Vai jūs zinājāt to, ka mājas lapas dizaina izstrādes tendences pēdējo mēnešu laikā ir būtiski mainījušās? 2017.gads bija minimālisma gads. Kas raksturo 2018.gada tendences? 2018.gada mājas lapas dizaina tendences ir izcelti virsraksti, piesaistošas krāsas, animācijas un video. Tie ir elementi, kas lietotājam liek mijiedarboties ar izstrādāto dizainu. Neparastie web dizaina risinājumi vairāk nekā jebkad agrāk centīsies piesaistīt un noturēt mājas lapas apmeklētāja uzmanību.

Mājas lapas dizaina tendences 2018

1. Mājas lapas dizaina tendences 2018 - burtu fonti

Par vienu no svarīgākajām web dizaina tendencēm 2018.gadā kļūs burtu fonti, īpaši treknraksts. Lielie burti, treknraksts un atstarpes ir tie virsraksta elementi, kas to padara pamanāmu ikvienam mājas lapas apmeklētājam. 2018.gads kļūs par veiksmīgāko gadu tiem, kas vienmēr ir ievērojuši virsrakstu veidošanas pamatprincipus. 2018.gada beigās mēs visi tos izmantosim.

Attēlu rezultāti vaicājumam “bold typefaces”

Mājas lapas dizaina tendences 2018 - treknraksta piemērs.

Kas ir jāzina par treknrakstu? Treknraksts ir ne tikai estētiski pievilcīgs, bet ietekmē arī lasīšanas ātrumu, mājas lapas teksta uztveri un izpratni. Google veiktie pētījumi apliecina to, ka tekstu, kas ir attēlots izmantojot Georgia fontu izlasa 7 reizes ātrāk nekā rakstīto Helvetica fontā.  Treknraksta ietvertā informācija ir viegli salasāma un uztverama, 2018.gadā mēs par to vēl dzirdēsim!

2. Mājas lapas dizaina tendences 2018 - krāsas

Pēc gandrz divu gadu ilgas pasteļkrāsu dominances, mājas lapu dizaina izstrādē atgriežas spožums un krāsas. Nedomājiet par vājākām krāsām, jaunais gads ir kontrasta, raksturu un personību gads.

Viens no aktuālākajiem izpētes objektiem mūsdienu zinātnē ir tas, kādā veidā krāsas ietekmē mūsu garastāvokli. Krāsas ietekmē ne tikai smadzeņu darbību, bet arī mūsu uztveri un uzvedību. To apliecina fakts, ka 92% interneta lietotāju ir atzinuši, ka vizuālie materiāli, tostarp mājas lapas noformējums ir galvenais faktors, kas ietekmē pirkuma lēmumu.

Web Design Trends 2018 Dropbox

Mājas lapas dizaina tendences 2018 - Dropbox piemērs krāsu izmantošanā.

Krāsas rada nepieciešamās sajūtas un asociācijas, košas un izteiksmīgas krāsas liek mums justies dzīviem un aizrautiem. Krāsas ir otrs svarīgākais mājas lapas elements (pirmā ir funkcionalitāte). Līdzīgi kā smaržas, krāsas ir spēcīgs elements, jo spēj radīt vajadzīgās emocijas.

Brīdī, kad mājas lapas apmeklētājs pamet mājas lapu, viņš var aizmirst tur rakstīto, bet nekad neaizmirsīs to, kādas sajūtas tā viņam radīja.

Spilgtas krāsas rada enerģiju, rada interesi par mājas lapu un galu galā veicina pirkuma lēmuma pieņemšanu. Tās ir pozitīvas un uzmanību piesaistošas zīmola asociācijas. Jau šobrīd dizaina izstrādē tiek izmantotas krāsas, tomēr 2018.gadā krāsas būs it visur!

3. Mājas lapas dizaina tendences 2018 - mobilais dizains

Pēdējo gadu laikā ir būtiski palielinājies to mājas lapas apmeklētāju skaits,  kuri izmanto mobilās ierīces. 2018.gads ir piemērotākais laiks mobilā dizaina izstrādei. Jums vairs nav jāsatraucas par jautājumu: “vai Jūsu uzņēmuma mājas lapa darbojas mobilajās ierīcēs”, bet gan par to, kādā veidā atspoguļot mājas lapas saturu.

80% interneta lietotāju mājas lapu aplūkošanai izmanto sev piederošu viedtālruni. Patiesībā, ar katru gadu pakāpeniski pieaug interneta lietošanas ilgums viedtālruņos. Šobrīd tas vidēji sasniedz piecas stundas. Viens no svarīgākajiem 2018.gada izaicinājumiem web izstrādē ir saprast to, kā lietotāji uztver saturu viedtālruņos un stacionārajās ierīcēs.

Galvenie mobilā dizaina izaicinājumi ir saistīti ar to, ka:

  • - Jūs nevēlaties, lai web lapas izkārtojums mobilajās ierīcēs būtu pārblīvēts;
  • - Jūs vēlaties, lai mājas lapas apmeklētāji redzētu atšķirīgu saturu mobilajās un stacionārajās ierīcēs;
  • - Jūs vēlaties saglabāt vienkāršu mājas lapas funkcionalitāti un saprotamu navigācviju;
  • - Jūs vēlaties mājas lapā rādīt reklāmas (mobilajās ierīcēs tas ir izaicinājums);
 • - Jūs vēlaties radīt tās pašas emocijas, kādas tiek radītas, aplūkojot mājas lapu stacionārajā ierīcē.

Jums ir jānodrošina izcila lietotāja pieredze, pretējā gadījumā mājas lapas apmeklētājs pametīs jūsu uzņēmuma mājas lapu uz neatgriešanos. Nesen Google veiktā pētījuma rezultāti atspoguļoja to, ka visbiežāk, lai veiktu nelielu izpēti par interesējošo produktu vai jautājumu, lietotāji izmanto viedtālruņus. Tas var būt gan jautājums par efektīvāko zobu birsti,  piemērotāko svinību apģērbu vai sāli.

Viens no galvenajiem elementiem, kas apliecina to, ka mājas lapa ir pielāgota mobilo ierīču lietotājiem ir iespēja aplūkot saturu un to pārvietot ar vienu roku.  Padomājiet par to, kādā veidā tiek izmantoti viedtālruņi. Jaunākie mājas lapas raksti tiek lasīti sabiedriskajā transportā, kafejnīcā vai atrodoties veikala rindā. Atrodoties veikalā Jūs iespējams meklējat labāko dāvanu Ziemassvētkos. Mājas lapas saturs šajā gadījumā tiek skatīts tikai ar vienu roku.

Google šīs situācijas dēvē par “mikro momentiem”, tās ir īsas epizodes, krās tiek izmantots viedtālrunis, lai meklētu, uzzinātu, izvēlētos un nopirktu.

Stīvena Hūbera veiktā pētījuma rezultāti atspoguļo to, ka 49% gadījumu viedtālruņa izmantošana un pirkumu veikšana notiek ar vienu roku. Tas nozīmē to, ka mājas lapas navigācijai ir jābūt viegli pielāgojamai un ērti izmantojamai jebkurā ierīcē!

4. Mājas lapas dizaina tendences 2018 - mikro saskarsme

2017.gads mājas lapu dizaina izstrādē ir kļuvis par mikro-saskarsmes ieviešanas un attīstības gadu. Neapšaubāmi nākotnē tas kļūs par vienu no galvenajiem mājas lapu dizaina elementiem. Kas ir mikro-saskarsme? Mikro saskarsme dod iespēju mājas lapas vai aplikācijas lietotājiem mijiedarboties ar lietotni vai mājas lapu ar dažiem vai nelieliem žestiem vai darbībām.

Attēlu rezultāti vaicājumam “facebook micro interaction”

Mājas lapas dizaina tendences 2018 - Mikro saskarsme, Facebook emocijikonu piemērs.

Mikro saskarsme dod iespēju palielināt produkta (aplikācijas vai ierīces) lietojamību vai funkcionalitāti, tomēr visbiežāk tas ir viens no produkta elementiem. Šie elementi ir mazi, bieži vien nepamanāmi un ātri aizmirstami, tomēr patīkami un uzmanību piesaistoši. Populārākie mikro saskarsmes elementi ir:

  • - iestatījumu mainīšana;
  • - datu sinhronizācija;
  • - atgādinājuma uzstādīšana;
  • - paroles ievadīšana;
  • - ielogošanās;
  • - vēstules nosūtīšana;
 • - “patīk”atzīmēšana u.c.

Mikro saskarsmes izmantošanas piemērošanas piemēri ir dažādi, bet kādēļ to izmantot uzņēmumiem? Mikro saskarsme ir piesaistoša un izklaidējoša. Tas ir tas, kas veicamo darbību padarīt interesantu un piesaistošu. Mikro saskarsme ir tas, kas liek potenciālajam klientam ar prieku mijiedarboties ar programmu vai mājas lapu!

5. Mājas lapas dizaina tendences 2018 - vizuālie stāsti

Stāstu stāstīšana ir kļuvusi par vienu no svarīgākajiem zīmola attīstības elementiem. Stāsti kļūst personiskāki, video ietveršana mārketinga stāstos kļūst arvien nozīmīgāka.

Video nozīmi mārketinga stratēģijā pastiprina tas, ka:

  • - Video pievienošana galamērķa lapā (landing page) dod iespēju palielināt mājas lapas konversiju līmeni vismaz par 80%;
  • - Ja e-pasta mārketinga kampaņas e-pasta tēmas nosaukumā tiek ietverts vārds “video”, tas dod iespēju palielināt atvērto e-pastu īpatsvaru vismaz par 19%;
 • - Ja jūsu mājas lapā tiks ietverts video, mājas lapas apmeklētājs mājas lapas apskatei veltīs vismaz 2,6 reizes vairāk laika.

Attēlu rezultāti vaicājumam “website video”

Mājas lapas dizaina tendences 2018 - video mājas lapā, piemērs.

Vizuālo stāstu stāstīšanas veiksmes pamatā ir labi pārdomāts video. Video piesaista cilvēku emocijas pie jau noteiktām darbībām, stāstiem un personāžiem. Video dod iespēju piesaistīt un uzturēt potenciālo un esošo klientu uzmanību, kā arī viecināt pirmo un atkārtoto pirkumu veikšanu.

6. Mājas lapas dizaina tendences 2018 - SVG animācijas

Vai Jūs zinājāt to, ka 4,9% mājas lapu pasaulē ieskaitot tādas mājas lapas kā WhatsApp, GitHub, Espn, Dropbox, un the New York Times izmanto SVG animācijas? Tiek uzskatīts, ka 2018.gadā arvien populārāka kļūs animāciju ietveršana mājas lapas dizainā. 2017.gada gada laikā ir palielinājusies animāciju izmantošanas popularitāte mājas lapu grafisko elementu izstrādē vai transformēšanā.

Kur izmanto SVG dinamiskās animācijas? Visbiežāk dinamiskās animācijas tiek ietvertas mājas lapas izvēlnes (menu) vai  virsrakstu (headers) atspoguļošanā. SVG dod iespēju uzlabot lietotāju interfeisu, bet nezaudēt funkcionalitāti.

Mājas lapas dizaina tendences 2018 - secinājumi

Ir paredzams, ka 2018.gads kļūs par vienu no svarīgākajiem gadiem mājas lapas dizaina attīstībā. Jums ir jāsaprot, ka šīs tendences dos iespēju piesaistīt un noturēt potenciālo un esošo klientu uzmanību. Kas ir šīs tendences? 2018.gada mājas lapas dizaina tendences ir izcelti virsraksti, piesaistošas krāsas, animācijas un video.


Lasīt vairāk: web dizains


Rakstā izmantotais informācijas avots: mājas lapas dizaina tendences 2018


Saistītie raksti:

Jautājumi, uz kuriem atbildēt pirms web dizaina izstrādes

Iedvesmojošs web dizains

Kā dizains ietekmē pirkuma lēmuma pieņemšanu?


Interesē, mājas lapas dizaina izstrāde? Jautā, mēs palīdzēsim!