joomla kategorijas

Mājas lapas dizains ir izveidots, tagad nepieciešams sekmīgi mājas lapu pārvaldīt. Lielisks instruments ir Joomla!. Seko līdzi Joomla! pamācību rakstu sērijai un kļūsti par profesionāli savas mājas lapas pārvaldē. Šajā rakstā aplūkosim kā pievienot un pārvaldīt kategorijas iekš Joomla! 3.0 versijas.

Raksti

Pamatā kategoriju izveidošana nepieciešama, lai strukturētu un ieviestu kārtību mājas lapas rakstos jeb pārvaldītu mājas lapas tekstuālo informāciju, kura atrodas attiecīgajos mājas lapas laukumos - mājas lapas jaunumu sadaļā, kontaktos vai blogā.

Raksti var tikt kārtoti pēc mājas lapas pārvaldītāja vēlmēm. Viss atkarīgs no tā, kādas kategorijas mājas lapas administratori izveido.

Kategorijas un Sadaļas (Sections)

Ar sadaļu un kategoriju palīdzību iekš Joomlas ir iespējams ieviest kārtību un veidot pārskatāmus mājas lapas rakstus. Tas notiek aptuveni tā: Sadaļa var saturēt vienu vai vairākas kategorijas un katrai kategorijai tiek piedēvēti raksti attiecīgi kategorijas nosaukumam. Viens raksts var tikt ievietots tikai vienā kategorijā.

Piemēram, var tikt izveidota kategorija "mājdzīvnieki", "suns" vai "kaķis". Raksts par suņiem var tikt ievietos "suns" kategorijā. Ja raksts, savukārt, ir par suņiem un kaķiem, to var ievietot kategorijā "Mājdzīvnieki", vai izveidot jaunu kategoriju "kaķi un suņi".

Pievieno jaunu kategoriju Joomla! 3.0

Sākumā "Ātro saišu" (Quick links) panelī atrodiet Kategoriju pārvaldes nosaukumu (Category Manager). Uzklikšķiniet uz tā.

category1

 

Kategorijas ir gluži kā mapītes, kurās salikti iekšā dokumenti, kuri atbilst kategorijas mapītes nosaukumam (vismaz tā vajadzētu veidot kārtošanas sistēmu savā mājas lapā).

Ja vēl neesi izveidojis nevienu kategoriju, pārvaldes paneļa sarakstā neparādīsies neviens kategorijas nosaukums. Ja tā, tad piespiežam pogu "izveidot jaunu" (+New).

 

Obligāti pievērs uzmanību tiem laukiem, kuru nosaukumiem ir pievienots zvaigznītes simbols (*). Šie lauki ir obligāti jāaizpilda. Šajā gadījumā obligāti nepieciešams ierakstīt kategorijas nosaukumu.

Piespiežot pogu "Saglabāt" (Save) kategorija automātiski tiek saglabāta, bet tās logs neaizveras un variet veikt papildus izmaiņas - apraksta veidošana, publicitātes iestatījumu koriģēšana, utt.

Savukārt, uzklikšķinot uz pogas "Saglabāt un aizvērt" (Save and Close) izveidotā kategorija tiks saglabāta un aizvērta, atgriežoties pie kategoriju pārvaldes paneļa saraksta.

Augšpusē parādīsies uzraksts zaļā laukumā, paziņojot, ka kategorija ir veiksmīgi izveidota. Atceries, tu vari izveidot vairākas kategorijas uzreiz.

Pēc tam, kad esi izveidojis kategorijas, laiks ķerties klāt pie rakstu rakstīšanas.

Par to sīkāk nākamajā Joomla! pamācību ierakstā.


Lasīt citas Joomla! pamācības:

Joomla! Administrācijas panelis

Joomla! Kontroles panelis

Joomla! Moduļu pārvalde 


 Lasīt vairāk: Joomla!

Rakstā izmantotā informācija: Joomla! 3.0 kategoriju veidošana

Joomla! kategoriju pārvalde


Radušies papildus jautājumi? Vēlies uzzināt vairāk par Joomla mājas lapas kategoriju vadīšanu? Jautā, mēs palīdzēsim!