WEB dizains 2013

Jaunais gads nāk ar pārmaiņām, inovācijām un svaigām idejām. Jauninājumi un tendences iezīmējas arī mājas lapu izstrādē un to risinājumos. Ko tad īsti mēs varam gaidīt no web dizaina 2013. gadā?

Ierīcēm pielāgots un atbilstošs web dizains

Tā kā sabiedrība internetā sērfo no dažādām ierīcēm, arī mājas lapu dizainam jābūt būvētam tā, lai tas strādātu gan telefonā, gan planšetdatorā, gan laptopā. Tradicionāli veidojot uzņēmuma mājas lapu, bija atsevišķi jāizstrādā divas versijas - web lapa lietošanai no datora un mobilā mājas lapa. Taču tagad izstrādājot web dizainu ar adaptīvo mājas lapas veidošanas funkciju, ekrāna izmērs automātiski pielāgojas ierīcei, no kuras konkrētā interneta vietne tiek aplūkota.

responsīvais web dizains

Ierīcēm pielāgot mājas lapas izmērs

"Paralaksālā ritināšana" (Parallax Scrolling)

Paralaksālās mājas lapas būs sastopamas daudz vairāk 2013. gadā. Paralaksālā ritināšana ir tehnisks veids, kā panākt, ka dažādi mājas lapas slāņi ritinās augšu vai lejup ar dažādiem ātrumiem, radot ilūziju par 3D efektu. Šāda veida mājas lapa izskatās iespaidīgi gan uz datora, gan uz mobilajām ierīcēm.

Paralaksālās ritināšanas mājas lapas piemērs

Izstrādāta mājas lapas tipogrāfija

Fontu "Arial" un "Verdana" dienas iekš mājas lapu dizaina ir sen aizgājušas. 2013. gadā paredzams, ka arvien vairāk mājas lapās būs redzami interesanti, dizainam pielāgoti un uzņēmuma identitātei pieskaņoti burtu fonti. Fonti pārvērtušies par mākslas darbu, kuri veikli var notvert mājas lapas apmeklētāja uzmanību.

Flash ēras beigas web dizaina izveidē

Adobe Flash vairs nav platforma, uz kuras būvēt mājas lapas un radīt interaktiviāti ar uzņēmuma auditoriju. Flash kļūst arvien bezspēcīgāks JavaScrip, HTML5 un CSS3 priekšā, kuri spēj interaktīvi strādāt starp platformām, nepieprasot lejuplādēt speciālas instalācijas vai programmatūras.

Milzīgas bildes mājas lapas fonā

Mājas lapu modē valda tendence ievietot liela izmēra bildes web vietnes fonā. Lielizmēra krāsainās bildes piesaista uzmanību, rada vienotu mājas lapas stilu un ilgi saglabājas auditorijas atmiņā. "Lielāks ir labāks" pieeja saglabājas liela izmēra vizuālajos materiālos arī iekš portfolio, foto galeriju un preču attēlu sadaļām.

Vairāk video iekš mājas lapas

Video integrācija mājas lapas dizainā turpina mainīt uzņēmumu komunikāciju ar auditoriju. Interneta lietotāji arvien vairāk gaida, ka uzņēmuma ziņa tiks ērti un saprotami nogādāta līdz viņiem, izmantojot video formātu. Video katrā gadījumā arvien vairāk parādīsies mājas lapas dizainā 2013. gadā.

Nebaidies no baltajiem laukumiem māja lapā.

Ja šogad "lielāks ir labāks" tehnika strādā uz attēliem, tad tas ne tik daudz attiecas uz tekstiem. Tekstu blāķi ir noiets etaps, it sevišķi, ja tie ir saspiesti, bez ievērojamas atstarpes. Ievieto mazāk teksta un atstāj vairāk vietas, kur tiem "elpot". Tādā veidā auditorijai būs vieglāk uztver tava uzņēmuma mājas lapas saturu un tie nejutīsies apmulsuši lielajā rakstiskās informācijas kaudzē.

Kopumā tās ir galvenās izmaiņas un tendences, kuras iezīmēsies 2013. gada mājas lapu izstrādes sfērā. Apzini tās un pielāgo sava uzņēmuma mājas lapu jaunajam un inovatīvajam web dizainam.


 Lasīt vairāk: Web dizains

Rakstā izmantotie avoti: Jaunākās tendences mājas lapu izstrādē 2013. gadā.


Radušies papildus jautājumi? Vēlies uzzināt vairāk par jaunākajām mājas lapu izstrādes tendencēm? Jautā, mēs palīdzēsim!