mājas lapu izstrāde

Pirms veidot jaunu mājas lapu, ir labi saprast kādas kļūdas nepieļaut. Mājas lapas izstrāde ir svarīgs process.

Par cik globālais tīmeklis ir pārpildīts ar neskaitāmām mājas lapām. Tieši tādēļ atšķirīgs un radošs web dizains ir tik nozīmīgs, lai varētu šajā mājas lapu pārbagātībā izcelties un norādīt saviem potenciālajiem klientiem: "Es esmu šeit!". Protams, arī satura kvalitātei un formātu daudzveidībai ir liela nozīme mājas lapas apmeklētāju piesaistē. Bez dizaina un satura, mājas lapu izstrādē jāpiedomā arī pie tās funkcionalitātes un struktūras, lai apmeklētāji varētu saprast, kur un ko lapā iespējams atrast.

Tomēr nepieredzējušiem mājas lapu izstrādātājiem reizēm parādās nepārvarama vēlme web lapā salikt pēc iespējas vairāk informācijas un krāsainu bildīšu, domājot, ka tādā veidā  lapas apmeklētāji varēs uzzināt vairāk par konkrēto uzņēmumu. Bet patiesībā viņi neko neuzzinās. Viņi neuzzinās, jo nesapratīs.

Lai mājas lapu izstrāde būtu veiksmīga un gala rezultātā, tā radītu profesionālu iespaidu par Jūsu uzņēmumu, pievērsiet uzmanību, šīm, web lapas izstrādes kļūdām, kas bieži vien var "norakt" Jūsu uzņēmuma interneta vietni.

Neskaidra mājas lapas ziņa - mājas lapu izstrāde kļūda nr. 1

Apmeklētājam pietiek tikai ar pāris sekundēm, lai izlemtu, vai viņš vēlas uzkavēties Jūsu mājas lapā un apskatīt visu tās piedāvāto saturu. Tieši tādēļ ir svarīgi parūpēties par to, lai uzmetot tikai vienu acs skatienu Jūsu mājas lapai, ir skaidrs, ar ko Jūsu uzņēmums nodarbojas un ko tas piedāvā.

Ja lapas apmeklētājs skaidri nesaprot, kāda veida pakalpojumus piedāvā noteiktais uzņēmums, viņš, visticamāk, atradīs konkurējoša uzņēmuma mājas lapu, kurā viss būs skaidri izstāstīts. No tā Jūs droši vien vēlētos izvairīties.

Nepiemērots krāsu salikums mājas lapas web dizainā -

mājas lapu izstrāde - kļūda nr. 3

Ne vienmēr ir nepieciešams web lapu izkrāsot visas pasaules krāsu toņos. Tas ne tikai pazudina visu lapas saturu, bet kopumā tas izskatās neprofesionāli. Savienojot spilgtus un nepiemērotus krāsu toņus apmeklētājam ir nepatīkami skatīties uz tāda veida mājas lapu, un viņš meklēs mājas lapu, kurā viņa redze netiek terorizēta.

Nelasāmi mājas lapas teksti - mājas lapu izstrāde - kļūda nr. 4

Nekad nevajadzētu izmantot burtu fontus, kuri apgrūtina lasīšanu. Izņēmums, protams, ir īss teksts, kur attiecīgais burtu šrifts ir piemērots. Jāatceras izvēlēties fontu, kurš ir viegli salasām, bet iederas kopējā web dizainā. Vizuāli piesaistošs, skaidrs un uzrunājošs teksts. Jāparūpējas, lai apmeklētāji jūtas ērti lasot Jūsu uzņēmuma mājas lapas ziņojumu.

Plašs, apjomīgs, garlaicīgs web lapas saturs - mājas lapu izstrāde - kļūda nr. 5

Tā kā lielākā daļa nepavada pārāk daudz laika korporatīvās web lapās, tad tajās būtu jāievieto tikai to informāciju un tikai tādā apjomā, kas neprasa pārāk daudz laika tās uztveršanai. Nav nepieciešams lapā ievietot tekstu blāķus, kurus tāpat neviens nelasīs. Drīzāk nogurdinās.

Garākus tekstus iespējams dalīt ar apakšvirsrakstiem un fotogrāfijām. Labāk sadalīt saturu plāna vai padomu punktos. Tāda veida tekstuālo saturu apmeklētājiem ir daudz vieglāk uztvert, un viņš var apsvērt domu lapā atgriezties atkārtoti.

Neatrodama informācija

Pastāv atšķirība starp informācijas meklēšanu lielajos interneta meklētājos un meklēšanu konkrētajā mājas lapā. Ja Jūsu mājas lapā ievietots apjomīgs daudzums ar dažādiem rakstiem, bildēm un citiem satura elementiem, nepieciešams parūpēties par to, lai apmeklētājam ir iespēja tajā atrast tam nepieciešamo informāciju.

Jāparūpējas, lai lapā ir ievietots meklēšanas logs, kurā apmeklētājs var ierakstīt sev interesējošo atslēgvārdu. Tādā veidā viņš varēs atrast sev interesējošo un izzināt vairāk par Jūsu uzņēmumu.

Nepārdomāta mājas lapas navigācija

Mājas lapa bez pārdomāta izvietojuma un navigācijas ir kā cilvēks bez mugurkaula. Ja mājas lapas saturs un sadaļas netiek piemēroti strukturētas, apmeklētājs jutīsies apjucis un apmaldījies Jūsu lapā. Parūpējieties, lai sadaļas ir skaidri redzamas un formulētas, kā arī  kontaktinformācija ir viegli atrodama.

"Garās lapas"

Kad lasītājs ierodas Jūsu mājas lapā un redz, ka tajā ir ievietots liels blāķis ar tekstu, viņš neturpinās to lasīt. Neievietojiet apjomīgus tekstus vienā lapā. Apmeklētājos iezagsies panika, ja tie vairākas reizes "skrullējot" peles  rullīti, neredzēs beigas garajai web lapai. Nav nepieciešamības nogurdināt lapas apmeklētāju.

Garš Flash vai video ievads bez aizvēršanas pogas

Citas mājas lapas pielieto Flash animāciju vai video, ievedot apmeklētāju savā web lapā.  Reizēm tas strādā un uzrunā apmeklētājus, tomēr nav nepieciešamības pārcensties ar pārāk gariem video. It sevišķi, ja nav iespējas Flash vai video logu aizvērt. Interneta lietotāji ir steidzīgas būtnes, viņiem informācija ir nepieciešama tagad, nevis pēc 2 minūtēm. Nelieciet tiem gaidīt.

Fona mūzika mājas lapā

Atverot dažas mājas lapas, apmeklētāju ausīs iezogas mūzika. Ja pirms desmit gadiem tas šķita moderni, tad tagad mājas lapas fona mūzika drīzāk aizbaida apmeklētājus. Cilvēki izvairās no šāda veida mājas lapām, jo, iespējams, tiem patīk strādāt klusumā, vai arī tiem nepatīk konkrētais mūzikas gabals, vai arī mūzika var traucēt apkārtējiem.

Ja tomēr izmantojat audio savā mājas lapā, jādod iespēja apmeklētājiem regulēt mūzikas skaļumu vai arī izslēgt skaņu pavisam.

Interneta pārlūku ierobežojums web lapas apmeklētājiem

Lapas izstrādes procesā jāparūpējas, lai web lapu būtu iespējams aplūkot ar visiem interneta pārlūkiem - mēs visi neizmantojam vienu pārlūku. Parūpējies, lai jebkurš interneta lietotājs varētu aplūkot to, ko piedāvā Jūsu uzņēmums.

Ņemot vērā un novēršot augstākminētās web izstrādes kļūdas, iespējams radīt pārdomātu, profesionālu un veiksmīgu uzņēmuma mājas lapu.


Lasīt vairāk: Mājas lapu izstrāde

Informācijas avots: Kļūdas mājas lapu izstrādē


Radušies papildus jautājumi? Vēlies uzzināt vairāk par Mājas lapu izstrāde? Jautā, mēs palīdzēsim!