Joomla paplašinājumi

Joomla! ir pārsteidzoša ar to, ka tu mājas lapu jebkurā brīdī vari pārmainīt un uzlabot ar sev tīkamiem moduļu, komponenšu vai spraudņu (plugins) paplašinājumiem. Tas ir pielīdzināms LEGO klucīšiem, kurus mainot, mainās izveidotā figūra. Ar moduļu paplašinājumiem iespējams padarīt mājas lapu dinamiskāku , funkcionālāku un ērtāku.

Joomla! paplašinājumus ir ļoti viegli augšupielādēt, noņemt un pārvaldīt.

Joomla! paplašinājumu pārvaldes panelis

Vispirms augšējā izvēlnē uzklikšķini uz "Paplašinājums" (Extentions) nosaukuma, tālāk apakšizvēlnē nospiediet uz "Paplašinājumu pārvalde" nosaukuma (Extention Manages), lai piekļūtu paplašinājumu pārvades panelim.

Šajā lapā tu varēsi atrast dažāda veida funkcijas un opcijas, ar kuru palīdzību varēsi labot un pieregulēt ielādētā paplašinājuma uzstādījumu.

Augšupielādēt (Install) - šeit tu vari augšupielādēt sevis izvēlēto paplašinājumu savā mājas lapā, ieskaitot web dizaina sagataves (Tamplate), komponentes, spraudņus un moduļus. Vienkārši izvēlies paplašinājuma failu, kuru iepriekš esi lejuplādējis savā datorā un Joomla parūpēsies par visu pārējo.

Atjauninājumi (Update) - Šajā sadaļā tu vari atrast, kādus atjauninājumus tu vari veikt saviem paplašinājumiem. Šeit iespējams iegūt jaunākās paplašinājuma versijas.

Pārvalde (Manage) - Šeit tiek parādīts saraksts ar visiem ielādētajiem paplašinājumiem. Šajā sadaļā iespējams paplašinājumus pārvaldīt, padarīt neaktīvus un atinstalēt tos.

Atklāj (Discover) - Šī sadaļa ir izveidota, jo liela daļa paplašinājumi ir pārāk lieli, lai tos augšupielādētu caur standarta paneli un šiem paplašinājumiem jābūt ielādētiem caur lietotāja FTP.

Datu bāze (Database) - vienkārša lapa, kura izveidota, lai pārskatītu, vai mājas lapas datu bāze strādā vai ne.

Brīdinājumi (Warnings) - Šajā lapā būs iespējams redzēt PHP brīdinājumus par mājas lapas darbību.

Valodas (Languages) - šajā sadaļā vari nomainīt valodu.

Joomla! bezmaksas paplašinājumi

Joomla! paplašinājumu ir ļoti daudz, tādēļ ir liels izaicinājums atrast pareizos moduļus, komponentes vai spraudņus savai mājas lapai. Tomēr, ja sākotnēji tev ir svarīgi kādu paplašinājumu izmēģināt bez maksas, ielūkojies šajā saitē - bezmaksas Joomla! paplašinājumi.

Tur atradīsi šo to no sociālo portālu savienojumiem, iespējām interesanti aplūkot mājas lapas galerijas (Ar jQuery) un pat iestatīt laika apstākļu paplašinājumu.

Aplūko un izmēģini kādu paplašinājumu un ievieto to arī savā mājas lapā. Nebaidies eksperimentēt!


Aplūkot citas Joomla pamācības:

Joomla Administrācijas panelis

Joomla Kontroles panelis

Joomla Moduļu pārvalde

Joomla Kategoriju pievienošana 


Lasīt vairāk : Joomla!
Rakstā izmantotie informācijas avoti: Kā pārvaldīt Joomla paplašinājumus?
Bezmaksas Joomla paplašinājumi


Radušies papildus jautājumi? Vēlies uzzināt vairāk par Joomla izmantošanu mājas lapu izstrādē? Jautā, mēs palīdzēsim!