Jautājumi mājas lapas izstrādātājam
Jautājumi mājas lapas izstrādātājam, kādi tie ir un kad tos ir nepieciešams uzdot?

"Es vēlos nolīgt īsto cilvēku vai firmu savas jaunās mājas lapas izstrādei. Tomēr man nav ne jausmas, kas ir svarīgākais mājas lapas izstrādē. Kādus jautājumus man uzdot, lai būtu pārliecināts par web izstrādātāju kompetenci?"

Šāda veida neskaidrības nomāc daudzus indivīdus un uzņēmējus brīdī, kad tie apsver domu par jaunu mājas lapas veidošanu. Daudziem nav ne jausmas, kā atrast to "īsto" mājas lapas izstrādātāju, kurš būtu atslēgas elements veiksmīgai uzņēmuma komunikācijai ar auditoriju arī interneta vidē.

Ja vēlaties atrast profesionāli ir vērst apjautāties kolēģiem, biznesa partneriem vai draugiem par dažādiem web dizaineriem. Varbūt viņiem bijusi veiksmīga pieredze ar kādu mājas lapas izstrādes firmu vai konkrētu web dizaineri.

Tomēr, lai būtu 100% pārliecināts, ka kandidāts uz tavu mājas lapas dizaina izstrādi ir gana pieredzējis un radošs, neaizmirsti viņam vai viņai uzdot vismaz dažus no zemāk redzamajiem jautājumiem.

Vai es varu aplūkot tavu izstrādāto web lapu portfolio?

Darbi runā paši par sevi. Tādēļ sākotnēji aplūko web dizainera vai firmas iepriekšējos meistardarbus. Ja tev patīk mājas lapas izstrādes firmas darbi, tas ir labs atspēriena punkts, no kura sākt web dizaina veidošanas procesu.

Cik maksās mājas lapas izstrāde?

Šī ir galvenā lieta, kas nomāc cilvēku prātus izstrādājot jaunu mājas lapu. Parasti cena tiek sastādīta pasūtījuma beigās, tomēr reizēm ieteicams par mājas lapas izmaksām zināt pirms dizaina apraksta nodošanas. Vismaz lai saprastu aptuvenās aprises.

Iespējams tavam uzņēmuma ir paredzēts konkrēts budžets mājas lapas izstrādei un tiklīdz uzzini, ka web dizaineris par savu darbu pieprasa krietni lielāku summu, īsti nav jēgas turpināt sarunu. Tomēr paturi prātā, ka iegūsi to, par ko esi gatavs maksāt. Jo lētāku mājas lapu vēlēsies izstrādāt, jo lētāk tā izskatīsies. Kvalitāte nemaksā maz. tādēļ izsver, kādu iespaidu vēlēsies atstāt potenciālajiem klientiem, kuri interneta vidē meklē tava uzņēmuma pakalpojumus vai produktus.

Vai šie ir laiki, kad vari atļauties sliktu mājas lapas izskatu? Domājams, ka ne!

Mājas lapas izstrādes cena ir atkarīga no:

1) Mājas lapas sadaļu skaita;

2) Mājas lapas specifikas - portfolio lapa, interneta veikals, vienkārša mājas lapa, utt.);

3) Web dizaina sarežģītības - vai katrai lapai ir unikāls izskats?;

4) Speciālajām mājas lapas iespējām - jaunuma ziņojumi, abonēšanas laukums, kontaktforma, pasūtīšanas forma, audio vai video saturs;

5) Mājas lapas interakcija un "kustīgums".

Cena kopumā var mainīties, no tavām prasībām.

Jautājumi mājas lapas izstrādātājam - Vai izmantosiet web dizaina sagatavi, lai izstrādātu manu mājas lapu?

Daži dizaineri un firmas izmanto jau gatavas un internetā atrodamas web dizaina sagataves. Tas ietaupa laiku izstrādājot un būvējot jaunu mājas lapu. Tā vietā, lai izstrādātu unikālu web dizainu, izstrādātāji vienkārši saliek savādāku informāciju paredzētajos sagataves laukumos.

Lielākā sagatavju problēma ir tā, ka mājas lapa var izskatīties ļoti līdzīga citu uzņēmumu lapām. Tas īsti nav veids, kā izcelties starp konkurentiem.

Ja vēlies ietaupīt līdzekļus un esi informēts, ka mājas lapa tiks izstrādāta uz web dizaina sagataves, tur problēmu īsti nav. Sagataves maksās krietni vien lētāk. Taču, ja mājas lapas izstrādes firmai maksā krietnu žūksnīti naudas un viņi tev piedāvā iepriekš redzētu web dizaina sagatavi, tad tu krietni vien pārmaksā par šo pakalpojumu.

Jautājumi mājas lapas izstrādātājam - Kādas ir citu klientu atsauksmes par jūsu darbu? Kur tās var aplūkot?

Ja potenciālais mājas lapas izstrādātājs nespēj parādīt iepriekšējo klientu atsauksmes par savu darbu, labāk meklējiet citu pakalpojuma sniedzēju. Jo vairāk atsauksmes ir atrodamas par potenciālo web dizaineri, jo ilgāka viņam ir bijusi pieredze mājas lapu izstrādē. Katrā ziņā tu jutīsies daudz drošāk, ja arī citi klienti ir bijuši apmierināti ar mājas lapas izstrādātājiem.

Kāds būs aptuvenais mājas lapas izstrādes process?

Pirms noslēdz līgumu ar mājas lapas izstrādes firmu vai dizaineri, atceries pajautāt, kāds izskatīsies web lapas izstrādes process? Kādi ir veicamie uzdevumi un, kādā laika termiņā tie tiks izpildīti.

Kādi materiāli jāsagatavo tev kā pasūtītājam, kādus darbus paveiks nolīgtā firma? Cik daudz reizes iespējams veikt grozījumus mājas lapas dizainā, pirms par to tiek sastādīta atsevišķa samaksa?

Ir svarīgi jau iepriekš sastādīt darba izstrādes plānu, lai paredzētu pietiekamu laiku kvalitatīvas mājas lapas izstrādei.

Ar kādiem paņēmieniem tiks panākts, lai apmeklētāji veiktu pasūtītāja iecerēto darbību?

Šis aspekts ir ļoti svarīgs. Ir svarīgi ar dizaina palīdzību panākt, ka jaunais mājas lapas apmeklētājs veic tieši to darbību, ko iecerējis mājas lapas īpašnieks. Vai tā būtu pasūtījuma veikšana, jaunumu abonēšana, bilžu aplūkošana, iepazīšanās ar firmas darbiniekiem, utt..

Pieredzējis web izstrādātājs noteikti zinās paņēmienus, kā panākt, ka mājas lapas apmeklētāji veic iecerēto darbību. Noskaidro dažas no pieejām, pirms izstrādā mājas lapu, lai novērtētu web dizainera kompetenci.

Pieņemamas būtu šādas atbildes:

1. "Ievietosim telefona numuru katrā mājas lapas sadaļas augšējā stūrī, lai cilvēki var uzreiz jūs sazvanīt!"

2. "Izveidosim vizuāli pievilcīgu pogu vai laukumu, lai pavedinātu cilvēkus lejuplādēt uzņēmuma pakalpojuma brošūru!"

3. "Katrā produktu sadaļā izveidosim "akcijas produktu laukumu", kurš nemainās, lai piesaistītu cilvēku uzmanību izdevīgajam pirkumam."

Tās ir tikai pāris no idejām, ar kurām iespējams pavedināt mājas lapas apmeklētāju veikt konkrētu darbību. Tomēr ir labi, ja mājas lapas izstrādātājs zina vēl vairāk pieejas un māk tās pamatot.

Vai iespējams mājas lapu savienot ar uzņēmuma sociālajiem portāliem?

Sociālie mediji ir ļoti svarīgi uzņēmuma popularizēšanas un komunikācijas veidošanā. Norādi mājas lapas izstrādātājiem, ka noteikti vēlies, lai sociālie portāli ir savienoti ar uzņēmuma mājas lapu.

Vai pats varēšu atjaunot mājas lapas saturu?

Ja regulāri plāno atjaunot mājas lapas saturu un ziņot saviem klientiem par biznesa nišas jaunumiem, publicēt bildes no firmas pasākumiem vai atjaunot piedāvāto produkciju ir vērt to darīt pašam vai uzticēt to savas firmas darbiniekam, nevis maksāt mājas lapas izstrādātājiem par šo darbību. Tādēļ noskaidro, kā un uz kādas platformas iespējams pievienot papildus saturu mājas lapā.

Kā ar domēna vārdu un mājas lapas uzturēšanu?

Pirms dizaina izstrāde un mājas lapas programmēšana ir paveikta, obligāti noskaidro, vai konkrētā firma vai indivīds nodarbojas ar mājas lapas uzturēšanu un domēna vārda piešķiršanu. Varbūt tev jāvēršas pie citām firmām? Šo informāciju ir vērts zināt jau iepriekš, lai nesanāktu aizkavēšanās pie mājas lapas publicēšanas procesa.Ir aktuāla mājas lapas izstrāde? Vēlies uzzināt vairāk par mājas lapas un web dizaina izstrādi? Jautā, mēs palīdzēsim!