Runājot par maketa izstrādi, princips "mazāk ir vairāk" spēj nodrošināt vislabākos rezultātus. Iesācēji vienmēr jautā par to, cik daudz krāsas drīkst izmantot maketa izstrādē? Cik daudz burtu fontu? Kādi attēli būs vispiemērotākie? Ir tik daudz dažādu elementu, no kuriem izvēlēties, tādēļ ir svarīgi maketu veidot pēc iespējas vienkāršāku un saprotamāku.  Šajā bloga rakstā ir apkopoti daži ieteikumi, kas palīdzēs vienkāršot maketus

Maketa izstrāde: ierobežotas krāsas

Krāsa ir maketa spēcīgākais instruments, tomēr ir nepieciešams atcerēties, ka krāsas ir jāizmanto ar mēru. Pirms maketa dizaina izstrādes, izvēlies krāsu paleti, kura ir ietvertas divas līdz četras krāsas un ar tām ierobežo savu turpmāko darbu. Tas nodrošinās to, ka visas maketa izstrādē izmantotās krāsas ir saskaņotas un efektīvas, kā arī neaizēno maketu un pārējos tā dizaina elementus.

Maketa izstrāde: izvairīšanās no daudz elementiem

Pirms maketa izstrādes un maketa izstrādes laikā uzdod jautājumu: "kāds ir šī maketa izveides mērķis?" kāds ir galvenais mērķis un, kāds ziņojums ir jānodod jau izveidotajam maketam? Visam, kas tiek iekļauts maketa izstrādē ir jābūt pamatotam. Atceries, ka nav nepieciešams izvairīties no "baltā" un "negatīvā" laukuma (tas attiecas uz tukšo laukumu maketā).  To var izmantot citu elementu ierāmēšanai.

Saistīts attēls

Vienkāršs bukleta makets. 

Maketa izstrāde: vizuālais noformējums

Centies domāt vizuāli un dod iespēju runāt grafiskajiem elementiem. Ikonas un neparasti vizuālie elementi ir lielisks veids, kā pievērst mērķauditorijas uzmanību. Tomēr neaizraujies ar grafiskajiem elementiem, bieži vien pietiek arī ar ikonām.

Maketa izstrāde: secinājums

Maketa izstrādē princips "mazāk ir vairāk" ir piemērots vienkāršu, bet efektīvu maketu izveidē. Ierobežo maketā ietverto burtu fontu, krāsu un dažādu grafisko elementu skaitu. Tavs galvenais uzdevums ir izveidot maketu, kurā krāsas, teksts un vizuālais noformējums spēj pareizi nodot galveno ziņu mērķauditorijai.


Lasīt vairāk: logo un firmas stils


Rakstā izmantotais informācijas avots: 5 idejas vienkārša maketa izveidei


Ir aktuāla maketa izstrāde? Jautā, mēs palīdzēsim!