kreatīvā domāšana

Reizēm Mājas lapu izstrāde nevar spert lielus attīstības soļus tikai un vienīgi tādēļ, ka tajā trūkst kaut kā unikāla, kaut kā radoša un nebijuša. Biznesu un uzņēmumu vērtīgu padara  ideja. Vēl jo labāk, kreatīva un oriģināla ideja. Ja uzņēmumam nav unikālu ieceru un plānu, vienīgais veids kā noturēties virs ūdens skarbajā biznesa jūrā, ir mēģināt darīt visu tieši tāpat kā konkrētās nozares priekšgājēji.

Tomēr tas uzņēmumam īsti nedos iespēju izcelties un kļūt redzamam konukrences apstākļos. Tādēļ ir jārada, jāģenerē idejas, kuras katram uzņēmumam piešķirs unikalitāti.

To, protams, ir vieglāk pateikt, nekā izdarīt. Ar idejām jau ir tāpat, kā ar bitēm - nekad neko nevar zināt! Taču, kā izrādās pastāv pāris pieejas, interneta vietnes un struktūras, kā šīs kreatīvas idejas pievilkt un padarīt savu biznesu unikālu.

Kur rodas labas idejas?

Ideju rašanās nav atkarīga tikai no domātāja prāta. Daudz, kas rodas spontāni un neparedzēti. Tomēr šajā atjautīgajā un ilustratīvajā video, tiek parādīts, cik nozīmīgi ir apstākļi, kādos ideja rodas un, kā no maziem domu graudiem rodas viena pilnīgi ģeniāla ideja.

Kā iedrošināt sevi domāt kreatīvi?

Ja biznesa darbības sfēra saistīta ar izteikti kreatīvu nozari - jebkāda veida dizainu, arhitektūru, rakstīšanu, reklāmu, u.c. nozarēm, kreatīvai domāšanai jābūt pamatam, lai vispār būtu iespējams strādāt šajās darbības sfērās. Idejas ne vienmēr atnāk uz pasūtījumu, bet ievērojot šos, zemāk minētos, soļus, iespējams savam prātam likt darboties radošas domāšanas virzienā:

1. Lasi visus pieejamos kreatīvos materiālus - žurnālus, interneta portālus, dzejas krājumus, romānus, reklāmas no veciem laikrakstiem, utt.. Tā tu uzsūc informāciju, no kuras var izkristalizēties kaut kas jauns un nebijis;

2. Pārlūkojot interneta portālus, pievērs uzmanību mājas lapu risinājumiem, dizainam un funkcionalitātei - mēģini saprast kādu iespaidu uz tevi atstāj katra apmeklētā interneta vietne;

3. Jautā saviem darba kolēģiem, lai tie dalās ar savām idejām vai tūlītējām domām. No maziem nepilnu domu krikumiem kopā var izveidoties izcila un ļoti kreatīva ideja;

4. Vienmēr pieraksti visu - nav svarīgi, vai no sākuma ideja šķiet laba vai slikta. Vienkārši pieraksti! Vērtējums par katru ideju nāks vēlāk.

5. Vienmēr priecājies radot ideju. Veido jautru un brīvu vidi ap sevi - piemēram,  veido "prāta vētras" (brainstorm) sēžot uz paklāja un dzerot tēju. Saspīlēta un stresaina vide nav labākā augsne oriģinālām idejām.

10 mājas lapas, kurās smelties kreatīvas idejas

Internets ir viena burvīga un iespējām bagāta parādība. Izmanto tās! Apmeklē, kādu no šīm 10 mājas lapām un smelies idejas savam biznesam, rakstam, ilustrācijām, dizainam, video sižetam, u.c.

Protams, kreativitātes jēdziens neietver vienu nozīmi. Kreativitāte nav 100% notverama, pat ievērojot visus šos soļus, bet var jau būt, ka kāda no metodēm spēs radīt vismaz vienu veiksmīgu biznesa idejas iedīgli.

Tu vari pārliecināties arī par  SEM.lv kreativitāti . Mēs, piemēram,  ģenerējam oriģinālas idejas web dizainā, firmas logo izveidē un video veidošanā.


 

Radušies papildus jautājumi? Vēlies uzzināt vairāk par kreatīva Mājas lapu izstrāde, firmas logo un video izveidi? Jautā, mēs palīdzēsim!