Video landing page

Samierināsimies ar to! Cilvēki apmeklējot tavu mājas lapu lielākoties par to neko īsti nezina. Vai vari uzminēt, cik daudz laika ir tavā rīcībā, lai piesaistītu mājas lapas apmeklētāju nenoturīgo uzmanību?

Tās ir aptuveni 8 sekundes!

Daži speciālisti atzīmē, ka balstoties uz mūsdienu informācijas daudzumu, kas cilvēkam ikdienā jāuzņem, tie lēmums par attiecīgām lietām, parādībām vai notikumiem pieņem daudz ātrāk. Aptuvenais lēmuma pieņemšanas laiks - 2 līdz 3 sekundes. Lieliski! Mājas lapas apmeklētāju uzmanības noturība pielīdzināma zelta zivtiņas uzmanības noturībai.

Tieši tādēļ mājas lapas sākuma lapai jābūt neticamai, pārsteidzošai un uzmanības piesaistošai. Atceries, video ir jābūt tikai nelielai daļai no uzņēmuma mārketinga pieejas. Video nav brīnumzāles pret uzņēmuma garlaicīgo un nepārliecinošo dabu.

Uzņēmuma video izstrāde

Taču pastāv daži veidi un pieejas, kuras pielietojot spēsi sava uzņēmuma video padarīt redzamu un atmiņā paliekošu. Pats svarīgākais, lai video būtu saskaņots ar tavu mājas lapas sākuma lapas dizainu. Video noformējumam jāpauž, ka tas ir izstrādāts tieši tavam uzņēmumam, tieši tavai mājas lapai.

Aplūko SEM video piemēru

Protams, laba un kvalitatīva video izstrāde ir salīdzinoši dārgs un laikietilpīgs prieks, taču klientu uzmanības piesaistīšanā video strādā ļoti efektīvi un ieguldītie līdzekļi ļoti ātri tiks atpelnīti, ja video izstrādes darbam noalgosi profesionāļus.

Kādēļ video nepieciešams izvietot mājas lapas sākumlapā? Tā, visticamāk, būs pirmā vieta, ko mājas lapas apmeklētāji ieraudzīs. Tā ir iespēja noturēt apmeklētāja uzmanību - ar video paskaidrojot un informējot par šīs mājas lapas vai konkrētās uzņēmuma kampaņas mērķiem, nozīmi, izmaiņām, utt..
Kādi tad būtu jāveido video, lai cilvēki pievērst uzmanību uzņēmumam vai tā veidotajām kampaņām?

1. Veido atsevišķus video dažāda tipa mājas lapas apmeklētājiem

Kas ir tava mērķauditorija un, kāda veida video viņiem liktos saistoši? Vai tava mērķauditorija dotu priekšroku animētam paskaidrojumam, vai arī tiem labāk patiktu redzēt uzņēmuma vadītāja uzrunu ar paskaidrojumiem par konkrēto kampaņu? Vai viņi vēlas redzēt personību, vai viņiem interesē tikai fakti un dati?

Pielāgojot saturu un tā pasniegšanas manieri tieši saviem mājas lapas apmeklētājiem ir lielāka iespēja, ka apmierināsiet sava potenciālā klienta interesi viņam tīkamā veidā. Tieši tādēļ video jābūt veidotam tā, lai tas ļoti ātri sniegtu atbildes uz klientu jautājumiem tiem vēlamā veidā.

Ja tavs auditorijas loks ir plašs uz atšķirīgs, izstrādā dažādus video dažāda veida auditorijai. Sniedz tās pašas atbildes, bet auditorijai patīkamā un saprotamā veidā. Ar bērniem nerunā tāpat kā ar pieaugušajiem, vai jauniešiem tāpat kā sirmgalvjiem. Uzrunājot katru auditorijas loku autentiskā veidā, tikai pierādīs tava uzņēmuma iecietību un uzticamību.

2. Veido īsus video

Apmeklētāji no tavas mājas lapas vēlas iegūt ātras un tiešas atbildes. Centies izstāstīt par sava uzņēmuma, mājas lapas, idejas, produktu un pakalpojumu labumiem aptuveni 45 - 90 sekunžu laikā. Pieprasi no saviem apmeklētājiem veikt tikai vienu darbību, un ļoti skaidri izstāsti kā šo vienu darbību veikt.

Skaidrības trūkums un nespēja definēt vienu konkrētu uzdevumu var stipri vien kaitēt tavam uzņēmumam, jo cilvēki ir tendēti nepieņemt skaidru lēmumu, ja tiek dotas pārāk daudz iespējas un informācijas. Domā par to, kā par eksāmena jautājumiem: vai tu labāk gribēt pildīt uzdevumu ar vairākiem papildinošiem jautājumiem vai arī jautājumiem, uz kuriem jāatbild ar iespējām "pareizs/nepareizs"? Kurš no šiem uzdevumiem tev liktos vieglāk uztverams?

lct2011

Lai vairāk izprastu video veidošanas pieejas un īpatnības aplūko infografiku: Kā palielināt video skatījumu statistiku?

3. Pieskaņo dizainu ap video

Sākumlapas dizains var darīt brīnumus, kad runa ir par klientu piesaisti. Web dizains var veicināt patīkamu lietošanas pieredzi un piesaistīt acis noteiktiem mājas lapas elementiem. Veidojiet vienkāršu un skaidru web dizainu, noņemiet liekos elementus, kuri varētu novērst uzmanību no galvenā ziņojuma mērķa.

Atceries, tavai mājas lapas sākumlapai ir viens mērķis - lai apmeklētāji veiktu tev vēlamo darbību (pieteikšanās e-pasta jaunumiem, preces pasūtīšana, seminārā apmeklēšana, informācijas nodošana citiem interneta lietotājiem, utt.). Vienkāršojot mājas lapas sadaļas izskatu (piemēram akcijas sadaļa, kur video ir ievietots) tev ir iespēja uzmanību novirzīt uz video, kurš ir izveidots tā, lai mājas lapas apmeklētāji veiktu šīs vēlamās darbības.

Atzīmē un izcel konkrētus vārdus vai norādes, kuri aicina uz konkrētu darbību. Piemēram, apsver domu izveidot grafisku elementu, kurš aicina uzspiest uz video "play" pogas. Tas ir labs sākums! Šādas norādes vari izvietot arī pārējās mājas lapas sadaļās aicinot uz citām darbībām.

Sniedzot saviem mājas lapas apmeklētājiem lielisku lietošanas pieredzi, kā arī piedāvājot skaidru un uzticamu video paskaidrojumu, laiks, ko apmeklētāji pavadīs mājas lapā krietni vien pieaug. Vairāk laika - ziņojums daudz labāk var palikt mājas lapas apmeklētāju atmiņās.

Ir iespēja skatīties video vai lasīt visu informāciju teksta formātā. Lielākā daļa noskatīsies video un neveltīs laiku lasot garos teksta blāķus. Aplūko kā firma "ups" spēlē uz cilvēku emocijām ar savu video "We [HEART] Logistics".

 

Tā kā tavs video ir mājas lapas sākumlapas fokusa punkts, parūpējies, lai tas ir pietiekami saredzams un novietots ērti pieejamā pozīcijā. Centies video likt virs paplašinātās rakstiskās informācijas.

Izveido skaidri definētus virsrakstus, kas piesaistīs apmeklētāju uzmanību. Liela daļa nepievērš uzmanību rakstiskajam ievadam un virsrakstiem, bet tas ir ļoti nozīmīgi, lai apmeklētājs tiešām nospiestu uz tās "play" pogas. Veido lietderīgu, unikālu, tiešu un uz steidzamību tendētu virsrakstu.

"Animoto" video piemērs

 

4. Skaties uz video no apmeklētāju perspektīvas

Kam tu dotu priekšroku: skatīties video, kurā ātri un tieši uzskaitīti visi uzņēmuma produktu labumi, vai arī lasīt garu tekstu ar to pašu informāciju? Ja esi kā lielākā daļa cilvēku, tu izvēlēsies video. Tad piedāvā saviem mājas lapas apmeklētājiem video!

Tagad vēl vien jautājums: Vai tu labāk skatītos 2,5 minūšu garu video vai 1 minūtes video, kurā izstāstīts viena un tā pati informācija? Domājams, ka pieņemamāks ir otrais variants. Tad arī necenties visu vilkt garumā un koncentrē video ideju īsākā laika posmā.

Atceries izslēgt "automātisko video atskaņošanas" iespēju! Protams, ir daži izņēmumi šim ieteikumam, bet lielākā daļa video nav šie izņēmumi. Varbūt tev kā savu produktu pārstāvim liekas, ka visiem būtu jāzina vairāk par šiem unikālajiem un kvalitatīvajiem produktiem, tomēr nav nepieciešamības apgrūtināt cilvēku ar informāciju, kuru viņš, iespējams, tajā brīdī nevēlas dzirdēt. Dod pašam mājas lapas apmeklētājam iespēju kontrolēt, kādu informāciju viņš uztvers no tavas mājas lapas.

5. Radi augstas kvalitātes video

Tev ir tikai pāris sekundes, lai ar video palīdzību notvertu mājas lapas apmeklētāju uzmanību Ja tavs video izskatīsies nekvalitatīvs, arī tava uzņēmuma piedāvātie produkti tādi izskatīsies. Lieto augstas izšķirtspējas kameru, lai filmētu video. Neaizmirsti arī par labu audio aprīkojumu. Tu taču vēlies, lai klienti var tevi skaidri sadzirdēt? Apdomā iespēju pievienot dažādus interesantu grafiskos elementus un tabulas, ja video daudz tiek runāts par datiem un skaitļiem. Zemas izšķirtspējas bildes nav tavi draugi kvalitatīva video izstrādes procesā.

Daudzi apgalvo, ka iespējams iztikt ar viedtālruņa kameru, lai saprotami kaut ko nofilmētu. Var jau būt, ka viņiem ir taisnība, bet padomā, kādu iespaidu tas rada par tavu uzņēmumu. Lielākā daļa produktu (un cilvēku) nepieciešams filmēt labā studijā ar attiecīgajām gaismām, audio ekipējumu un teicamām kamerām, lai gala rezultātā video redzamā prece izskatītos patiešām kvalitatīva.

6. Sniedz vērtību un lūdz veikt konkrētas darbības

Izzini savu klientu problēmas un pastāsti, kā tavs uzņēmums šīs problēmas var atrisināt. Atceries, skaidri definēt sava video mērķi, gan scenārija tekstā, gan vizuālajos elementos. Skatītājam jāiesaistās un jānotic, ka tas, ko saki ir patiesība. Tādēļ esi autentisks. Tiklīdz esi piesaistījis skatītāju uzmanību, video beigās aicini viņus veikt kādu noteiktu darbību.

Ja video nav iedarbīgs, veido citu video scenāriju, nepieciešamības gadījumā to pārfilmē. Ne vienmēr viss, ko uzskati par paveiktu, nav pelnījis dažu papildinājumus un uzlabojumus.

Ir daudz, ko vari darīt, lai efektīvi piesaistītu auditorijas uzmanību mājas lapas sadaļai, kurā ievietots uzņēmuma kampaņas video. Galvenais izstrādā vienkāršu un saprotamu platformu, kura tā vien aicinātu cilvēkus nospiest uz video "play" pogas. Pastāsti lielisku stāstu, kas ir saistošs klientiem, kuri meklē konkrētu pakalpojumu, produktus vai idejas turētājus.

Ar video ne tikai iespējams skaidri iepazīstināt interneta lietotājus ar savu uzņēmumu un veicināt tā atpazīstamību, bet arī piesaistīt ilgtermiņa klientus, kuri novērtēs uzņēmuma apņēmību atrisināt to problēmas.


Saistītie raksti:

SEM video

Populāro video noslēpums

Kāds biznesam un mājas lapai labums no video?


Lasīt vairāk: Video


Rakstā izmantotais informācijas avots: Padomi kā izstrādāt unikālu platformu uzņēmuma kampaņas video.


Radušies papildus jautājumi? Vēlies uzzināt vairāk par mājas lapas nozīmi video komunikācijā? Jautā, mēs palīdzēsim!