WEB krāsas

Mājas lapas dizainā katra krāsa atšķirīgi ietekmē cilvēka omu un prāta stāvokli. Iespējams, mēs pat pilnībā neapjaušam, cik nozīmīgu lomu krāsa spēlē cilvēka vizuālajā uztverē. Krāsa ir arī vitāli svarīgs elements Web dizaina veidošanā. Katrs krāsu salikums veido atšķirīgu iespaidu par uzņēmuma mājas lapu un uzņēmumu kopumā. Katra krāsa rada atšķirīgas asociācijas un emocijas. Tieši tādēļ, jau mājas lapu izstrādes sākumā, rūpīgi jāapsver, kādu krāsu salikumu izvēlēties, lai mājas lapa efektīvāk spētu uzrunāt uzņēmuma mērķauditoriju. Izpētiet krāsu psiholoģiju, lai izstrādātu efektīvu un vizuāli piesaistošu uzņēmuma mājas lapu.

Sarkanā krāsa mājas lapas dizainā

Sarkanā krāsa tiek asociēta ar karstumu un dinamiskumu. Šī krāsa rada spēcīgas emocijas kā mīlestību, kaisli un pat dusmas. Sarkanā ir intensīva krāsa, kura spēj ilustrēt noteiktas sajūtas - saspringtumu, drosmi, mērķtiecību, satraukumu un iekāri. Krāsa norāda uz siltumu un komfortu. Sarkanā krāsa tiek lietota, lai ilustrētu un brīdinātu par iespējamām briesmām.  Mājas lapu izstrādē, sarkano krāsu var izmantot minimāli, efektīvi akcentējot svarīgākos elementus.

Oranžā krāsa mājas lapas dizainā

Oranžais tonis norāda uz komfortu, radošumu, svinībām, jautrību, jaunību un pieņemamām cenām.  Tās rezonējošā enerģija asociējas ar draudzīgu un atvērtu attieksmi. Šī krāsa nav tik piesātināta kā sarkanais tonis, tādēļ oranžo var lieliski pielietot, lai ilustrētu enerģiskumu. Oranžā krāsa liek dažādiem ēdieniem un uzkodām izskatīties daudz kārdinošāk. Šī krāsa ir izteikti atzīta jauniešu vidū. Tātad, ja Jūsu uzņēmuma mērķauditorija ir jaunieši,  izmantojiet kādu no šīs krāsas toņiem.

Dzeltenā krāsa mājas lapas dizainā

Šī krāsa ir spilgtākā, lai ilustrētu ziņkārību, rotaļīgumu, jautrību, izklaidi, dzīvīgumu, intelektu, prieku un enerģiju. Dzeltenā krāsa spēj efektīvi piesaistīt uzmanību un izraisīt aizrautību. Tieši tādēļ liela daļa bērnu rotaļlietu ir dzeltenā krāsā, lai radītu viņos satraukumu un prieku. Mājas lapu izstrādē, dzeltenā krāsa var tikt lietota, lai  veidotu Web lapas bērniem. Mājas lapa, kura veidota dzeltenos toņos, norādīs uz atvērtību, prieku, rotaļīgumu un draudzīgumu. Ja dzeltenā krāsa tiek savienota ar tumšākiem toņiem, tas mājas lapai piešķir "vintage" izskatu.

Zaļā krāsa mājas lapas dizainā

Zaļie krāsu toņi tiek asociēti ar plašu sajūtu un parādību loku: naudu, dzīvniekiem, veselību, dzīvi, harmoniju, dabu, izturību, uzticamību, drošību, atklātību, optimismu un svaigumu. Zaļajai krāsai piemīt īpašības, kuras mazina stresa sajūtu un rada relaksējošu efektu.  Bieži vien zaļā krāsa tiek izmantota, lai ilustrētu uzņēmumus, kuri nodarbojas ar Eko produktu izgatavošanu - zaļā ir dabas krāsa. Ar zaļu iespējams ilustrēt mieru un harmoniju Jūsu mājas lapā. Tumšāki toņi, savukārt,  attēlo stabila uzņēmuma tēlu.

Zilā krāsa mājas lapas dizainā

Zilā krāsa tiek asociēta ar uzticamību, panākumiem, nopietnību, profesionalitāti, stabilitāti, lojalitāti, godu un spēju pieņemt  lēmumus stresa situācijās. Zilās krāsas tumšie toņi rada mierīgu un operatīvi domājošu iespaidu. Zilo krāsu bieži izmanto ar finansēm saistītu uzņēmumu mājas lapu izstrādē. Gaišāku toņu lietojums, uzņēmuma mājas lapai piešķir draudzīgāku un atvērtāku iespaidu, tomēr saglabā nopietnības pieskaņu.

Violetā krāsa mājas lapas dizainā

Ar violetiem krāsu toņiem efektīvi iespējams ilustrēt dižciltību, taisnīgumu, fantāziju, varu, spēku, mistēriju, eleganci, šaubas, greznību un maģiju. Gaišāki un maigāki krāsu toņi veiksmīgi var tikt izmantoti, veidojot mājas lapu uzņēmumiem, kuri saistāmi ar pavasari vai romantiku. Savukārt, tumšie violetās krāsas toņi, ilustrē uzņēmumus, kuru darbība asociējama ar labklājību, izsmalcinātību un greznību.

Rozā krāsa mājas lapas dizainā

Rozā krāsa raksturo maigumu, naivumu, nevainību, jaunību, sievišķību, labsirdību un iecietību. Bieži vien rozā krāsa tiek saistīta ar pusaugu meitenēm, bet ne visos gadījumos. Rozā krāsa acu priekšā spēj uzburt ainas par konfektēm, cukurvati, košļājamo gumiju un citiem saldumiem. Veidojot mājas lapu, rozā krāsu iespējams izvēlēties par lapas fona krāsu, radot Web lapai nomierinošu, miermīlīgu, maigu un rotaļīgu noskaņu. Tumšie krāsu toņi var tikt lietoti, lai mājas lapai piešķirtu nopietnību un uzticamību.

Pelēkā krāsa mājas lapas dizainā

Pelēkā krāsa ir asociējama ar konservatīvismu, tradicionālām vērtībām, inteliģenci, nopietnību, neitralitāti un nesavtību. Pelēkā krāsa mājas lapu dizainā bieži vien tiek lietota kā fona krāsa, lai dotu iespēju izcelties citas krāsas elementiem. Pelēkos krāsu toņus var izmantot visā mājas lapā, lai tai piešķirtu monohromatisku izskatu.

Brūnā krāsa mājas lapas dizainā

Brūnā krāsa ir nomierinoša, pašapzinīga, pārliecinoša un ikdienišķa. Tā tiek asociēta ar dabu un aizvēsturiskām parādībām. Brūnie krāsu toņi ir efektīvi uztverami gan mājas lapas fonā, gan kā sīku detaļu elementi.

Melnbaltie krāsu toņi mājas lapas dizainā

Melnā un baltā krāsa ir plaši izmantota mājas lapu dizainā. Kā neitrālās krāsas, melnais un baltais, Web dizainā var tikt izmantots gan kā fona,  gan kā elementu krāsas. Melnā krāsa ietver eleganci, formalitāti, spēku, mistēriju un izsmalcinātību. Baltā krāsa asociējama ar tīrību, šķīstumu, jaunu sākumu, mieru, nevainību un vienkāršību. Melnbaltie krāsu toņi bieži sastopami minimāla stila mājas lapās. Melnu vai baltu krāsu efektīvi var izmantot mājas lapu uzrakstos, lai tie būtu skaidrāk salasāmi un uztverami.

Krāsa piešķir pamata pievilcību uzņēmuma mājas lapai un parāda uzņēmuma būtību. Krāsa spēj efektīvi noraidīt ziņu lapas apmeklētājiem, neizmantojot vārdus, tekstus vai attēlus. Tieši tādēļ krāsas izvēle mājas lapu izstrādē ir nozīmīgs un nopietni apdomājams solis.

Ir aktuāla mājas lapas izveide? Sazinieties ar mūsu speciālistiem!