burtu fontus. Tādēļ burtu izskatam bija ierobežotas variācijas.

Taču, tehnoloģiskie web risinājumi ir krietni vien attīstījušies, tieši tādēļ burtu fontam arvien pieaug nozīme kopējā mājas lapas izstrādes procesā.

Arvien vairāk tiek izstrādātas mājas lapas, kas balstās tikai uz burtu fontu dizainu, ne tik daudz uz pārējiem web elementiem.

Tādēļ ir vērts aplūkot, kādas ir jaunākās burtu fontu vizuālās iezīmes šajā gadā, lai ietvertu pareizo burtu izskatu arī savā mājas lapā.

Burtu fontu nozīme web dizainā.

Burtu fonts rada balansu starp dažādiem teksta laukumiem un, mijiedarbojas ar citiem mājas lapas elementiem, veido vizuālo un informatīvo web izskatu, lai lasītājs to varētu ērti un āti uztvert. Burtu fonti spēlē duālu lomu, ietverot gan verbālo, gan vizuālo komunikāciju. Brīdī, kad mājas lapas apmeklētājs skenē web informāciju, tas zemapziņā apzinās abas iepriekšminētās burtu fontu funkcijas: vispirms lasītājs novērtē kopējos mājas lapas grafiskos elementus, pēc tam analizē valodu un informāciju.

Pārdomāti burtu fonti veido un nostiprina vizuālo hierarhiju, kas lasītājam atvieglo informācijas uztveršanu, izšķirot, kas mājas lapā ir fotogrāfija, virsraksts, apakšvirsraksts, piezīme, utt.

Vairāk balto laukumu mājas lapā.

Minimālisma stils svin savu uzvaras gājienu web dizainā. No jucekļa atbrīvotā vide rada brīvus laukumus, kuri efektīvi var tikt izmantoti kā "baltie laukumi", ne tik ļoti kā tukšie laukumi. Ar to saprotot, ka lielas atstarpes starp dažādiem mājas lapas tekstuālajiem un vizuālajiem elementiem nerada iespaidu, ka viss ir pārāk tukšs, bet gan viss ir savstarpēji pārdomāti nodalīs un viegli uztverams.

2013. gadā "balto laukumu" izmantojums tiks pacelts augstākā kārtā. Tie ļaus radīt vēl dramatiskāku kopējo mājas lapas izskatu. Lielāki "baltie laukumi" nozīmē lielāku burtu fontu izmēru, kas skaidri lasītājam izskaidros mājas lapas galveno domu.

Kopumā nav jābaidās no Mājas lapu izstrāde"baltajiem laukumiem" (iespējams citiem tas rada tukšuma sajūtu), jo tas ir lielisks veids, kā nodalīt dažādus teksta laukumus un sadaļas, neizmantojot nekādus citus vizuālos elementus, kuri varētu traucēt teksta uztveršanā.

Ārkārtīgi iespaidīgs burtu fontu biezums.

Burtu fonta biezums nosaka, cik pilnīgs ir kopīgais burtu veidols, kas galu galā var pilnībā mainīt kopējo mājas lapas dizaina izskatu. Ja vēlies radīt smalkas un augstas klases iespaidu par savu uzņēmumu, mājas lapas dizainā labāk pielieto smalkus un šaurus burtu fontus. Taču, ja drīzāk vēlies veidot draudzīgu web dizaina izskatu, vari izmantot apaļīgāku un biezāku burtu fontu.

Kā redzams, ar burtu fontu biezuma palīdzību iespējams veidot spēcīgu vizuālo sajūtu par pašu uzņēmumu.

 

Miksēt un saskaņot mājas lapas dizainu.

Vēlreiz pieminot to, ka tehnoloģijas web dizainā ir attīstījušās, arī dizaineru radošums var lidot neiedomājamos plašumos. Tieši tādēļ ar vienu fontu ir par maz, ja vēlies veidot dinamisku mājas lapas izskatu.

Miksēt un saskaņot burtu fontu kļuvusi par ierastu paņēmienu veidojot mājas lapu dizainu. Tomēr šīs miksēšana un saskaņošana prasa lielas dizainera prasme, jo tāpat vien "samest kopā" divus dažādus fontus būs par maz, lai radītu profesionālu iespaidu par uzņēmuma mājas lapu. Tomēr harmoniski samiksētie fonti radīs patīkamu izskatu web lapā.

 

Iespaidīgi tipogrāfiskie logo.

Mājas lapā izveidot un ievietot logo, kurš izstrādāts tikai no burtiem ir piņķerīgs uzdevums, jo tam ir vairāki priekšnoteikumi. Piemēram, šāda tipa logo (skatīt zemāk) katrā ziņā izskatīsies daudz labāk, ja tajā būs vairāki vārdi. Tieši tādēļ šāda vizuālā risinājuma pielietošanai nevarētu izmantot tādu kompānijas vārdu kā "eBay" (tas vienkārši ir par īsu).

Logo ir uzņēmuma reprezentācija un, ja ar burtu fontu palīdzību to ir iespējams pozitīvi izcelt, uz priekšu. Tomēr jāuzmanās, lai tiek izvēlēti atbilstoši fonti, lai skaidri parādītu logo ietverto informāciju. Arvien vairāk tipogrāfiskie logo tiek izmantoti kā centrālais mājas lapas dizaina elements, kas tiek iecentrēts web lapas augšpusē.

 

Šajā gadā katrā gadījumā uzvarētāji būs tie, kuri savā web dizainā izvēlēsies pielieto atbilstoša izmēra un biezuma burtu fontus, kā arī necentīsies slēpt uzņēmuma logo, bet to izcels mājas lapas galvenes centrā.


Saistītie raksti:

Vienkārši padomi firmas logo izstrādē

Kā rakstīt saistošus mājas lapas tekstus?

Lielisks mājas lapas papildinājums - uzņēmuma blogs


Lasīt vairāk rakstus: Mājas lapas teksti


Rakstā izmantotais informācijas avots: Web tipogrāfijas iezīmes 2013


Radušies papildus jautājumi? Vēlies uzzināt vairāk par Mājas lapu izstrāde iespējām? Jautā, mēs palīdzēsim!