Mājas lapu izstrādē reti ir iespējams sastapties ar jau gatavu pakalpojuma cenu. Mājas lapas izveides cena ir aptuvena. Ja Jūs esat nonācis līdz web izstrādei, Jūs noteikti vēlaties noskaidrot zemākās cenas piedāvājumu. Dažas mājas lapas izstrādātāju piedāvātās cenas šķitīs ļoti zemas, tomēr padomājiet, vai projekta noslēgumā Jūs vēlaties maksāt vairāk par to, kas sākotnēji tika piedāvāts.

Mājas lapas izveide - cena

Raugoties uz jau pabeigtām mājas lapām ir jāatceras, ka web izstrādes cenu ietekmē ne tikai mājas lapas kvalitāte un funkcionalitāte, bet daudzi citi elementi par kuriem tiek aizmirsts. Mājas lapas elementu izvietojums un grafiskais dizains bieži vien nepamatoti tiek atstāts otrajā plānā.

Video: kas ir mājas lapu izstrāde?

Daudzos gadījumos jau izstrādātā mājas lapa Jums šķiet pievilcīga, tomēr nedrīkst aizmirst par to, ka uzņēmuma īpašnieks ir ieguldījis to īpašību un funkcionalitātes izveidē, kas Jums nav nepieciešamas un neapmierina uzņēmuma vajadzības. Ja Jūs saprotat to, kādēļ Jums ir nepieciešama mājas lapas izstrāde, Jūs izmaksu noteikšanā varēsiet fokusēties uz to, kas ir nozīmīgs Jūsu biznesam.  Galvenais web izstrādē ir fokusēties uz to elementu izstrādi, kas sniegs vislielāko atdevi Jūsu uzņēmumam.

Attēlu rezultāti vaicājumam “website development services”

Mājas lapas izstrāde - pakalpojumi. 

Mājas lapas izveide - stratēģiskā plānošana

Pārdomāta mājas lapas izstrādes projekta plānošana var ievērojami samazināt kopējās mājas lapas izstrādes vai grafiskā dizaina izstrādes cenu. Mājas lapas labošana vai atsevišķu tās elementu pilnīga pārveidošana izmaksā ļoti dārgi, izmaiņu veikšanai atvēlētais laiks ir pārāk īss, turklāt tādā veidā palielinās iespēja, ka mājas lapu neizdosies pabeigt norādītajā termiņā. Projekta pārplānošana, protams, nav bezmaksas.

Attēlu rezultāti vaicājumam “website planning”

Mājas lapas izveide - projekta plānošana, galvenie elementi. 

Mājas lapas izstrāde sevī ietver stratēģisko domāšanu, uzņēmuma vajadzību un galvenās mērķauditorijas analīzi, kā arī izpratni par to, kādam ir jābūt rezultātam pēc mājas lapas izstrādes projekta noslēgšanās. Atbilstošas informācijas arhitektūras (mājas lapas struktūra) un mājas lapas elementu izvietojuma izstrāde vēl pirms mājas lapas projekta izstrādes uzsākšanas dos iespēju ietaupīt uzņēmuma resursus vēlākos web izveides posmos. Projekta plānošanas izmaksas ir atkarīgas no projekta apjoma un tā sarežģītības pakāpes, mājas lapas izstrādātāja, Jūsu uzņēmuma vadības stila, Jūsu uzņēmuma atrašanās vietas nozarē (tirgus līderis vai viens no uzņēmumiem).

Attēlu rezultāti vaicājumam “website development cycle”

Mājas lapas izveide - web izstrādes process. 

Projekta plānošanas ilgums var sasniegt līdz pat 10 stundām, tas ir nepieciešams web izstrādes piedāvājuma vai prasību specifikācijas izstrādei. Jūsu uzņēmuma darbības specifika un lielums var būt viens no faktoriem, kas var sadārdzināt šī posma izmaksas. Ir jāatceras, ka ir sarežģītāk izstrādāt mājas lapu, kas patiks uzņēmuma valdei nevis vienīgajam tā īpašniekam. Ja Jūsu uzņēmumā ir vairāki departamenti, katram departamentam ir savas ekspektācijas attiecībā uz mājas lapas rezultātu, mājas lapas izstrādes stratēģija un projekta plānošana būs daudzreiz sarežģītāka un laikietilpīgāka.

Mājas lapas izveide  - projekta vadība

Sarežģīta mājas lapa sevī ietver dažādus elementus, kuriem ir jābūt savstarpēji saskaņotiem. Svarīgs ir arī laiks, kas tiek pavadīts pie katra elementa izstrādes, noteiktiem procesiem ir jābūt pabeigtiem vēl pirms tiek izstrādāti citi. Dažus elementus ir jāpārveido, jo tie nav izveidoti atbilstoši izvirzītajām prasībām.  Pat ja Jums ir nepieciešami tikai web dizainera pakalpojumi, Jums ir nepieciešams kāds, kas nodrošinās komunikāciju starp Jums un darbu izpildītāju. Kādam ir jāpārliecinās par to, ka visas iesaistītās puses visu ir sapratušas. Ne visi izcilie speciālisti, tostarp grafiskie dizaineri vai programmētāji ir lieliski komunikāciju speciālisti. Projektu vadība ietekmē izmaksas, toties tas ir tā vērts.

Attēlu rezultāti vaicājumam “website development cycle”

Mājas lapas izveide - cenu veidojoši faktori. 

Mājas lapas izveides projekts - agile metode

Attēlu rezultāti vaicājumam “website design project agile”

Mājas lapas izveide - Agile projektu vadība. 

Mājas lapas izveides projekts - ūdenskrituma metode

Attēlu rezultāti vaicājumam “website design project agile”

Mājas lapas izveide - "Ūdenskrituma" projektu vadība.

Mājas lapas izveide - grafiskais web dizains

Šis ir viens no vissvarīgākajiem mājas lapas izstrādes elementiem, tomēr daudzi klienti automātiski to jau iekļauj programmēšanas cenā. Ir jāatceras, ka nekvalitatīvs web dizains liks mājas lapas apmeklētajiem nekavējoties pamest jūsu mājas lapu, pat neskatoties uz to, cik labs ir Jūsu piedāvātais produkts. Nesaprotama mājas lapas navigācija neapšaubāmi liks vilties. Ja Jūs esat neliels uzņēmums Jūsu mājas lapai nav jālīdzinās lielu korporāciju tīmekļa vietnēm. Tomēr ir jāsaprot, ka pirmais iespaids ir pietiekami svarīgs. Saprotams, ka mājas lapas dizainam ir jāatspoguļo Jūsu uzņēmuma personība, misija un mērķi. Atcerieties, ka bieži vien "mazāk ir vairāk".

Attēlu rezultāti vaicājumam “graphic web design”

Mājas lapas izveide - grafiskais web dizains. 

Grafiskā web dizaina izstrāde pamatlīmenī var būt bezmaksas. Laika gaitā, praktizējoties un izmantojot bezmaksas rīkus Jūs varat izstrādāt tādu mājas lapu, kuru mājās var izveidot ikviens. Pielāgota web dizaina galvenā priekšrocība ir iespēja komunicēt ar mērķauditoriju tā, lai mērķauditorijai radītu patīkamas asociācijas ar Jūsu zīmolu. Web izstrādes cena ir atkarīga no dizaina, padomājiet, tādā veidā Jūs varat reklamēt savu uzņēmumu potenciālajiem klientiem.

Attēlu rezultāti vaicājumam “good website example”

Mājas lapas izveide - mājas lapas piemērs. 

Mājas lapas izveide - datu bāzes izstrāde

Arvien vairāk un vairāk mājas lapas īpašnieku izvēlas integrēt datu bāzes mājas lapā lai tādējādi radītu mājas lapas apmeklētājam pievienoto vērtību un labāku lietotāja pieredzi. Protams, tiek palielināta arī uzņēmuma iekšējo darbību efektivitāte. Ja Jūsu uzņēmums izmanto datubāzes, kuras ir vienkārši atjaunot, uzturēt, kā arī tām piekļūt, uzņēmuma operatīvās izmaksas ievērojami samazināsies, jo dažas no svarīgākajam funkcijām pildīs uzņēmuma mājas lapa.

Attēlu rezultāti vaicājumam “database website examples”

Mājas lapas izveide - datu bāze web lapā.

Zemāk ir daži piemēri, kas ietver datu bāzes vai uz datiem balstītu funkcionalitāti:

 • Uzņēmuma vakanču saraksts;
 • Preses relīzes;
 • Korporatīvais kalendārs;
 • Iepirkumu grozs, e-pastu apstrāde;
 • Kredītkartes maksājumu apstrāde reāllaikā.

Mājas lapas izveide - interaktīvās funkcijas

Statiska mājas lapa var būt pievilcīga tikai retajam, Jūs vēlaties uzzināt vairāk par to, kas ir svarīgs Jūsu mērķauditorijai. Jūs vēlaties uzzināt, kas viņi ir un kāda ir viņu ģeogrāfiskā atrašanās vieta. Daļu informācijas ir iespējams iegūt izmantojot dažādas statistisko datu apstrādes programmas, tomēr Jūs vēlaties uzzināt vairāk.  Jūs varat noskaidrot, kāds ir viņu viedoklis kāda jautājumā. Iespējams, Jūs vēlaties grupēt mājas lapas apmeklētājus noteiktās kategorijās, lai vēlāk varētu viņiem nosūtīt atbilstošus e-pastus vai citu informāciju. Informācijas apkopošanā ir jāievēro privātums, ja nepieciešams ir jāprasa datu izmantošanas atļauja.

Attēlu rezultāti vaicājumam “website under construction flash animation”

Mājas lapas izveide - interaktīvā elementa piemērs. 

Daži no web izstrādes rīkiem ir pieejami bezmaksas. Iespējams mājas lapas izstrādē apsverat domu izmantot bezmaksas domēnu vai citus mājas lapas elementus, kurus ir iespējams ielādēt apšaubāmās interneta vietnēs. Šo rīku galvenais trūkums - ne vienmēr tos ir iespējams pielāgot Jūsu vajadzībām. Iespējams, Jūsu konkurenti izmanto šos pašus rīkus. Pašlaik ir pieejami arī tiešsaistes risinājumi, kurus par ievērojami lielāku cenu ir iespējams pielāgot. Kādēļ to nedarīt uzreiz?

Mājas lapas izveide  - multimediju dizains

Modernās mājas lapas jau sen nav statiskas un tikai informatīvas. Flash un Shockwave animācijas, tiešsaistes video, un liels skaits interaktīvu elementu ir tas, kas atdzīvina Jūsu mājas lapu. Tomēr tas nenozīmē to, ka jums ir nepieciešams viss uzreiz. Nekvalitatīva animācija mājas lapas apmeklētajam var likt vilties, palielināt mājas lapas ielādes ilgumu, kā arī radīt priekšstatu par to, ka izveidotā mājas lapa ir "lēta".  Tomēr kvalitatīvas mājas lapas animācijas rada pārdomātu un profesionālu iespaidu. Jebkurā gadījuma mājas lapas apmeklētājiem ir jābūt iespējai izlaist neparasto flash animāciju ( ja tas ir atkārtotais web lapas apmeklētājs).

Attēlu rezultāti vaicājumam “website multimedia design example”

Mājas lapas izveide - dizaina paraugs. 

Mājas lapas izveide - mājas lapas uzturēšana

Mājas lapa nekad nebūs gadiem nemainīga. Jo aktuālāks ir Jūsu mājas lapas saturs, jo ātrāk tas novecos. Mājas lapas dizaina elementi mainīsies līdz ar uzņēmuma korporatīvo identitāti. Visbeidzot mājas lapas izstrādes tehnoloģiju izmaiņas radīs arvien jaunas mājas lapas apmeklētāju ekspektācijas, mudinot Jūsu mājas lapu mainīties līdz ar laiku. Mājas lapas izveides projektā jūs varat ietvert arī izmaksas par mājas lapas uzturēšanu, tomēr jums ir jāzina, ka šādas izmaksas eksistē. Ja Jūsu uzņēmumā ir radušās pārmaiņas, jums tās ir jāatspoguļo mājas lapā. Pat ja jūs neaizraujaties ar uzņēmuma ziņu publicēšanu, mājas lapas saturam ir jābūt pievilcīgam atkārtotajiem mājas lapas apmeklētājiem.

Attēlu rezultāti vaicājumam “website hosting architecture”

Mājas lapas izveide - web hostings. 

Dažos uzņēmumos IT speciālists ir atbildīgs par mājas lapas uzlabojumu veikšanu un tās atjaunināšanu. Ja darbinieka pienākumu saraksts ir apjomīgs, mājas lapas uzturēšana var būt apgrūtinoša. Apjomīgu mājas lapu datu atjaunošana visbiežāk tiek uzticēta web izstrādes komandai. Šīs izmaksas veido pakalpojuma cena, personāla izmaksas, aprīkojums u.c.

Mājas lapas izveide - uzturēšana jeb hostings

Ikvienai mājas lapai ir "mājas", vieta, kur atrodas faili, kas dod iespēju piekļūt web lapai no jebkuras vietas pasaulē. Visticamāk mājas lapas apmeklētāju neuztrauc tas, kur atrodas šie faili. Daudzi uzskata, ka aplūkojot mājas lapu, tiek iegūta piekļuve uzņēmuma iekšējās struktūras informācijai, tomēr tā ne vienmēr ir patiesība.

Video: kas ir mājas lapas hostings?

Ir vairāki serveru veidi:

 • - Bezmaksas - Bezmaksas failu izvietošanu piedāvā daudz dažādi uzņēmumi, tomēr tas nav racionāls lēmums. Bezmaksas serveriem ir ierobežota funkcionalitāte, reklāmas baneri, kuri jau ir izveidoti un parādīsies Jūsu mājas lapa, uznirstošās reklāmas. "Jūs saņemat to, par ko esat maksājis..."
 • - Dalītā servera vieta - Servera vietas dalīšana ar citiem ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā maziem un vidējiem uzņēmumiem saņemt lētu pakalpojumu.
 •  - Kopīgi izveidotie serveri - Daži uzņēmumi izvēlas iegādāties nepieciešamo aprīkojumu un ar Interneta Pakalpojumu Sniedzēja (ISP) vai hostinga kompānijas atļauju izveidot savu serveri. Servera administrators ir hostinga sniedzējs vai Interneta Pakalpojumu Sniedzējs.
 •  - Slēgtie serveri - Lielapjoma mājas lapām, interneta veikaliem un citam tīmekļa vietnēm, kurās tiek uzglabāta tāda sensitīva informācija kā kredītkartes informācija, sensitīva personiskā informācija vai nozīmīgi dati šis ir vispiemērotākais un drošākais servera veids.

Iekšējais hostings daudziem šķiet kā bezmaksas pakalpojums, īpaši, ja uzņēmums patstāvīgi nodrošina šos pakalpojumus, tomēr bieži vien šis uzskats ir maldinošs. Hostinga pakalpojumos tiek ietverta arī e-pasta un paroles konfigurācija. Hostings nozīmē to, ka kādam no uzņēmuma darbiniekiem vismaz 3 stundas mēnesī būs jāvelta hostinga pakalpojumu nodrošināšanai.

Attēlu rezultāti vaicājumam “websiteserver types”

Mājas lapas izveide - hostinga veidi.

Pirms hostinga pakalpojumu sniedzēja izvēles, ir jāatbild uz šiem jautājumiem:

 • - Cik stabils ir pakalpojuma sniedzēja uzņēmums? Interneta pakalpojumu nozarē uzņēmumi "nāk" un "iet", bet Jūs nevarat nepārtraukti meklēt jaunu pakalpojumu sniedzēju. Kas notiktu, ja Jūsu hostinga pakalpojumu nodrošināt]ājs pēkšņi bankrotētu?
 •   - Cik uzticams ir serveris? Daži hostinga pakalpojumu sniedzēji nepārtraukti monitorē serverus, liek tehniskajai daļai labot nepilnības vai bojājumus u.c. Tomēr citi hostinga pakalpojumu sniedzēji ir garāžas uzņēmumi ar dažiem datoriem. Jūs taču vēlaties uzzināt, kas tiks darīts, lai nodrošinātu nepārtrauktu pakalpojuma nodrošināšanu?
 • - Kāds servera tips Jums tiks piedāvāts? Kāda programmatūra ir pieejama? Kāda ir operētājsistēma?  Vai ir ietverta arī tendenču analizēšana? Vai Jūs varat instalēt savu servera programmatūru?

Attēlu rezultāti vaicājumam “website hosting types”

Mājas lapas izveide - web hostinga serveru veidi.

Bieži vien arī web izstrādes uzņēmumi piedāvā arī hostinga pakalpojumus. Šāda risinājuma priekšrocība ir fakts, ka web izstrādātājs veic izpēti, risku analīzi un spēj atrast Jūsu uzņēmumam piemērotāko risinājumu.  Viņi ir tie, kas vislabāk izprot Jūsu programmatūru un prasības, kā arī spēj nodrošināt mājas lapas atjaunošanas un uzturēšanas aktivitātes visā līguma darbības laikā.

Mājas lapas izveide - domēna registrācija

Nelielas, tomēr dažreiz nenovērtētas izmaksas mājas lapu izveidē rada mājas lapas domēna vārda reģistrācija. Lētākā domēna registrācijas maksa sasniedz vien dažus eiro. Atkarībā no mājas lapas veida, jums ir iespēja reģistrēt šādus domēna paplašinājumus: .com, .net, .org, ka arī visai iespējams - domēna vārdus, kuru izruna ir atšķirīga. Politiskās organizācijas un lielās korporācijas visbiezāk izvēlas domēna vārdus parodijas.

Attēlu rezultāti vaicājumam “website domain name”

Mājas lapas izveide - mājas lapas domēns. 

Mājas lapas izveide - interneta mārketings un SEO

Interneta mārketings ir dinamisks un mainīgs. Mārketings tiek sākts līdz ar mājas lapas dizaina izstrādes sākumu. Piemēram, tādi elementi kā sākumlapas saturs, meta tags, mājas lapas virsraksti, kā arī atslēgas vārdi ir visnozīmīgākie faktori mājas lapas reitinga veidošanai meklētājprogrammās. Pēc mājas lapas izstrādes, web lapa ir jāreģistrē meklētājprogrammās, kurās vēlas darboties uzņēmums, jāņem vēra arī nozares katalogi un ārējie linki citas mājas lapās. Specifiskāki interneta mārketinga pasākumi ietver reklāmas baneru izstrādi un ievietošanu, logo un URL izvietošanu reklāmas materiālos, kā arī sociālo mediju izmantošanu zīmola atpazīstamības veicināšanā.

Attēlu rezultāti vaicājumam “website maintenance services”

Mājas lapas izveide - interneta mārketinga elementi.

Mājas lapas izveide - secinājums

Nav noslēpums, ka mājas lapu izstrādes industrija ir piedzīvojusi nozīmīgas pārmaiņas. Daudzi biznesi ir bankrotējuši tikai tādēļ, ka laicīgi nav izstrādājuši vai uzlabojuši mājas lapu. Tomēr ir uzņēmumi, kas vēl joprojām izvairās no e-komercijas risinājumu izmantošanas izveidotajās interneta vietnēs. Daudz svarīgāk ir saprast to, kā veidojas mājas lapas izstrādes cena, kā arī to, kuri no elementiem ir nepieciešami Jūsu web projektam.


Lasīt vairāk: mājas lapu izstrāde


Rakstā izmantotais informācijas avots: kas veido mājas lapas cenu?


Saistītie raksti:

Specifikāciju izstrādes process

Jautājumi, kurus uzdot mājas lapas izstrādātajam

Kā mājas lapa var palīdzēt Tavam biznesam?

7 rupjas kļūdas mājas lapu izstrādē

Cik maksā mājas lapas izstrāde?

Kas ir mājas lapas lietotāju pieredze (user experience)?

Kas būtu jāņem vērā pirms izstrādāt mājas lapu?


Interesē mājas lapas izveide? Jautā, mēs palīdzēsim!