mājas lapas attēls

Mājas lapas attēls vai kāda cita veida grafiskie elementi ne tikai piedod dzīvīgumu mājas lapai, bet arī spēj noturēt un piesaistīt apmeklētāju uzmanību. Klienti no Mājas lapu izstrāde sagaida ko vairāk par sausu un pavirši pasniegtu informāciju, viņi vēlas justies patīkami uzlūkojot, ko konkrētais uzņēmums spēj tiem piedāvāt gan praktiskā, gan emocionālā ziņā. Tieši tādēļ atbilstoši izvēlēti attēli spēj daudz efektīvāk apmeklētājiem "izstāstīt" par konkrēto uzņēmumu un tā pakalpojumu kvalitāti. 

Tomēr neskaitāmas mājas lapas attēlu un grafisko elementu nozīmi neņem nopietni un izstrādā web lapu, kura drīzāk atbaida apmeklētājus, nekā piesaista tos. Aplūko noderīgus padomus, kuros paskaidrots, kā ar attēlu palīdzību iespējams uzlabot savu mājas lapas izskatu un radīt klientos vēlmi jūsu mājas lapā atgriezties atkal un atkal. 

Emociju likums mājas lapas web dizaina izveidē

Patērētāji lielā mērā iegādājas preci emociju vadīti. Ja tava mājas lapa spēj apmeklētājos radīt patīkamas sajūtas, tie, visticamāk, būs gatavi arī izdarīt pirkumu. Tādēļ nepieciešams izvēlēties atbilstošu sajūtu mājas lapas attēls, kurā norādītās emocijas varētu izjust klients, sadarbojoties ar noteikto firmu vai lietojot tās produktu.

Kāds krēslu ražotājs savā mājas lapā, piemēram, ne tikai vizuāli parādīja, kāds izskatās konkrētais mēbeles modelis, bet uzsvaru lika arī uz emocijām, kuras pauž klients šo produktu lietojot.

Mājas lapas attēls - mājas lapas vizuālais talismans

Vai esi ievērojis mājas lapas, kurās informāciju skaidro tēls, kurš ir atbilstošs web vietnes nozarei. Piemēram, pasta piegādes firmai tā var būt personificēta aploksne, savukārt, medikamentu ražotājiem, klepus sīrupa pudelīte, u.c.

Šāda veida tēli veido spēcīgu komunikāciju ar apmeklētājiem un papildina uzņēmuma zīmolu. Personalizētie tēli mājas lapā spēj ilustrēt un paskaidrot uzņēmuma pakalpojumu izpildes kārtību, darbības virzienus vai izteikt kādu nozīmīgu faktu.

Parādi sevi

Jebkurš jūtas daudz ērtāk un patīkamāk, ja zina, ko pērk un pie kā šo pirkumu izdara. Tādēļ, ja mājas lapā ievieto savu un darbinieku fotogrāfijas, tas apmeklētājos radīs daudz spēcīgāku uzticību.

Attēli ārpus rāmjiem web dizainā

Mūsdienās mājas lapu programmēšanas iespējas ir pavērušas jaunus veidus, kā radoši piedāvāt saviem klientiem aplūkot mājas lapā ievietotos attēlus.

Lai būtu atšķirīgs, vari izmantot dinamiskās attēlu apskatīšanas funkcijas, kuras piedāvā fotogrāfiju aplūkot telpiski, rotējot to 360 grādos ap savu asi vai pietuvinot to tik tuvu, lai aplūkotu katru sīkāko detaļu.

Parādi klientu attieksmi jeb web izstrādes atsauksmes

Kas liek reklāmām nostrādāt? Bieži vien tie ir modeļi, aktieri un arī vienkāršie ļautiņi, kuri izmato un stāsta par produktu īpašībām un pieredzi tos izmantojot. Kādēļ tas nostrādā? Tas ir pavisam vienkārši, tādēļ, ka auditorijai ir svarīgi dzirdēt citu viedokli, lai varētu droši pieņemt  lēmumu par pirkuma izdarīšanu.

Viņi nevēlas pieļaut kļūdu, tādēļ redzot citus klientus, kuri ir apmierināti ar kādu produktu un pakalpojumu, tie ir gatavi arī paši veikt pirkumu.

Mājas lapa ir priekš apmeklētājiem, ne priekš tevis 

Web lapas attēliem nav jāparāda tikai uzņēmums, pakalpojumi un produkti, ko tas piedāvā. Klientiem ir svarīgi tas, ko viņš var iegūt priekš sevis, sadarbojoties ar attiecīgo uzņēmumu, tādēļ attēlos tas uzskatāmi arī  jāparāda.

Piemēram, pavadot laiku kartinga trasē, attēlos var parādīt, cik apmeklētājiem ir jautri un aizraujoši to darīt.   

Pārstāj izmantot attēlus no fotogrāfiju datu bāzēm

90-tie gadi ir aizgājuši, mājas lapas tehniskās iespējas ir attīstījušās, tādēļ samāklsoti un sliktas kvalitātes attēli klientos patīkamu iespaidu un emocijas vis neradīs.
Klienti spēs sajust, ja mājas lapā attēli būs ievietoto vienīgi "ķeksīša pēc".

Ja mājas lapā esi ievietojis jaunas fotogrāfijas un grafiskos attēlus, palūdz to novērtēt apkārtējiem, lai būtu pilnībā drošs par to, vai izvēlētais attēls apmeklētājos spēs radīt pozitīvas emocijas.


Lasīt vairāk: Mājas lapu izstrāde


Ir aktuāla efektīvas Mājas lapu izstrāde? Jautā, mēs palīdzēsim!