krāsu tendences

Tāpat kā jebkurš cits elements web dizainā, arī krāsu paletes nemitīgi mainās, saskaņojās un attīstās. Šī gada web dizaina krāsu tendences ir daudzveidīgi, taču katrs no tiem spēj atstāt spēcīgu iespaidu uz mājas lapas apmeklētāju.

Spilgtie toņi kombinēti ar neona krāsām un pelēko krāsu paleti, lai piešķirtu atsvaidzinošu efektu atturīgajam web dizainam. Arī gaišie pasteļtoņi arvien iezogas nenopietnās un rotaļīgās mājas lapās. Arvien vairāk informācija web dizainā tiek ietverta vienāda vai atšķirīga izmēra kubos, kuri ir ietonēti kontrastainās krāsās.

Kādi krāsu toņi, kombinācijas un to pielietojumi ir modernākie mājas lapu izstrādes procesā? Kuras krāsas savā starpā "draudzējas" pēc jaunākām web modes tendencēm? Aplūko spilgtākos no piemēriem raksta turpinājumā.

1. Mājas lapas pelēkie toņi sajaucas ar spilgtiem akcentiem

Šī krāsu shēma pēdējā laikā ir ieguvusi lielu popularitāti un skaidri redzams kādēļ. Tikai ar pāris spilgtas krāsas elementiem iespējams padarīt informāciju saprotamu. Pelēko toņu un spilgto akcentu MIX pārsteidz ar savu vienkāršību, bet tai pat laikā piešķir mājas lapai dinamiskumu. Šī krāsu shēma noteikti sagādās mājas lapas apmeklētājam patīkamu lietotāja pieredzi.

krāsu tendences

Apskatīt mājas lapu pelēkos toņos

2. Pieklusinātie pasteļtoņi un web dizains

Savukārt, nākamais krāsu "trends" sevī ietver neitrālo un gaišo pasteļtoņu sajaukumu. Šīs krāsu shēmas mērķis ir radīt "mīkstu" un draudzīgu atmosfēru, pielietojot pasteļtoņus un neitrālās krāsas iekš piemīlīgām, "multenīgām" vektora ilustrācijām, zīmējumiem vai organisko burtu šriftiem.

krāsu tendences

 

3. Krāsu tendences un neona krāsas un spilgtie akcenti web dizaina izveidē

Lai gan neona krāsu toņu pielietošana ir bijis "trends" modes un interjera dizaina pasaulē, tomēr šis krāsu spektrs spēj veiksmīgi darboties arī web dizainā. Neona krāsu toņu kombinēšanas savā starpā veido lielisku dizaina plūdumu, kā novērojams zemāk redzamajā piemērā (mājas lapa 1). Arī spilgtās krāsas savā starpā var tikt kombinētas, piešķirot mājas lapas dizainam jautru un piesaistošu atmosfēru (piemērs - mājas lapa 2).

krāsu tendences

 

4. Krāsainu bloku veidošana mājas lapas dizainā

Šajā krāsu "trendā" iezīmējas visu iepriekšminēto krāsu kombinēšana. Krāsu bloku veidošana (color blocking) savas saknes sākusi dzīt modes dizainā, tomēr šīs tendencess universālais pielietojums mājas lapai spēj piešķirt lielāku funkcionalitāti. Šajā "trendā" galvenais nav krāsa, būtiskākais ir noteiktus informācijas laukumus iezīmēt atšķirīgos krāsus toņos. Krāsu bloku veidošana arvien izplatās uzplaukstot un attīstoties minimālā stila mājas lapu dizainam.

2013 Color Trends on the Web

 

Ja vēlies iemēģināt roku šo jauno krāsu "trendu" pielietošanā, tev liels ieguvums noteikti šķitīs zemāk uzskaitītie krāsu paletes ģenerēšanas instrumenti.

Color Explorer web dizaina rīks

2013 Color Trends on the Web

Color Explorer

Color Explorer piedāvā visaptverošu instrumentu kopumu. Piemēram, krāsu ieguvi, saskaņošanu un konversiju, tādēļ šis instruments spēj izveidot interesantas, bet līdzsvarotas krāsu paletes.

Shutterstock Color Spectrum web dizaina rīks

2013 Color Trends on the Web

Shutterstock Color Spectrum

Vienmēr ir patīkami novērot, ka mājas lapā ievietotas saskaņotas krāsu paletes fotogrāfijas. Šajā krāsu ģenerēšanas instrumentā no interneta bilžu bibliotēkām iespējams atrast saskaņotas krāsas fotogrāfijas, lai mājas lapas dizains būtu sabalansēts. Pielieto sev vēlamo krāsas atslēgas vārdu un Shutterstock Color Spectrum atradīs fotogrāfijas ar norādītā toņa krāsām.

Pielieto kādu no šiem web dizaina izveides instrumentiem un izveido modernākās krāsu kombinācijas savam jaunajam mājas lapas dizainam.


Aktuāla mājas lapas dizaina izstrāde? Varbūt aktuāla interneta veikala izstrāde? Raksti mums.