Klientu apkalpošana

Klientu apkalpošanas serviss ir svarīgs faktors, kurš ietekmē uzņēmuma un klientu savstarpējo sadarbību. Ir labi, ja apkalpošanas un informācijas serviss pieturas pie noteiktiem principiem, kuri reprezentē paša uzņēmuma vērtības. Vissvarīgākais ir tas, kādu dialogu tu veido ar saviem klientiem jeb, kādas "maģiskās frāzes" tiek izmantotas uzņēmuma apkalpošanas servisā, lai piesaistītu un noturētu klientus.

Pārliecinies, ka tava uzņēmuma klienta apkalpošanas servisa darbinieki sarunās ar klientiem lieto sekojošas frāzes:

Frāze, ko teikt klientam: "Kā es varu Jums palīdzēt?"

Ar šāda veida atvērto jautājumu tavs uzņēmums var uzsākt diskusiju ar klientu - tu nepārdod, tu centies uzklausīt klientu. Ar šādu jautājumu tu klientam liec justies nozīmīgām un viņa jautājumam svarīgam. Kalusies un izzini, kādas ir klienta vēlmes.

Frāze, ko teikt klientam: "Es varu atrisināt Jūsu problēmu!"

Lielākā daļa klientu zvanot uz klientu apkalpošanas servisu, vēlas atrisināt noteiktu problēmu. Iztieciet bez gariem problēmas risināšanas skaidrojumiem, sākumā nomieriniet klientu un runājiet vienkāršos teikumos. Pamatā norādiet, ka problēma tiks atrisināta.

Frāze, ko teikt klientam:"Es personīgi nezinu atbildi, bet tūlīt to noskaidrošu no cita speciālista."

Protams, reizēm klienti mēdz uzdot ļoti specifiskus un sarežģītus jautājumus, kas prasa papildus zināšanas, kuras klientu apkalpošanas servisa darbiniekiem var trūkt.

Labāk neatbildiet uz jautājumu, kuru nesaproti - tas ļoti krasi grauj uzņēmuma uzticamību. Labāk palūdziet klientu uzgaidīt un pajautā jautājumu zinošākam cilvēkam, un beigās klientam sniedziet uzticamu atbildi.

Frāze, ko teikt klientam: "Es uzņemos atbildību!"

Paskaidro, ka apzinies savu atbildību attiecībā pret klientu, lai nodrošinātu tā apmierinātību ar servisu. Ja kaut kas ir nogājis greizi norādi, ka atzīstiet savu vainu un parūpējieties, lai klients saņemtu kādu atlaidi vai papildinājumu iepriekš izdarītajam pasūtījumam.

Frāze, ko teikt klientam: "Es paziņošu Jums par jaunumiem."

Produktu, dokumentu vai failu piegāde atrodas dažādās attīstības stadijās. Ziņojiet par piegādes procesu saviem klientiem - vienalga, vai viss norit bez aizķeršanās, vai klientam būs nepieciešams uzgaidīt. Tādā veidā klienti jūtas iesaistīti procesā un spēj ierēķināt laiku, kāds nepieciešams, lai saņemtu vajadzīgo preci.

Frāze, ko teikt klientam: "Piegāde notiks laikā!"

Nevienam nepatīk gaidīt. Centieties pasūtījumu vai projektu izpildīt noteiktajā laikā.

Frāze, ko teikt klientam: "Tas būs tieši tas, ko Jūs pasūtījāt!"

Klienta prece nebūs "līdzīga" pasūtītajai precei, šī prece nebūs "labāka" par pasūtīto preci. Klients saņems tieši to, ko pasūtījis. Seko līdzi tiešām klientu vēlmēm.

Frāze, ko teikt klientam: "Darbs būs izdarīts!"

Nekad nesaki klientam: "Viss būs drīzumā pabeigts, bet vienīgais to nosaka dažādi apstākļi....". Norādi klientam skaidri, kad viss projekts tiks pabeigts un, ka tas tiešām tiks pabeigts. Iespējamo projekta aizgavēšanos jāparedz projekta izstrādē, nevis tā norises gaitā.

Frāze, ko teikt klientam: "Es novērtēju sadarbību ar Jums!"

Citiem vārdiem tas nozīmē: "Paldies par sadarbību!". Šādā veidā jūs skaidri liekat klientam noprast, ka viņš ir vērtīgs tavam uzņēmumam. Nekautrējies izteikt šo pateicību.

Jo izveidosi kvalitatīvāku klientu apkalpošanas servisu, jo vairāk nodrošināsi klientu apmierinātību ar tavu uzņēmumu. Liec klientam justies novērtētam, tādā veidā kopējais klientu skaits tikai palielināsies un tava firma saņems labākās atsauksmes.


Lasīt vairāk rakstus: Klientu piesaiste
Rakstā izmantotais informācijas avots: Klientu apkalpošanas maģiskās frāzes


Radušies papildus jautājumi? Vēlies uzzināt vairāk par mājas lapas, Mājas lapu izstrāde vai logo izstrādi? Jautā, mēs palīdzēsim!