Kāda ir mājas lapas izveides cena?

Cik maksā mājas lapas izstrāde?
Ar kādām izmaksām ir jārēķinās papildus mājas lapas izstrādei?
Šie ir ļoti aktuāli jautājumi, ko uzdod ikvienas, kas ar šo jautājumu saskaras.

Šajā rakstā pieskarsimies dažiem aspektiem, bet ja Jums negribas lasīt šo garo rakstu, kas rakstīts jau vairākus gadus atpakaļ, tad varu teikt, ka diapazons ir no 0-...

Jā, no nulles līdz bezgalībai.

Kapēc no nulles? Ne gluži no nulles, jo savs laiks tik un tā būs jāiegulda un ja Jūs savu laiku nevērtējiet, tad šajā gadījumā varam uzskatīt, ka izmaksas ārējiem pakalpojuma sniedzējiem būs 0 (pie nosacījuma, ja Jums jau ir savs hostings, iegādāts domēns un prasmes programmēt un veidot kvalitatīvu dizainu (te gan neiet runa par rezultāta kvalitāti, ko iegūsiet, bet tam, kam svarīgākais ir cena, parasti ir no kaut kā jāatsakās un tas šajā gadījumā būs kvalitāte un laiks, jo pašam veidot bieži nozīmē arī, ka tas prasīs vairāk laika (ja vien Jums nav nekas cits, ar ko nodarboties, bet tad jau Jūs neesiet uzņēmējs ne sava aroda meistars, kas saprot, ka, lai panāktu rezultātu, ir nepieciešama specializācija.)

Kāpēc bezgalība? Nezinot Jūsu prasības, tās var būt ļoti specifiskas un apjomīgas, kaut vai papētot par to, cik Latvijas nodokļu maksātāji ir samaksājuši par tādām lapā kā eparaksts.lv, Latvija.lv, riga.lv, skola.lv, eds.vid.lv un visām tām neskaitāmajam web bāzētām sistēmām, tad sapratīsiet par ko es runāju un kapēc izmantoju terminu bezgalība.

Kas zin, jo varbūt Jūs esiet šīs iestādes pārstāvis un mēs varam vienoties par izdevīgu darījumu, kur daļa no šīs summas Jums aizies "kabatā", jo savādāk es nemāku izskaidrot to, kā šādas summas var izveidoties. Viss vēl būtu lieliski, ja vien tā kvalitāte vismaz atspoguļotu to summu, bet nu tas ir tālu no tā, acīmredzot izstrādātāji ar to nodarbojas ne jau tāpēc, ka tā ir viņu patiesa interese, bet kādu citu, mums neatklātu iemeslu dēļ 🙂

Mājas lapas izveide pēc būtības ir pakalpojums, kas gandrīz vienmēr pēc sava pakalpojuma veikšanai nepieciešamā darba apjoma atšķiras attiecīgi atšķiras arī cena.

Ja Jūs nepērkiet pakalpojumu, bet gatavu risinājumu, tas ir produkts nevis pakalpojums un tur cenas vienmēr būs konkrētas un zemākas, nekā pērkot pakalpojumu, kura rezultātā tiks veidots šāds produkts. Ceru, ka ir skaidrs un varam doties tālāk.

Pēc pieredzes, liela daļa, īpaši, kuriem nav pieredzes un vēlme šo jautājumu izprast dziļāk ir tā saucamajā  "zemākās cenas" meklējumā, un te visbiežāk strādā dabas likums "ko sēsi to pļausi". Noteikti šādu piedāvājumu atradīsi un noteikti šis piedāvājums garantēs sava veida piedzīvojumu, kas beigās prasīs Jūsu resursus, īpāsi veicinās Jūsu neapmierinātību, kaut gan paši jau veicāt izvēli (neapmierinātība ar rezultātu, kvalitāti, izpildes laiku, izpildītāju kvalifikāciju, tehniskajiem ierobežojumiem utt.). Gudrais mācās no citu kļūdām, bet pārējie no savām.

Mājas lapas izveides cena

Ir jāatceras, ka mājas lapas izveides cenu ietekmē ne tikai mājas lapas kvalitāte un funkcionalitāte, bet daudzi citi elementi par kuriem tiek aizmirsts. Mājas lapas elementu izvietojums un grafiskais dizains bieži vien nepamatoti tiek atstāts otrajā plānā.

Video: kas ir mājas lapu izstrāde?

Daudzos gadījumos jau izstrādātā mājas lapa Jums šķiet pievilcīga, tomēr nedrīkst aizmirst par to, ka uzņēmuma īpašnieks ir ieguldījis to īpašību un funkcionalitātes izveidē, kas Jums nav nepieciešamas un neapmierina uzņēmuma vajadzības. Ja Jūs saprotat to, kādēļ Jums ir nepieciešama mājas lapas izstrāde, Jūs izmaksu noteikšanā varēsiet fokusēties uz to, kas ir nozīmīgs Jūsu biznesam.  Galvenais web izstrādē ir fokusēties uz to elementu izstrādi, kas sniegs vislielāko atdevi Jūsu uzņēmumam. Te jau ir tas jautājums - Jums jāsaprot, pērkiet pakalpojumu, kas veidos Jums, atbilstoši Jūsu vajadzībām vai pērkiet gatavu produktu, tādu, kāds tas ir, kurš nav veidots Jūsu uzņēmuma un klientu interesēs.

mājas lapas izveides cena

Mājas lapas izstrāde - pakalpojumi. 

Mājas lapas izveide cena, faktors - stratēģiskā plānošana

Pārdomāta mājas lapas izstrādes projekta plānošana var ievērojami samazināt kopējās mājas lapas izstrādes vai grafiskā dizaina izstrādes cenu. Mājas lapas labošana vai atsevišķu tās elementu pilnīga pārveidošana prasa laiku, izmaiņu veikšanai atvēlētais laiks ir pārāk īss, turklāt tādā veidā palielinās iespēja, ka mājas lapu neizdosies pabeigt norādītajā termiņā. Projekta pārplānošana, protams, ir papildus laiks.

mājas lapas izveides cena

Mājas lapas izveide - projekta plānošana, galvenie elementi. 

Mājas lapas izstrāde sevī ietver stratēģisko domāšanu, uzņēmuma vajadzību un galvenās mērķauditorijas analīzi, kā arī izpratni par to, kādam ir jābūt rezultātam pēc mājas lapas izstrādes projekta noslēgšanās. Atbilstošas informācijas arhitektūras (mājas lapas struktūra) un mājas lapas elementu izvietojuma izstrāde vēl pirms mājas lapas projekta izstrādes uzsākšanas dos iespēju ietaupīt uzņēmuma resursus vēlākos web izveides posmos. Projekta plānošanas izmaksas ir atkarīgas no projekta apjoma un tā sarežģītības pakāpes, mājas lapas izstrādātāja, Jūsu uzņēmuma vadības stila, Jūsu uzņēmuma atrašanās vietas nozarē (tirgus līderis vai viens no uzņēmumiem).

Projekta plānošanas ilgums var sasniegt līdz pat 10 stundām, tas ir nepieciešams web izstrādes piedāvājuma vai prasību specifikācijas izstrādei. Jūsu uzņēmuma darbības specifika un lielums var būt viens no faktoriem, kas var sadārdzināt šī posma izmaksas. Ir jāatceras, ka ir sarežģītāk izstrādāt mājas lapu, kas patiks uzņēmuma valdei nevis vienīgajam tā īpašniekam. Ja Jūsu uzņēmumā ir vairāki departamenti, katram departamentam ir savas ekspektācijas attiecībā uz mājas lapas rezultātu, mājas lapas izstrādes stratēģija un projekta plānošana būs daudzreiz sarežģītāka un laikietilpīgāka.

Mājas lapas izveides cena, faktors  - projekta vadība

Sarežģīta mājas lapa sevī ietver dažādus elementus, kuriem ir jābūt savstarpēji saskaņotiem. Svarīgs ir arī laiks, kas tiek pavadīts pie katra elementa izstrādes, noteiktiem procesiem ir jābūt pabeigtiem vēl pirms tiek izstrādāti citi. Dažus elementus ir jāpārveido, jo tie nav izveidoti atbilstoši izvirzītajām prasībām.  Pat ja Jums ir nepieciešami tikai web dizainera pakalpojumi, Jums ir nepieciešams kāds, kas nodrošinās komunikāciju starp Jums un darbu izpildītāju. Kādam ir jāpārliecinās par to, ka visas iesaistītās puses visu ir sapratušas. Ne visi izcilie speciālisti, tostarp grafiskie dizaineri vai programmētāji ir lieliski komunikāciju speciālisti. Projektu vadība ietekmē izmaksas, toties tas ir tā vērts.

mājas lapas izveides cena

Mājas lapas izveide - cenu veidojoši faktori. 

Mājas lapas izveides cena, faktors - agile metode

mājas lapas izveides cena

Mājas lapas izveide - Agile projektu vadība. 

Mājas lapas izveides cena, faktors ūdenskrituma metode

mājas lapas izveides cena

Mājas lapas izveide - "Ūdenskrituma" projektu vadība.

Mājas lapas izveide - grafiskais web dizains

Šis ir viens no vissvarīgākajiem mājas lapas izstrādes posmiem. Ir jāatceras, ka nekvalitatīvs web dizains var likt zaudēt vairāk nekā iegūt, tas ir jautājums par pirmo iespaidu un pirmais iespaids nosaka daudz, tas var likt iziet no lapas, jo nerodas pietiekoši augsta uzticība, tas ir zaudēst klients, pat neskatoties uz to, cik labs ir Jūsu piedāvātais produkts.

Ja Jūs esat neliels uzņēmums Jūsu mājas lapai nav jālīdzinās lielu korporāciju tīmekļa vietnēm. Tomēr ir jāsaprot, ka pirmais iespaids ir pietiekami svarīgs. Saprotams, ka mājas lapas dizainam ir jāatspoguļo Jūsu uzņēmuma personība, misija un mērķi. Atcerieties, ka bieži vien "mazāk ir vairāk".

mājas lapas izveides cena

Mājas lapas izveide - grafiskais web dizains. 

Pielāgota web dizaina galvenā priekšrocība ir iespēja komunicēt ar mērķauditoriju tā, lai mērķauditorijai radītu patīkamas asociācijas ar Jūsu zīmolu. Web izstrādes cena ir atkarīga no dizaina, padomājiet, tādā veidā Jūs varat reklamēt savu uzņēmumu potenciālajiem klientiem.

mājas lapas izveides cena

Mājas lapas izveide - mājas lapas piemērs. 

Mājas lapas izveide - datu bāzes izstrāde

Arvien vairāk un vairāk mājas lapas īpašnieku izvēlas integrēt datu bāzes mājas lapā lai tādējādi radītu mājas lapas apmeklētājam pievienoto vērtību un labāku lietotāja pieredzi. Protams, tiek palielināta arī uzņēmuma iekšējo darbību efektivitāte. Ja Jūsu uzņēmums izmanto datubāzes, kuras ir vienkārši atjaunot, uzturēt, kā arī tām piekļūt, uzņēmuma operatīvās izmaksas ievērojami samazināsies, jo dažas no svarīgākajam funkcijām pildīs uzņēmuma mājas lapa.

Attēlu rezultāti vaicājumam “database website examples”

Mājas lapas izveide - datu bāze web lapā.

Zemāk ir daži piemēri, kas ietver datu bāzes vai uz datiem balstītu funkcionalitāti:

  • Uzņēmuma vakanču saraksts;
  • Preses relīzes;
  • Korporatīvais kalendārs;
  • Iepirkumu grozs, e-pastu apstrāde;
  • Kredītkartes maksājumu apstrāde reāllaikā.

Mājas lapas izveide - interaktīvās funkcijas

Svarigi pēc iespējas vairāk uzzināt vairāk par to, kas ir svarīgs Jūsu mērķauditorijai. Jūs vēlaties uzzināt, kas viņi ir un kādas ir viņu vajadžibas, ir jāveic viņu iesaiste izstrādes procesā, minimums ir veikt dažas intervijas ar viņiem. Daļu informācijas ir iespējams iegūt izmantojot dažādas statistisko datu apstrādes programmas.  Jūs varat noskaidrot, kāds ir viņu viedoklis kāda konkrētā jautājumā.

Attēlu rezultāti vaicājumam “website under construction flash animation”

Mājas lapas izveide - interaktīvā elementa piemērs. 

Mājas lapas izveide  - multimediju dizains

Modernās mājas lapas jau sen nav statiskas un tikai informatīvas. Flash un Shockwave animācijas, tiešsaistes video, un liels skaits interaktīvu elementu ir tas, kas atdzīvina Jūsu mājas lapu. Tomēr tas nenozīmē to, ka jums ir nepieciešams viss uzreiz. Nekvalitatīva animācija mājas lapas apmeklētajam var likt vilties, palielināt mājas lapas ielādes ilgumu, kā arī radīt priekšstatu par to, ka izveidotā mājas lapa ir "lēta".  Tomēr kvalitatīvas mājas lapas animācijas rada pārdomātu un profesionālu iespaidu. Jebkurā gadījuma mājas lapas apmeklētājiem ir jābūt iespējai izlaist neparasto flash animāciju ( ja tas ir atkārtotais web lapas apmeklētājs).

Tie bija tikai daži aspekti, kas ietekmē mājas lapas izveides cenu.

Kvalitativāks apraksts par šo tēmu piejams citā rakstā - cik maksā mājas lapas izstrāde.