Šajā bloga rakstā mēs pievērsīsimies maketa izstrādes elementiem. Maketa izstrāde, ja par to tiek lasīts pirmo reizi, ir diezgan sarežģīta. Tādēļ mēs ļoti detalizēti nestāstīsim par to, kā izveidot maketu, bet gan par to, kādi trīs galvenie elementi ir nepieciešami maketa izveidei

Maketu izstrāde: izkārtojums

Vai tu esi noskaidrojis, kāds ir maketu izstrādes mērķis? Pirmkārt, ir nepieciešams saprast to, kādam produktam makets tiek veidots. Tā ir mājas lapa, kalendārs, buklets vai preču katalogs? Pēc tam ir jāsaprot, kādi grafiskie un informatīvie elementi tiks izmantoti, un, kur tie tiks izvietoti. Kāds būs šo elementu secīgums? Piemēram, uzņēmuma logotips, aicinājums uz darbību un kontaktinformācija. Noskaities zemāk esošo video, lai uzzinātu, kas ir makets. 

Video: kas ir makets?

Maketu izstrāde: maketu stils

Vai tu esi domājis par to, kādas būs gala produkta izstrādē (mājas lapas, bukleta, kataloga u.c.) izmantotās krāsas un, vai tās ir savstarpēji saskaņotas? Vai produkta stils atbilst uzņēmuma korporatīvajai identitātei? Kāds būs mājas lapas, kataloga vai bukleta fons? Kāds būs lapas izmērs un dimensijas? Šie ir tikai daži no elementiem, kas ietekmē maketa stilu. Zemāk aplūko vienu no mājas lapu izkārtojuma maketiem.

 Attēlu rezultāti vaicājumam “web design layouts elements”

Maketu izstrāde: mājas lapas elementu izvietojuma makets. 

Maketu izstrāde: maketa saturs

Viens no svarīgākajiem maketa elementiem ir tā saturs. Ir nepieciešams padomāt par to, kādu informāciju iekļaut gala produktā un, cik izvērsta tā būs. Nedrīkst aizmirst arī par svarīga teksta teksta izcelšanu, izmantojot pasvītrošanu, treknrakstu vai slīprakstu. Ir svarīgs arī maketa teksta fonts un fonta izmērs.

Maketu izstrāde - secinājums

Maketu izstrāde šķiet ļoti sarežģīta, jo vienlaikus ir nepieciešams pārdomāt visu, kas attiecas uz maketa dizainu, maketa saturu un maketa elementu izkārtojumu. Cerams, ka šis nelielais ieskats maketu izstrādē palīdzēja tev atrast atbildes uz jautājumu par to, kādi elementi veido maketu.


Lasīt vairāk: logo un firmas stils


Rakstā izmantotais informācijas avots: kā izveidot web lapas maketu. 


Saistītie raksti:

Maketa izstrāde: daži noderīgi padomi

Noderīgi padomi katalogu maketēšanā

Veiksmīgākie bukleta dizaina paraugi

Iedvesmojošākie iepakojumu izveides piemēri


Ir aktuāla maketu izstrāde? Jautā, mēs palīdzēsim!