Mājas lapas izstrādes laikā jūs iespējams veltat laiku tam, lai apgūtu jaunākos SEO trikus, cenšaties atrast vispiemērotāko formulu, ar kuras palīdzību uzlabot mājas lapas reitingu. Bet vai jūs kādreiz esat domājis par to, ko mājas lapas apmeklētāji vēlas redzēt jūsu web lapā? 

Mājas lapas izstrāde un web lapas apmeklētāji

Patiesībā lielākā daļa mājas lapas izstrādātāju un uzņēmumu īpašnieku, cenšoties pievilināt arvien jaunus klientus, aizmirst par mājas lapas lietotāju pieredzi. Jums ir jādomā ne tikai par SEO reitingu, bet arī par mērķauditorijas jeb mājas lapas apmeklētāju reitingu!

Attēlu rezultāti vaicājumam “website development process”

Mājas lapas izstrāde - mājas lapas izstrādes process.

Kas ir svarīgs jūsu mērķauditorijai mājas lapas apmeklēšanas brīdī? Pirms atbildēt uz šo šķietami vienkāršo jautājumu, jums ir jāsaprot tas, ka katra uzņēmuma mērķauditorija ir atšķirīga, tādēļ jums ir jāapzinās tas, kas ir svarīgs jūsu, nevis jūsu konkurenta klientiem. Zemāk mēs esam apkopojusi galvenos faktorus, kas ir svarīgi mājas lapas apmeklētajiem.

Mājas lapas ielādes ātrums un web izstrāde

Pirmā lieta, ko mājas lapas apmeklētājs pamana, atverot jūsu uzņēmuma mājas lapu, ir mājas lapas ielādes ātrums. Ja mājas lapas apmeklētāja mērķis ir iegūt solīto informāciju, iegādāties produktu vai savā īpašumā iegūt kādu citu solīto lietu, fakts, ka lietotājs ir izvēlējies jūsu mājas lapu liecina par to, ka jūsu produkts var apmierināt viņa vajadzības vai atrisināt problēmu. Mājas lapas ielādes ātrums ietekmē ne tikai mājas lapas apmeklētāju viedokli par jūsu mājas lapu un uzņēmumu, bet arī to, kā meklētājprogrammas novērtē jūsu lapu.

Jo ilgāks laiks lietotājam ir jāpavada gaidot mājas lapas ielādi, jo lielāka ir iespēja, ka viņš pametīs jūsu web lapu, nesagaidot visu elementu 100% ielādi.  Lielākā daļa lietotāju mājas lapas ielādi ir gatavi gaidīt tikai 6 - 10 sekundes, tomēr ir lietotāji, kuri vēlas gaidīt ne vairāk kā 1 - 5 sekundēm. Zemāk ir attēlota korelācija starp mājas lapas ielādes ātrumu un mājas lapu pametušo lietotāju skaitu.

Mājas lapas izstrāde - mājas lapas ielādes ātrums un lapu pametušo skaits. 

Mājas lapas ielādes ātruma samazināšana vismaz par vienu sekundi dod iespēju palielināt ne tikai reklāmguvumu līmeni, bet arī paaugstināt uzņēmuma reputāciju potenciālo klientu un klientu acīs, kā arī paaugstināt mājas lapas reitingu meklētājprogrammās.

Mājas lapas dizains - optimizācija, navigācija, vērtība un estētika

Kas ir galvenais, kam mājas lapas apmeklētāji pievērš uzmanību pēc mājas lapas ielādes? Pec web lapas ielādes mājas lapas apmeklētāji pievērš uzmanību mājas lapas dizainam un elementu izkārtojumam. Ja mājas lapas dizains nav profesionāls, mājas lapas saturs ir mulsinošs vai kaitinošs, lietotājs visticamāk pametīs mājas lapu uz neatgriešanos. Jums ir jāatceras, ka par spīti ātrai web lapas ielādei jūs varat pazaudēt ievērojamu mājas lapas apmeklējuma daļu arī tad, ja mājas lapa nav vērtīga potenciālo klientu acīs.

Mājas lapas organizācija un web izstrāde

Laba mājas lapas elementu organizācija nozīmē to, ka mājas lapas apmeklētājs, pirmo reizi apmeklējot lapu, dažu sekunžu laikā spēj viegli uztvert mājas lapu un tās elementus. Jums ir jāatceras par to, ka mājas lapas apmeklētāja piesaistīšanai jums ir dotas tikai dažas sekundes laika. Lai palielinātu reklāmguvumu līmeni domājiet arī par lietotāju pieredzi, galvenais, veidojiet mājas lapu viņiem - jūsu potenciālajiem klientiem.

Attēlu rezultāti vaicājumam “website organization”

Mājas lapas izstrāde - mājas lapas organizācija, apmeklētājiem draudzīga lapas karte. 

Lapas elementus izvietojiet tā, lai tie skaidri parādītu to, kas ir vissvarīgākais, izveidojiet vizuālo hierarhiju, izceliet aicinājumu uz darbību, padariet to vieglāk pamanāmu.  Jūsu galvenais uzdevums ir novirzīt mājas lapas apmeklētāja uzmanību uz elementiem, kurus JŪS vēlaties, lai viņi ne tikai ieraudzītu, bet arī saprastu, kādu darbību jūs vēlaties panākt. Izmantojiet mājas lapas dizainu un elementu izkārtojumu jūsu uzņēmuma labā.

Mājas lapas navigācija un web izstrāde

Web lapas navigācija ir viens no svarīgākajiem labi organizētas un lietotājam draudzīgas mājas lapas elementiem. Ja mājas lapas apmeklētājs vēlas uzzināt vairāk par jūsu uzņēmumu vai piedāvāto produktu, viņam ir jāsaprot gan tas, kā to izdarīt, gan tas, kā atgriezties sākotnējā lapā (ja viņš to vēlēsies). Visbiežāk šim nolūkam tiek izmantota pārlūkprogrammas piedāvātā iespēja atgriezties iepriekšējā lapā. Kādēļ pārlūkprogrammai ir jādara jūsu web lapas darbs? Kvalitatīvas mājas lapas navigācijas izstrāde ne tikai dos iespēju lietotājam aplūkot dažādas mājas lapas sadaļas, bet arī būtiski palielinās web lapas reklāmguvumu līmeni.

Attēlu rezultāti vaicājumam “website navigation bad example”

Mājas lapas izstrāde - mājas lapas organizācija, nekvalitatīva navigācija. 

Mājas lapas vērtība un web izstrāde

Mājas lapas vērtība dažādām mērķauditorijām nozīmē dažādas lietas. Ja lietotāji nonāk jūsu vietnē, lai uzzinātu vairāk par produktu vai pakalpojumu, jums kā web lapas īpašniekam ir jāparūpējas par to, lai lietotājs zinātu, ko jūs piedāvājat vēl pirms web lapas ielādes. Ja lietotājs meklē informāciju, tad jūsu mājas lapā ir jābūt ietvertam kvalitatīvam un noderīgam saturam.

Attēlu rezultāti vaicājumam “website elements”

Mājas lapas izstrāde - kvalitatīvas un vērtīgas mājas lapas elementi. 

Vērtība ir tas, ko jūs esat apsolījis mājas lapas apmeklētājam. Tas nozīmē to, ka, ja kāds lietotājs veica Halovīna kostīmu meklēšanu kādā no lielākajām meklētājprogrammām, un jūsu uzņēmuma lapa tika atspoguļota meklēšanas rezultātos, mājas lapas apmeklētājs sagaidītu to, ka  nokļūs mājas lapā kas pārdod tērpus vai atspoguļo labākās tērpu idejas. Specifisku meklēšanas vaicājumu gadījumā jums ir jānodrošina potenciālā mājas lapas apmeklētāja nokļūšana uz lapu, kurā ir atspoguļota šī informācija.

Mājas lapas dizains un web izstrāde

Runājot par mājas lapas dizainu, web dizains ir svarīgākais faktors, kas nosaka to, vai mājas lapas apmeklētājs paliks jūsu uzņēmuma web lapā un vēlāk veiks pirkumu vai tomēr pametīs web lapu un nekad tajā neatgriezīsies. Tiek lēsts, ka jums ir aptuveni 5 sekundes laika, lai pārsteigtu un piesaistītu mājas lapas apmeklētāju.

Attēlu rezultāti vaicājumam “best website design 2017”

Mājas lapas izstrāde - mājas lapas dizaina paraugs. 

Pirmais iespaids ir tas, kas noteiks to, vai mājas lapas apmeklētājs vēlēsies jums uzticēties, sadarboties ar jums, ieteikt jūsu produktu saviem draugiem vai paziņām un galu galā noteiks to, vai viņš vēl kādreiz apmeklēs jūsu web lapu. Jums ir jāiepazīst jūsu mērķauditorija. Piemēram, ja jūsu mērķauditorija ir nozares eksperti, web dizains, kura ir iekļautas bērnišķīgas un krāsainas animācijas liks viņiem nekavējoties pamest web lapu. Atcerieties, ka perfektas web lapas izstrāde ir nevis stāsts par to, kas jums patīk, bet gan stāsts par to, kas ir svarīgs jūsu mērķauditorijai! Tas ir tik vienkārši!

Attēlu rezultāti vaicājumam “best website design too much text”

Mājas lapas izstrāde - mājas lapa, kura ir pārāk daudz teksta. 

Cilvēkus piesaista nevis apjomīgs mājas lapas tekstuālais saturs, bet vienkārši un gaumīgi attēli. Pat tad, ja jūsu mājas lapā svarīgākais ir saturs, centieties to papildināt ar attēliem, kas dažu sekunžu laikā spēj izskaidrot rakstīto. Tas nenozīmē to, ka jūsu mājas lapa ir jāpapildina ar simtiem attēlu, jo pārāk liels attēlu daudzums spēj samulsināt lietotāju un viņš pametīs mājas lapu.

Responsīvais mājas lapas dizains un web izstrāde

Mūsdienās interneta pārlūkošanai un preču iegādei tiek izmantots liels skaits dažādu ierīču, laiki, kad mājas lapas apmeklēšanai tika izmantots tikai stacionāras ierīces jau sen ir pagājis.  Jūs noteikti esat pamanījis, ka ikdienā cilvēki arvien vairāk izmanto mobilos tālruņus, planšetdatorus un citas mobilās ierīces ne tikai saziņai, bet arī mājas lapu pārlūkošanai. Šī iemesla dēļ web izstrādātāju galvenais uzdevums ir izveidot lietotājam draudzīgu mājas lapu, kuru ir iespējams aplūkot no jebkuras ierīces.

Attēlu rezultāti vaicājumam “responsive web design”

Mājas lapas izstrāde - responsīvais web dizains, piemērs. 

Mobilās mājas lapas izstrāde ir viena no responsīvā dizaina alternatīvām, tomēr tās izstrāde ir laikietilpīgāka, bet uzturēšana un kontrole daudz sarežģītāka. responsīvā web dizaina izmantošana dos iespēju uzturēt tikai vienu mājas lapas versiju, jo mājas lapa pielāgosies tās aplūkošanā izmantotajai ierīcei.

Uzticamība mājas lapai un web izstrāde

Jūs varat domāt, ka esat izveidojis vislabāko produktu pārdošanas stratēģiju, tomēr citiem ta var šķist gana kaitinoša. Mājas lapas lietotāji daudzus no pārdošanas elementiem uzskata par kaitinošiem, piemēram, uznirstošos logus vai uzmācīgās reklāmas. Jūsu uzdevums ir to novērst

Mājas lapas izstrāde, kontrole un traucēkļi

Brīdī, kad mājas lapas apmeklētājs nokļūst jūsu uzņēmuma lapā, viņš sagaida solīto, tomēr vēlas patstāvīgi vadīt mājas lapas izpētes procesu. Tas nozīmē to, ka nav ieteicams izveidot tādu web lapu, kas automātiski parada reklāmu vai video, neklikšķinot aktivizē linkus vai novirza lietotāju uz viņam neinteresantu, neaktuālu lapu. Tas lietotāju kaitina, šī mārketinga stratēģija nedarbojas un veicina daudz ātrāku web lapas pamešanu.

Attēlu rezultāti vaicājumam “pop up window example”

Mājas lapas izstrāde - uznirstošie logi mājas lapā.

Linki, kas nedarbojas un web izstrāde

Novecojuši linki vai linki kas nedarbojas ne tikai samazina mājas lapas apmeklētāju uzticību jūsu web lapai, bet arī būtiski samazina mājas lapas reitingu meklētājprogrammās. Kad lietotājs uzklikšķina uz kādu no mājas lapā ietvertajiem linkiem un nokļūst nevis mērķa lapā, bet 404 lapā, viņš jūtas vīlies, nevēlas vairs uzticēties web lapā sniegtajai informācijai. tikai neliels mājas lapas apmeklētāju skaits vairs nekad neatgriežas mājas lapā, ja tikai viena no ietvertajām saitēm nedarbojas, bet, ja nedarbojas lielākā daļa no saitēm, lielākā daļa mājas lapas apmeklētāju vairs nekad neatgriezīsies mājas lapā.

Novecojis mājas lapas saturs un web izstrāde

Iespējams jūs domājat, ka mājas lapā ietvertais saturs, kas ir izstrādāts pirms 5 - 10 gadiem ir ļoti vērtīgs. Ja saturs ir novecojis tas negatīvi ietekmē mājas lapas kā mārketinga instrumenta sasniegtos rezultātus. Kādēļ regulāri atjaunot web saturu, ja daudz vienkāršāk un lētāk ir to vienreiz izveidot? Aktuāls web saturs dos iespēju piesaistīt jaunus klientus, kā arī veicinās to, ka mājas lapas reitings meklētājprogrammās būs ievērojami augstāks nekā pašlaik.

Secinājums - ko vēlas redzēt mājas lapas apmeklētāji?

Mūsdienu tehnoloģijas ietekmē veidu, kādā mēs komunicējam ar citiem cilvēkiem, veidu, kā mēs iepērkamies un izklaidējamies. Šī iemesla dēļ jūsu uzņēmuma izstrādātajai mājas lapai ir jāapmierina potenciālo un esošo klientu gaidas, vēlmes un vajadzības. Mūsdienās mājas lapa vairs nav tikai aksesuārs, bet ir viens no galvenajiem pārdošanas veicināšanas kanāliem.


Lasīt vairāk: mājas lapu izstrāde


Rakstā izmantotais informācijas avots: ko web lapas apmeklētāji sagaida nokļūstot mājas lapā?


Saistītie raksti:

Iedvesmojošs web dizains

Kā dizains ietekmē pirkuma lēmuma pieņemšanu?

Kā emocijas ietekmē pirkuma lēmuma pieņemšanu?

Kā dizains ietekmē emocijas pirkuma lēmuma pieņemšanas procesā?

Web dizains, web dizains mājas lapu izstrādē

Kas ir grafiskais dizains?


Vēlies uzzināt vairāk par mājas lapu izstrādi? Jautā, mēs palīdzēsim!