Mājas lapas dizaina tendences mainās patstāvīgi.

Jaunās m
ājas lapas dizaina tendences ir izcelti virsraksti, lielas bilds, daudz brīvās telpas, piesaistošas krāsas, mikro animācijas un video. Tie ir elementi, kas lietotājam liek mijiedarboties ar izstrādāto dizainu. Neparastie web dizaina risinājumi vairāk nekā jebkad agrāk centīsies piesaistīt un noturēt mājas lapas apmeklētāja uzmanību.

1. Mājas lapas dizaina tendences - burtu fonti

Par vienu no svarīgākajām web dizaina tendencēm ir burtu fonti, īpaši treknraksts. Lielie burti, treknraksts un atstarpes ir tie virsraksta elementi, kas to padara pamanāmu ikvienam mājas lapas apmeklētājam. 

Attēlu rezultāti vaicājumam “bold typefaces”

Kas ir jāzina par treknrakstu? Treknraksts ir ne tikai estētiski pievilcīgs, bet ietekmē arī lasīšanas ātrumu, mājas lapas teksta uztveri un izpratni. Google veiktie pētījumi apliecina to, ka tekstu, kas ir attēlots izmantojot Georgia fontu izlasa 7 reizes ātrāk nekā rakstīto Helvetica fontā.  Treknraksta ietvertā informācija ir viegli salasāma un uztverama.

2. Mājas lapas dizaina tendences - krāsas

Pēc gandrz divu gadu ilgas pasteļkrāsu dominances, mājas lapu dizaina izstrādē atgriežas spožums un krāsas. Nedomājiet par vājākām krāsām, jaunais gads ir kontrasta, raksturu un personību gads.

Viens no aktuālākajiem izpētes objektiem mūsdienu zinātnē ir tas, kādā veidā krāsas ietekmē mūsu garastāvokli. Krāsas ietekmē ne tikai smadzeņu darbību, bet arī mūsu uztveri un uzvedību. To apliecina fakts, ka 92% interneta lietotāju ir atzinuši, ka vizuālie materiāli, tostarp mājas lapas noformējums ir galvenais faktors, kas ietekmē pirkuma lēmumu.

Web Design Trends 2018 Dropbox

Krāsas rada nepieciešamās sajūtas un asociācijas, košas un izteiksmīgas krāsas liek mums justies dzīviem un aizrautiem. Krāsas ir otrs svarīgākais mājas lapas elements (pirmā ir funkcionalitāte). Līdzīgi kā smaržas, krāsas ir spēcīgs elements, jo spēj radīt vajadzīgās emocijas.

Brīdī, kad mājas lapas apmeklētājs pamet mājas lapu, viņš var aizmirst tur rakstīto, bet nekad neaizmirsīs to, kādas sajūtas tā viņam radīja.

Spilgtas krāsas rada enerģiju, rada interesi par mājas lapu un galu galā veicina pirkuma lēmuma pieņemšanu. Tās ir pozitīvas un uzmanību piesaistošas zīmola asociācijas

 

4. Mājas lapas dizaina tendences - mikro saskarsme

Iepriekšējais periods mājas lapu dizaina izstrādē ir kļuvis par mikro-saskarsmes ieviešanas un attīstības gadu. Neapšaubāmi nākotnē tas kļūs neatņemama mājas lapas sastāvdaļa. Kas ir mikro-saskarsme? Mikro saskarsme dod iespēju mājas lapas vai aplikācijas lietotājiem mijiedarboties ar lietotni vai mājas lapu ar dažiem vai nelieliem žestiem vai darbībām.

dizaina tendences

 

Mikro saskarsme dod iespēju palielināt produkta (aplikācijas vai ierīces) lietojamību vai funkcionalitāti, tomēr visbiežāk tas ir viens no produkta elementiem. Šie elementi ir mazi, bieži vien nepamanāmi un ātri aizmirstami, tomēr patīkami un uzmanību piesaistoši. Populārākie mikro saskarsmes elementi ir:

  • - iestatījumu mainīšana;
  • - datu sinhronizācija;
  • - atgādinājuma uzstādīšana;
  • - paroles ievadīšana;
  • - ielogošanās;
  • - vēstules nosūtīšana;
 • - “patīk”atzīmēšana u.c.

Mikro saskarsmes izmantošanas piemērošanas piemēri ir dažādi, bet kādēļ to izmantot uzņēmumiem? Mikro saskarsme ir piesaistoša un izklaidējoša. Tas ir tas, kas veicamo darbību padarīt interesantu un piesaistošu. Mikro saskarsme ir tas, kas liek potenciālajam klientam ar prieku mijiedarboties ar programmu vai mājas lapu!

5. Mājas lapas dizaina tendences - vizuālie stāsti

Stāstu stāstīšana ir kļuvusi par vienu no svarīgākajiem zīmola attīstības elementiem. Stāsti kļūst personiskāki, video ietveršana mārketinga stāstos kļūst arvien nozīmīgāka.

Video nozīmi mārketinga stratēģijā pastiprina tas, ka:

  • - Video pievienošana galamērķa lapā (landing page) dod iespēju palielināt mājas lapas konversiju līmeni vismaz par 80%;
  • - Ja e-pasta mārketinga kampaņas e-pasta tēmas nosaukumā tiek ietverts vārds “video”, tas dod iespēju palielināt atvērto e-pastu īpatsvaru vismaz par 19%;
 • - Ja jūsu mājas lapā tiks ietverts video, mājas lapas apmeklētājs mājas lapas apskatei veltīs vismaz 2,6 reizes vairāk laika.

dizaina tendences

Mājas lapas dizaina tendences 2018 - video mājas lapā, piemērs.

Vizuālo stāstu stāstīšanas veiksmes pamatā ir labi pārdomāts video. Video piesaista cilvēku emocijas pie jau noteiktām darbībām, stāstiem un personāžiem. Video dod iespēju piesaistīt un uzturēt potenciālo un esošo klientu uzmanību, kā arī viecināt pirmo un atkārtoto pirkumu veikšanu.

6. Mājas lapas dizaina tendences - SVG animācijas

Vai Jūs zinājāt to, ka 4,9% mājas lapu pasaulē ieskaitot tādas mājas lapas kā WhatsApp, GitHub, Espn, Dropbox, un the New York Times izmanto SVG animācijas? Tiek uzskatīts, ka arvien populārāka kļūs animāciju ietveršana mājas lapas dizainā. Iepriekšējo gadu laikā ir palielinājusies animāciju izmantošanas popularitāte mājas lapu grafisko elementu izstrādē vai transformēšanā.

Kur izmanto SVG dinamiskās animācijas? Visbiežāk dinamiskās animācijas tiek ietvertas mājas lapas izvēlnes (menu) vai  virsrakstu (headers) atspoguļošanā. SVG dod iespēju uzlabot lietotāju interfeisu, bet nezaudēt funkcionalitāti.

Mājas lapas dizaina tendences - secinājumi

Jums ir jāsaprot, ka šīs tendences ir mainīgas, tāpēc ir jāizvērtē, kuras saskan ar Jūsu mērķauditorijas vajadzībām un ekspektācijām, visu nosaka mērķis. Ieviešot tendences, mājas lapa patstāvīgi attīstas un nekļūst garlaicīga un pelēcīga. Tas dod iespēju piesaistīt un noturēt potenciālo un esošo klientu uzmanību.


Ir aktuāla mājas lapas izstrāde? Raksti mūsu speciālistiem.