WEB dizaina trendi

Aizmirsti par ekskluzīviem apģērbiem un zīmoliem: īstais dizaina vizuālais un funkcionālais kaujas lauks ir interneta vide. Pretēji taustāmajiem labumiem, ar interneta vidē pieejamajiem rīkiem iespējams parādīt daudz lielāku interpretāciju par dizainu, stilu un "trendiem". Tā kā instrumentu klāsts ir plašāks, web dizaineriem un izstrādātājiem paveras plašākas iespējas daudz ātrāk radīt jaunus "trendus". 

Aizvadītā gada "trendi" noteikti ir atstājuši neizdzēšamas pēdas mājas lapas izskata turpmākajā attīstībā, tādēļ nepieciešams apkopot 2013.gada nozīmīgākās iezīmes mājas lapu dizainā, lai nākotnē arvien būtu iespējams veidot tādas interneta vides platformas, kas būs pielāgojamas visām ierīcēm un cilvēku uzvedības īpatnībām.

1. Responsīvs web dizains

Šis "trends" noteikti turpinās savu uzvaras gājienu. Tā ir revolūciju mājas lapu izstrādē un, visticamāk, šis trends pamazām kļūs par standartu mājas lapu veidošanā.

Responsīvs web dizains ir mājas lapas izstrādes pieeja, kas mājas lapas izklājumu veido no režģiem, līdz ar to web vietni veidojot tā, lai tā spētu pielāgoties dažādu izmēru ekrāniem, līdz ar to arī ierīcēm.

 RWD

Responsīvais mājas lapas dizains.

2. Plakanais dizains (Flat design)

Pāris gadus atpakaļ "topā" bija lietot ēnu dažādiem mājas lapas elementiem. Tomēr vienkāršība ir uzvarējusi detalizētos elementus. Tam ir vairāki nosacījumi - šie elementi ātrāk ielādējas un tas atļauj vieglāk uztvert informāciju mājas lapā.

 flat

Plakanais mājas lapas dizains.

3. Statiska mājas lapas galvene

Statiskās galvenes saglabā savu atrašanās vietu, kad mājas lapas apmeklētājs ritina lapu zemāk, tādā veidā vienmēr nodrošinot navigācijas paneļa pieejamību. Tas ir praktiski un mazina neskaidrību.

 static headers

Statiskas mājas lapas paraugs.

4. Paralaksālā ritināšana

2013. gadā izveidotas neskaitāmas lapas ietverot šo "trendu". Paralaksālā ritināšana ir animācijas efekts, kas rodas mājas lapas lasītājam ritinot cauri mājas lapas saturam. Piemēram, daži elementi attālinās, daži pietuvinās, zaudē asumu vai arī maina atrašanās vietu. Šis "trends" palīdz piešķirt mājas lapai 3D efektu, līdz ar to radot ilūziju, ka mājas lapa kļūst arvien taustāmāka.

 parallax

Mājas lapas paralaksālā ritināšana.

5. Bezgalīgās mājas lapas

Arvien vairāk tiek izstrādātas mājas lapas, kurās informācija tiek izvietota vienā mājas lapā sadaļā, kur nepieciešamās informācijas iegūšanai jāturpina bezgalīgi ritināt lapu uz leju. Šāda tipa lapa ir ļoti labi piemērota, lai izstāstītu stāstu, parādītu konkrēta produkta īpašības, vai vienkāršā veidā prezentētu kādu informāciju.

 infinite scrolling

Mājas lapas bezgalīgums.

6. Atbalsts HiDPI (Retina) ekrāniem

Kad klajā tikai laists Retina displejs jaunā iPhone vajadzībām, tas bija nenovēršami, kas citas ierīces sekos šim piemēram, līdz ar to arvien vairākām ierīcēm būs HiDPi ekrāni ar iespējām atspoguļot vairāk par 200 pikseļiem uz vienu collu. Līdz ar to dizaineriem bija arvien vairāk jāveido HiDPi pielāgots saturs. Taču jo lielāk izšķirtspēja, jo labāk redzams saturs - gan teksts, gan attēli, gan video.

 Retina

HiDPI (Retina) ekrāni

7. Tipogrāfisks mājas lapas dizains

Tā kā arvien ērtāk ir izveidot web fontus, dizaineri dažādus fontus ņem par pamatu, lai veidotu web dizainu.

 Type-led designs

Mājas lapas tipogrāfija.

8. Apļa formas web dizaina elementi

Lielākoties pateicoties CSS3 atbalstam radiusa-robežu uzstādījumiem, 2013. gadā bija vērojams pieaugums apļu formas elementu izmantošanai mājas lapu dizainā. Apļa formas elementi parādās teju jebkur - kā piespraudītes, pogas, "aicinājums-uz-darbību", izcelts citāts, kā rāmis, utt.

 circular elements

Web dizaina elementi.

9. CSS3 animācija mājas lapā

CSS3 paņēmieni arvien vairāk sāk aizstāt JavaScript animāciju veidošanā. CSS3 animācija daudz labāk pielāgojas interneta pārlūkiem un ar tā palīdzību iespējams veidot labāku animācijas plūdumu.

 CSS3 animations

CSS3 animācija

10. Megaliela izmēra web lapas pogas

Pēdējais, bet ne mazāk svarīgais "trenda" punkts ir... MEGA-LIELA izmēra pogas! Ar vārdu "megaliels" netiek domātas pārāk milzīgas pogas, tas vienkārši nozīmē tādas pogas, kas ir izteikti lielākas, par pārējām mājas lapas pogām. Tas ir labs veids, kā piesaistīt mājas lapas apmeklētāju uzmanību kādai svarīgai informācijai. Tā, piemēram, var būt produktu cena vai arī aicinājums abonēt e-pasta jaunumus.

 big buttons

Mājas lapas pogas.

Cerams, ka kāds no šiem web dizaina izstrādes "trendiem" būs noderīgs Tava uzņēmuma mājas lapas izveidē.


Saistītie raksti:

Ko varam gaidīt mājas lapu izstrādē 2013. gadā?

16 padomi labākam web dizainam

Pieci principi mājas lapu izstrādē


 Lasīt vairāk: Web dizains

Rakstā izmantotais informācijas avots: Karstākie web dizaina "trendi" aizgājušajā gadā


Radušies papildus jautājumi par web dizaina tendencēm? Vēlies uzzināt vairāk par unikāla web dizaina izstrādi? Jautā, mēs palīdzēsim!