Vai jūs domājat, ka web dizains ir jāskata atsevišķi no pārējiem mārketinga stratēģijas elementiem? Tas ir viens no galvenajiem mītiem, kuriem noticot, uzņēmumi būtiski palēnina attīstību. Web dizains ir nozīmīgs runājot ne tikai par estētisku uzņēmuma vizuālo identitāti. Jūsu mājas lapas dizains ietekmē ne tikai SEO vai mājas lapas apmeklējumu, bet arī jūsu uzņēmuma klātbūtni interneta vidē. 

Kā dizains ietekmē lēmuma pieņemšanu?

Labs dizains ir viens no spēcīgākajiem pārdošanas speciālista instrumentiem. Dizaina ietekmi jūs varat novērtēt lielveikalos, kuru īpašnieki ir tērējuši tūkstošiem euro, lai atrastu piemērotāko produktu izvietojumu. Kādēļ tas ir nozīmīgi? Tādēļ, ka labs dizains ietekmē pircēju uzvedību, kā arī pareizs produktu izvietojums būtiski palielina pārdošanas ieņēmumus. Šo analoģiju ir iespējams attiecināt arī uz interneta tirdzniecību.

Attēlu rezultāti vaicājumam “good web design example”

Kā dizains ietekmē pirkuma lēmuma pieņemšanu - mājas lapas piemērs. 

Kā dizains ietekmē lēmuma pieņemšanu - argumenti

Viens no vispārsteidzošākajiem faktiem ir tas, ka mājas lapas dizaina elementi spēj radīt daudz lielāku uzticamību nekā mājas lapas saturs. Vienā no eksperimentiem mājas lapas apmeklētājiem tika lūgts aprakstīt neuzticamu mājas lapu. 94% mājas lapas apmeklētāju uzmanību pievērsa atsevišķiem dizaina elementiem, bet tikai 6% lietotāju bija svarīgs mājas lapas saturs un tā kvalitāte. Par spīti tam, ka šī pētījuma objekts bija medicīnas iestāžu un pakalpojumu sniedzēju mājas lapas, šos principus var piemērot arī citās industrijās. Daži no neuzticamas mājas lapas elementiem, kurus pieminēja mājas lapas apmeklētāji ir:

  • - Pārsātināts vai pārāk sarežģīts web lapas izkārtojums;
  • - Pārlieku kaitinošie un apgrūtinošie uznirstoišie logi;
  • - Pārāk mazs burtu fonts, kuru nav iespējams izlasīt;
  • - Garlaicīgs web dizains /  krāsu trūkums;
  • - Pārāk lēns mājas lapas ielādes ātrums.

Attēlu rezultāti vaicājumam “good vs bad web design”

Kā dizains ietekmē lēmuma pieņemšanu - slikta web dizains piemērs. 

Kā dizains ietekmē lēmuma pieņemšanu - secinājums

Mājas lapas dizains un web saturs ir nozīmīgs, tiem jābūt savstarpēji papildinošiem. Ja jūsu mājas lapas dizains nebūs kvalitatīvs, web lapas apmeklētāji netērēs laiku viņiem nozīmīga satura lasīšanai. Jūsu mājas lapas dizainam ir jāpārliecina cilvēka acis. Atcerieties, ka web dizains ietekmē arī citus jūsu biznesa elementus, tostarp SEO, zīmolvadību un reklāmguvumu līmeni.


Lasīt vairāk: web dizains


Rakstā izmantotais informācijas avots: Web dizaina ietekme uz SEO un uzņēmuma zīmolu.


Saistītie raksti:

Kas ir emocionālais mājas lapas dizains?

Šveices nazis web dizaineru ikdienai

Web dizains - mājas lapu web dizaina izstrāde


Interesē, kā dizains ietekmē lēmuma pieņemšanu? Jautā, mēs palīdzēsim!