Kataloga dizaina makets ir viens no galvenajiem elementiem, kuru ir nepieciešams izstrādāt atceroties par to, ka uzņēmuma mērķauditorijai ir plaša produktu izvēle. Šajā bloga rakstā pievērsīsimies tam, kādam ir jābūt kataloga maketam, lai vēlāk izvēlētais katalogs ģenerētu peļņu uzņēmumam. 

Katalogu maketēšana: virtuālais un printētais katalogs

Kataloga dizains ir viens no veiksmīga mārketinga un produktu pārdošanas stūrakmeņiem. turklāt, 55% interneta veikala apmeklētāju priekšroku dod interneta vietnes izpētei ar printētu bukletu rokās. Zemāk aplūko divus katalogu piemērus.

Attēlu rezultāti vaicājumam “product catalog design”

Katalogu maketēšana: piemērs nr.1

Attēlu rezultāti vaicājumam “product catalog design”

Katalogu maketēšana: piemērs nr.2

Kataloga un kataloga maketa izstrādē ir jāņem vērā:

  • - Produkta fotogrāfijas katalogā. Kataloga maketā ir jāiekļauj labas kvalitātes produkta attēli, pretējā gadījumā tas ievērojami samazina uzticamību zīmolam un tā produktiem.
  • - Zīmola krāsas. Kataloga maketa izstrādē ir jāņem vērā, ka visam katalogam ir jābūt ne tikai savstarpēji saskaņotās krāsās, bet arī atbilstošam uzņēmuma vizuālajai identitātei. Krāsām ir jārada interese par produktu.
  • - Sabalansēšana. Pārliecinies par to, ka katram attēlam ir pievienots arī skaidrojošs apraksts. Bukleta dizainam un saturam ir jāpalīdz potenciālajam pircējam saprast to, vai produkts viņam ir piemērots.
  • - Piemērotība produkta mērķauditorijas vajadzībām. Pārliecinies par to, ka kataloga maketa dizains uzrunā pareizo mērķauditoriju. Labi izveidotā produkta kataloga ir jābūt ne tikai labam vizuālajam noformējumam, bet arī kataloga saturam, kas ir saprotams tā lasītājiem.
  • - Noteikts kataloga formāts un mērķis. Ļoti bieži ir iespējams novērot to, ka dizaineris "veido vienu produktu katalogu" visiem uzņēmumiem. Noteikti kataloga maketa izstrādes noteikumi palīdzēs novērst šo problēmu.
  • - Vienkāršība un saprotamība. Kataloga dizains, kas ir vienkāršs un saprotams dod iespēju vienkāršot produkta iegādes procesu. Kādēļ? Vienkāršība dod iespēju potenciālajam klientam salīdzināt un izvēlēties sev piemērotāko produktu.

Katalogu maketēšana - secinājumi

Produktu kataloga vai kataloga maketa izstrādes gadījumā ir ieteicams ņemt vērā visus iepriekš pieminētos kritērijus. Atceries, ka labs produktu kataloga makets ir lielisks iemesls, lai aplūkotu un iegādātos katalogā ietvertos produktus.


Lasīt vairāk: web dizains


Rakstā izmantotais informācijas avots: 10 padomi kataloga veidošanai


Saistītie raksti:

Kā izveidot labu bukletu?

Bukleta dizaina veiksmīgākie piemēri

Padomi bukleta izveidei


Ir aktuāla katalogu maketēšana? Jautā, mēs palīdzēsim!