Grafisko dizainu var definēt kā vizuālo mākslu ar jēgu. Grafiskais dizains ir dažādu vizuālo elementu kopums, kas spēj gan nodot vēstījumu, gan arī radīt emocijas.

Galvenie grafiskā dizaina elementi

Līnijas | #1 elements

Līnijas var būt taisnas, ieliektas, pārtrauktas, tievas, utt. Dažādi to veidi spēj atstāt atšķirīgu iespaidu. Piemēram, lauztas līnijas, visticamāk, radīs konkrētu, nopietnu iespaidu, bet viļņotas - ne tik nopietnu, maigāku.

Figūras | #2 elements

Arī figūras ir dažādas - aplis, kvadrāts, taisnstūris utt., un katrai no tām pat ir sava nozīme. Piemēram, tiek uzskatīts, ka aplis simbolizē bezgalību, mūžību un pilnību. Starp citu, ģeometrisku formu, figūru izmantošana ir viena no 2019. gada logo izstrādes tendencēm.

Krāsas | #3 elements

Bez krāsām grafiskais dizains nav iedomājams. Līdzās trīs galvenajām pamatkrāsām - sarkanajai, dzeltenajai un zilajai, pastāv ļoti daudz citas krāsas. To pareiza un saskaņota izmantošana prasa gaumes izjūtu, kā arī teorētiskās zināšanas, piemēram, ka viens otru labi papildina kontrastējošās krāsas. Arī krāsām ir dažādas nozīmes.

Burti | #4 elements

Burti ir labākais elements tekstuālas informācijas nodošanai. Tomēr to izmantošana arī nav ļoti vienkārša. Jebkura grafiskā dizaina izstrāde prasa rūpīgu fontu (lūk, noderīga mājas lapa bezmaksas fontu nolādei), līdzinājuma veidu, atstarpju, izmēru un krāsu atlasi, jo tas viss ietekmē to, kā ziņojums tiks uztverts. Piemēram, ja tiek lietoti tikai lielie burti, cilvēki bieži norāda, ka tas viņiem saistās ar bļaušanu un rada uzbrūkošu iespaidu.

Mūsdienās grafiskais dizains ir attīstījies un mēs ar to sastopamies ik uz stūra - autobusu pieturās, digitālajā vidū un pat ledusskapī, skatoties uz produktu etiķetēm. Ļoti aktuāls ir kļuvis arī mājas lapu dizains, kura izveide ir nozīmīgs profesionālu mājas lapu izstrādes solis.