Moduļu kontrole

Mājas lapas dizains ir izveidots, tagad nepieciešams sekmīgi mājas lapu pārvaldīt. Lielisks instruments ir Joomla!. Seko līdzi Joomla! pamācību rakstu sērijai un kļūsti par profesionāli savas mājas lapas pārvaldē. Šajā rakstā aplūkosim Joomla! 3.0 Moduļu pārvaldes paneli.

Kas ir Joomla! moduļi?

Katras mājas lapas dizains tiek sadalīts noteiktās zonās. Šīs zonas veido moduļi. Tie ir līdzīgi blokiem, kas sevī ietver dažādas mājas lapas komponentes. Piemēram, mājas lapas navigāciju, lietotāja ielogošanās zonu, meklēšanas logu, būtībā jebkuru informācijas laukumu, kurš atrodas mājas lapas dizainā.

Mājas lapas dizaina zonas - moduļi

Moduļos tiek ietverta informācija par to, kur tie tiks ievietoti mājas lapas kopējā dizainā jeb vienkāršāk sakot, kā tiks izkārtoti mājas lapas bloki. Tomēr lielos vilcienos, izkārtojumu, bloku atstarpes vienam no otra, kā arī uzrakstu šrifts būs atkarīgs no tā, kādu mājas lapas dizaina sagatavi (Tamplate) tu izmanto savā mājas lapā.

Moduļus iespējas izveidot, bet tos var arī noslēpt, ja nav nepieciešamības tos attēlot mājas lapas dizainā. Dažus no moduļiem iespējams arī savienot ar komponentēm. Piemēram, ja sākuma lapas modulī jeb blokā "Jaunākās ziņas" ir norādīti tikai jaunumu virsraksti, taču uzspiežot uz šiem virsrakstiem, lasītājs tiek aizvests tālāk uz sadaļu, kur ir ietverts saturs par jaunākajām ziņām. Tomēr visus moduļus nav nepieciešamības savienot ar komponentēm.

Moduļu pārvaldes panelis

Moduļi tiek regulēti no Moduļu pārvaldes paneļa.

Moduļu pārvaldes paneli iespējams atvērt, augšējā izvēlnes logā pie sadaļas "Paplašinājumi" (Extentions) - skatīt zemākajā attēlā.

Joomla! moduļu pārvalde.

Atverot Moduļu pārvaldes paneli, centrālajā daļā redzami visi mājas lapā ietvertie moduļi. Katrs modulis atrodas savā saraksta rindiņā.

Kreisajā stūrī iespējams veikt moduļa meklēšanu, no saraksta izvēloties noteiktu moduļu tipu vai atrašanās vietu, lai tos būtu vieglāk rediģēt.

Pie katra moduļa atrodas neliela kastīte ar nosaukumu "Statuss" (Status), kur iespējams norādīt, vai modulis ir publisks jeb redzams mājas lapas apmeklētājam.

Moduļu pārvaldes panelis - katrs modulis ir savā rindiņā

Moduļu atrašanās vietas koriģēšana

Ja vēlies nomainīt moduļa atrašanās vietu mājas lapas dizainā, Moduļu pārvaldes panelī pie izvēlnes "Pozīcija" (Position) izvēlieties opciju "Kārtība" (Ordering) - skatīt zemākajā attēlā.

Moduļu koriģēšana.

Pēc tam mainiet moduļu atrašanās pozīciju, paņemot vēlamo moduli un ievelkot to vietā (drag and drop), kur vēlaties lai tas atrastos. Moduļu kārtības saraksta augstākie moduļi atrodas mājas lapas augšpusē, bet zemākie moduļi tiek attēloti mājas lapas lejas daļā.

Sakārto moduļus ar "Drag and drop" funkcijas palīdzību

Moduļu saraksta opcijas

Virs Moduļa pārvaldes paneļa atrodas dažādas Mmoduļu saraksta opcijas, kuras izmainot, mainīsies arī moduļa izskats vai atrašanās vieta.

Moduļu opcijas. 

Pieminētais Statuss (Status) atbild par to vai modulis ir publiski apskatāms mājas lapā.

Nosaukuma (Title) opcija atbild par to, kāds virsraksts parādīsies virs moduļa. Virsrakstu iespējams arī noslēpt.

Pozīcijas opcija (Position) atbild par to, kurā pozīcijas laukā atrodas modulis.

Moduļa Tips (Type) norāda moduļa veidu - ziņu modulis, ielogošanās modulis, meklēšanas modulis, utt.

Moduļa lapa (Page) norāda, kurās lapās modulis parādās - visās vai tikai konkrētās.

Pieejamības opcija (Access) norāda, kas var apskatīt konkrēto moduli - visi mājas lapas apmeklētāji vai noteikti reģistrētie lietotāji.

Valodas opcija parāda, kādā valodā aplūkojams modulis. Visbiežāk gan ir jāatstāj opcija uz "Viss" (All), izņemot gadījumus, ja veidojiet vairāku valodu mājas lapu.

ID norāda katra moduļa identifikācijas numuru.

Lai kontrolētu katru no šīm opcijām, uzklikšķiniet uz moduļa nosaukuma (zem opciju nosaukuma / "Title") un tiks atvērts zemākajā attēlā redzamais logs. Tur veiciet visas nepieciešamās moduļa izmaiņas.

Uzklikšķini uz moduļa nosaukuma

Tiks atvērts šāds moduļa kontroles logs

Tagad esi iepazinis Joomla! 3.0 Moduļu kontroles paneli. Ceram tas atvieglos darbu ar mājas lapas pārvaldi. Papildus vari noskatīties pamācību video, kur ir parādīta dažādu moduļu opciju koriģēšana un kā tas vizuāli ietekmē mājas lapas izskatu.

Joomla! 3.0 Moduļu pārvaldes video pamācība

Cerams, ka šie padomi palīdzēs tavas mājas lapas uzturēšanā un pārvaldīšanā.


Lasīt citas Joomla! pamācības:

Joomla! Kontroles panelis

Joomla! Administrācijas panelis / ielogošanās


Lasīt vairāk rakstus: Joomla!
Rakstā izmantotie informācijas avoti: Joomla! moduļu pārvalde
Joomla! 3.0 moduļu pārvalde


Radušies papildus jautājumi? Vēlies uzzināt vairāk par Joomla mājas lapu izmantošanu? Jautā, mēs palīdzēsim!