Vai emocijas ietekmē? Noteikti, jo izmantojot emocijas ir iespējams ietekmēt potenciālo klientu turpmāko lēmumu. Padomājiet par reklāmām, kuras jums izraisa žēlumu, vēlmi pamēģināt vai iesaistīties.

Emocijas ietekmē lēmuma pieņemšanu

Patiesībā jūsu klienti neatšķir racionālo no iracionālā. Hārvardas nesen veiktajā pētījumā tika atklāts, ka emocijas un domāšana (kas ietver to, kā mēs uztveram notikumus) ir cieši saistītas. Tā smadzeņu daļa, kas ir attiecināma uz racionālo, tostarp pirkuma lēmumu pieņemšanu, ir cieši saistīta ar sajūtām.

Attēlu rezultāti vaicājumam “purchase decision process”

Emocijas ietekmē lēmuma pieņemšanu - pirkuma process. 

Ikreiz, kad potenciālais klients izvēlas iegādāties ūsu produktu, viņš ir pieņēmis lēmumu, balstoties uz racionāliem un emocionāliem apsvērumiem. Kādēļ izstrādāt dizainu, lai paaugstinātu pārdošanas rādītājus, ja emociju izmantošana ilgtermiņā būs daudz efektīvāka?

Emocijas ietekmē lēmuma pieņemšanu - klients tās vēlas redzēt

Uz lietotāju orientēta dizaina izstrāde nav jaunums, tomēr, kā zināms, emocionālais dizains vairāk nekā jebkurš cits dizaina izstrādes veids fokusējas uz lietotāju un viņa vajadzībām. Lai veicinātu vēlamo emocionālo reakciju, web dizaineris jau iepriekš paredz to, kādi lietotāji mājas lapu apmeklēs un to, kāda ir vēlamā darbība, piemēram, ilgāka uzturēšanās web lapā.

Emocijas ietekmē lēmuma pieņemšanu - dizains ir saskaņots

Lai jūs varētu panākt vēlamo emocionālo reakciju, jums ir jāpārvalda katrs dizaina elements. Dažādas krāsas un to kombinācijas rada pretēju emocionālo reakciju. Tādēļ ļoti rūpīgi izvēlieties gan krāsu paleti, gan citus elementus, piemēram, tipogrāfiju, attēlus, kā arī pogas. Katram dizaina elementam ir harmoniski jāpapildina pārējie elementi.

emocijas ietekmē

Emocijas ietekmē lēmuma pieņemšanu - emocionālais dizains. 

Atpazīstamība

Jūs noteikti kādreiz esat skatījies aizraujošu filmu un sarunājoties par to atceraties. Visticamāk, ka jūs nespēsiet detalizēti atstāstīt filmas sižetu. Jūs atceraties tikai jūsu sajūtas. Jo spēcīgākas emocijas, jo vieglāk atcerēties. Uz emocijām balstīta web dizaina izstrāde ietver šo priekšrocību izmantošanu, lai potenciālos klientus piesaistītu jūsu uzņēmuma zīmolam vai to padarītu vieglāk uztveramu.

Secinājums

Uz emocijām balstīta web dizaina izveide var palīdzēt biznesa attīstībā. Padomājiet par to, ka ar informāciju pārsātinātu vai ļoti garlaicīgu web lapu padarīt mājas lapas apmeklētajiem un potenciālajiem klientiem interesantu un saistošu. Iespējams ir jāizvēlas cita krāsu palete vai jāpievieno animācija? Vai jūs domājat, ka emocionālais dizains ir izmantošanas vērts?


Aktuāla mājas lapas izstrāde? Sazinies ar mūsu speciālistiem.