Meklētājprogrammu optimizācijas (SEO) darbības pamatprincipi ir mainījušies kopš meklētājprogrammu izstrādes un turpina mainīties vēl joprojām. Piemēram, atslēgas vārdu iekļaušana mājas lapas izveides projektā var būtiski palielināt mājas lapas Google reitingu, tomēr TOP pozīciju vērtēšana ir kļuvusi striktāka. Interesants un noderīgs mājas lapas saturs ir viens no veidiem kā piesaistīt potenciālos mājas lapas apmeklētājus un tos noturēt mājas lapā pēc iespējas ilgāk. 

Mājas lapu izveide Google

Mājas lapu izveide Google - responsīvais dizains

Responsīvais mājas lapas dizains nozīme to, ka mājas lapa ir izstrādāta tā, lai būtu savietojama ar dažādām ierīcēm dažādās platformās. Mājas lapa ir viegli lasāma no jebkuras ierīces. Responsīvais dizains ir īpaši svarīgs pozitīvas lietotāju pieredzes nodrošināšanā, jo šajā gadījumā neatšķiras mājas lapas kvalitāte dažādās ierīcēs. Responsīvais dizains ir svarīgs SEO optimizācijas kritērijs, tas ietekmē  mājas lapas reitingu.

Attēlu rezultāti vaicājumam “responsive design”

Mājas lapu izveide google - responsīvā dizaina piemērs dažādās ierīcēs.

Mājas lapu izveide Google - saturs

Šajā gadījumā ir jāatceras teiciens par to, ka mazāk ir vairāk. Neatbilstoša satura izņemšana no mājas lapas var būtiski uzlabot mājas lapas SEO. Daļa SEO ekspertu uzskata, ka mājas lapas satura apjoma samazināšana ir viena no vislielākajām kļūdām.  

Attēlu rezultāti vaicājumam “website content”

Mājas lapu izveide google - web saturs un tā elementi. 

Vidēji dienā mājas lapas apmeklētājs pieņem 70 lēmumus, kādēļ neatvieglot viņa lēmumu pieņemšanu attiecībā uz Jūsu produktu? Labākā SEO prakse ietver viedokli par to, ka mājas lapas apmeklētāju nevajag apgrūtināt ar satura daudzveidību vienā lapā. Pārāk daudz mājas lapu kategoriju vai apakškategoriju var izraisīt potenciālā klienta neizpratni. 

Mājas lapu izveide Google - kognitīvā uztvere

Interneta lietotāji jeb Jūsu mājas lapas apmeklētāji izvēlēsies doties uz Jūsu konkurenta mājas lapu tad, ja jutīs to, ka, izmantojot Jūsu uzņēmuma mājas lapu, viņi nekontrolē situāciju. Kognitīvā disonanse ir ekspektāciju jeb gaidu par mājas lapu sastapšanās ar realitāti.  Ja mājas lapas navigācija ir ļoti sarežģīta vai mājas lapa ir pārsātināta ar nekvalitatīvu saturu, mājas lapas apmeklētājs visdrīzāk jau pirmajās sekundēs pametīs Jūsu uzņēmuma mājas lapu. Mājas lapas izstrādei ir jābalstās uz datiem un lietotāju pieredzi.  

Attēlu rezultāti vaicājumam “website  layout”

Mājas lapu izveide google - web lapas izkārtojuma piemērs. 

Mājas lapu izveide Google - samērīgums

Google mājas lapu novērtēšanas koncepcija balstās uz samērīgumu un to, ka jo vairāk klikšķu ir mājas lapai un tās iekšējiem linkiem, jo augstāka pozīcija ir mājas lapai. Mainot Jūsu mājas lapas navigācijas struktūru vai rediģējot iekšējos linkus, tiek riskēts ar to, ka mājas lapas reitings jūsu izvēlētajā meklētājprogrammā piedzīvos strauju lejupslīdi, bet to atgūšana prasīs vairākus mēnešus. 

Attēlu rezultāti vaicājumam “website google  rank factors”

Mājas lapu izveide google - SEO reitinga faktori 2017.gadā.

Mājas lapu izveide Google - secinājums

Mājas lapas izveidē pieņemtie lēmumi var būtiski uzlabot vai samazināt mājas lapas reitingu meklētājprogrammās. Mājas lapas pieejamība un mājas lapas struktūras labākā prakse ir viena no būtiskākajām mājas lapas izstrādes tendencēm. Pareizi optimizējot mājas lapu Jūs varat iegūt gan jaunus klientus, gan palielināt Jūsu uzņēmuma peļņu, tādēļ neapgrūtiniet mājas lapas apmeklētājus ar lieku informāciju. 


Lasīt vairāk: SEO


Rakstā izmantotais informācijas avots: WEB izstrāde un SEO


Saistītie raksti:

SEO tests tavai mājas lapai

2016.gada SEO tendences

Labākie SEO instrumenti


Ir aktuāla mājas lapu izveide google meklētājprogrammā? Jautā, mēs palīdzēsim!