Grafisko dizainu var definēt kā vizuālo mākslu ar jēgu jeb noteiktu mērķi. Grafiskais dizains ir dažādu vizuālo elementu kopums, kas spēj gan nodot vēstījumu, gan arī radīt emocijas vai virzīt uz noteiktu mērķi.

Ja Jūs neesiet dizaineris, droši vien šie teksti Jums šķitīs garlaicīgi, bet ja Jūs meklējiet grafiskos dizainerus savam projektam, aplūkojiet mūsu portfolio un, iespējams, mums izveidosies ilgstoša un produktīva sadarbība.

Galvenie grafiskā galvenie dizaina elementi

Līnijas | #1 elements

Līnijas var būt taisnas, ieliektas, pārtrauktas, tievas, utt. Dažādi to veidi spēj atstāt atšķirīgu iespaidu. Piemēram, lauztas līnijas, visticamāk, radīs konkrētu, nopietnu iespaidu, bet viļņotas - ne tik nopietnu, maigāku.

Figūras | #2 grafiskā dizaina elements

Arī figūras ir dažādas - aplis, kvadrāts, taisnstūris utt., un katrai no tām pat ir sava nozīme. Piemēram, tiek uzskatīts, ka aplis simbolizē bezgalību, mūžību un pilnību. Starp citu, ģeometrisku formu, figūru izmantošana ir viena no 2019. gada logo izstrādes tendencēm.

grafiskais dizains

Krāsas | #3 grafiskais dizains elements

Bez krāsām grafiskais dizains nav iedomājams. Līdzās trīs galvenajām pamatkrāsām - sarkanajai, dzeltenajai un zilajai, pastāv ļoti daudz citas krāsas. To pareiza un saskaņota izmantošana prasa gaumes izjūtu, kā arī teorētiskās zināšanas, piemēram, ka viens otru labi papildina kontrastējošās krāsas. Arī krāsām ir dažādas nozīmes.

grafiskais dizains

Burti | #4 grafiskais dizaina elements

Burti ir labākais elements tekstuālas informācijas nodošanai. Jebkura grafiskā dizaina izstrāde prasa rūpīgu fontu, līdzinājuma veidu, atstarpju, izmēru un krāsu atlasi, jo tas viss ietekmē to, kā ziņojums tiks uztverts. Piemēram, ja tiek lietoti tikai lielie burti, tas pievērš uzmanību vairāk, nekā mazie burti, tāpēc to lietošanu noteikti vajaga ierobežot.

Turponājumā būs raksts par pārējiem elementiem, kas nav ne mazāk svarīgi, bet ir grafiskā dizaina neatņemama sastāvdaļa.