Daudziem mobilo aplikāciju izstrādātājiem, programmētājiem ir vēlme radīt pašiem savu mājas lapas vai aplikācijas kodu, tomēr ne vienmēr programmētāja darbs ir efektīvs. Bieži vien tiek novērots tas, ka programmētāji izveido līdzīgu android vai ios aplikāciju, tikai tas notiek divreiz ilgākā laika posmā. Šajā bloga rakstā pievērsīsimies mobilo aplikāciju ietvariem.

Mobilo aplikāciju izstrāde

HTML5 mobilo aplikāciju ietvaru mērķis ir izveidot pielāgotu un mūsdienu tehnoloģiskajiem risinājumiem atbilstošu mobilo aplikāciju radot priekšstatu, ka darbā ir izmantots gan HTML5, gan CSS, gan JavaScript.  Ietvaru izmantošana ir viens veidiem, kā ātrāk un efektīvāk izveidot mobilo aplikāciju

Video: kas ir HTML5?

Galvenais iemesls mobilo aplikāciju ietvaru izmantošanas popularitātes pieaugumam ir tas, ka šīs aplikācijas ir nepieciešams izstrādāt tikai vienreiz, bet pēc tam bez papildus ieguldījumiem ir iespējams izmantot jebkurā platformā. Piemēram, responsivitāte tiek panākta izmantojot HTML5, kamera izmantojot JavaScript u.c. 

Attēlu rezultāti vaicājumam “html5 advantages”

HTML izmantošanas priekšrocības. 

Mobilo aplikāciju izstrāde: Ionic

Pēdējo gadu laikā Ionic ir kļuvis par vienu no nozīmīgākajiem spēlētajiem hibrīda mobilo aplikāciju industrijā. Ionic komanda regulāri atjauno ietvaru, to pielāgojot jaunākajām un aktuālākajām tendencēm.  Konkurenti pārdod ietvaru komercversijas, bet Ionic kā konkurētspējīgo priekšrocību izmanto bezmaksas atvērtā koda risinājums, kas nozīmē to, ka šī ietvara izmantošanu varat sākt nekavējoties. 

Attēlu rezultāti vaicājumam “Ionic”

Ionic izmantošanas priekšrocības.

Pavisam nesen Ionic lietotāji pilnveidoja ietvaru, to papildinot ar materiālā dizaina bāzi. Vēl viena būtiska priekšrocība ir Angular ietvara integrēšana.  Līdzīgi kā citi mobilo aplikāciju ietvari, Ionic izmanto Cordova, lai vēlāk aplikāciju varētu izmantot iOS, Android, Windows Phone un citās platformās.  

Aplikācijas, kuras ir izstrādātas izmantojot Ionic ir viegli uzturamas, pielāgojamas, kā arī ietver CSS optimizēto bibliotēku, HTML un JS komponentus. Tāpat tiek piedāvāti rīki ātrākai un vienkāršākai aplikāciju izstrādei. 

Uzzini vairāk par Ionic šeit - ionicframework.

Mobilo aplikāciju izstrāde: Intel XDK

Intel XDK ir nedaudz atšķirīgāks risinājums mobilo aplikāciju izstrādē. Tas ietver rīku klāstu, kas dod iespēju pilnvērtīgāk atbalsta  mobilās aplikācijas izstrādi un testēšanu, kā arī atkļūdošanu un aplikācijas publicēšanu. Intel XDK ir piemērots aplikāciju ietvaru izmantošanai. 

Attēlu rezultāti vaicājumam “intel xdk”

Intel XDX izmantošanas piemērs. 

Aplikācijas ietvars ir atvērtā koda JavaScript risinājums, kuru ir izveidojis uzņēmums Intel. Aplikācijas ietvara tēmas ir piemērotas un atbalsta:  iPhone, iPad, Tizen, Windows phone, Blackberry un Android, kā arī  jQuery mobile, Bootstrap 3 un Topcoat UI ietvaru. Pateicoties skaidrajai izstrādes darbu secībai un plašajam īpašību klāstam Intel ir kļuvis par vienu no pieprasītākajiem risinājumiem mobilo aplikāciju izstrādē. 

Intel XDK ir iespējams instalēt gan Windows, gan OSX, gan Linux. Tas dod iespēju veidot aplikāciju jebkurai platformai vai jebkura platformā.  Izmantojot Intel XDK, Jūs varat izstrādāt aplikācijas, kas ir paredzētas  iOS, Windows Phone, Android, Tizen un Firefox OS, kā arī Amazon, Facebook un Chrome web aplikācijām. Intel XDK izskatās perspektīvs un varētu ieviest daudzas jaunas izmaiņas mobilo aplikāciju izstrādes tirgū. 

Uzzini vairāk par Intel XDK šeit - intel-xdk.

Mobilo aplikāciju izstrāde: Kendo UI

Kendo UI ir vēl viens mobilo aplikāciju ietvars, kas ir paredzēts, lai izveidotu jebkuru aplikāciju, ietverot HTML5, JavaScript un CSS. Tas balstās uz jQuery, kā arī ietver vairāk nekā 70 jQuery logrīkus.  Kendo UI dod iespēju integrēt Angular, kā arī atbalsta Bootstrap UI ietvara izmantošanu. Kendo UI ir piemērots arī pielāgotu tēmu dizaina un īpašību izveidei. Ietvars piedāvā iespēju izmantot tēmas veidotāju, kas ietver pielāgotu tēmu izveides iespējas, tā ir šī ietvara lielākā priekšrocība. 

Attēlu rezultāti vaicājumam “Kendo UI”

Kendo UI izmantošanas piemērs.

Kendo UI ir iespējams izmantot gan kā atvērta koda risinājumu, gan kā maksas risinājumu. To pilnveido un uztur uzņēmums Telerik. Atvērtā koda risinājuma pieejamās īpašības ir ierobežotas. Kendo UI ir viens no populārākajiem risinājumiem uzņēmumu vidū. Tā klientu bāze ir iespaidīga un ietver tādus uzņēmumus kā Sony, Nasa, Microsoft, Volvo un Toshiba.

Uzzini vairāk par Kendo UI šeit - telerik.com/kendo-ui.

Mobilo aplikāciju izstrāde: Framework 7

Framework 7 ir vadošais ietvars iOS mobilo aplikāciju izstrādes jomā. Salīdzinājumi ar citiem mobilo aplikāciju izstrādes ietvariem ir lieki. Šis ietvars ir piemērots iOS aplikāciju izstrādei. Framework 7 ir bezmaksas atvērtā koda risinājums. 

Framework 7 izmantošanas priekšrocības.

Galvenā Framework 7 priekšrocība ir tā, ka ietvars dod iespēju veidot iOS aplikācijas izmantojot CSS, JavaScript un HTML, tehnoloģijas, kas web izstrādātājiem ir pazīstamas. Framework 7 ir ļoti līdzīgs klasiskajām aplikācijām, kā arī ietver tādus elementus kā sarakstu skatus, media skatus, modāļus u.c. līdzīgus elementus, kurus ir iespējams izmantot arī bez JavaScript. 

Uzzini vairāk par Framework 7 šeit - Framework7.

Mobilo aplikāciju izstrāde: JQuery Mobile

jQuery mobile ir konkurents tādiem mobilo aplikāciju izstrādes ietvariem kā Ionic, Onsen UI un Framework 7. jQuery mobile mērķis ir panākt to, lai izstrādātās aplikācijas būtu lietotājam draudzīgas, kā arī nodrošinātu lielisku lietotāja pieredzi gan stacionāra datora, gan planšetdatora, gan viedtālruņu īpašniekiem. Ietvars nefokusējas uz unikāla izskata aplikāciju izstrādi vai īpaši iOS vai Android pielāgotu aplikāciju izstrādi

Uzzini vairāk par jQuery mobile šeit  - jquerymobile.com.

Mobilo aplikāciju izstrāde: Mobile Angular UI

Šis ietvars ir piemērots tiem, kas atbalsta Bootstrap un Angular. Mobile Angular UI ir bezmaksas atvērtā koda risinājums.  Lai panāktu labāku mobilā lietotāja pieredzi tiek izmantots fastclick.js un overthrow.js. Mobile Angular UI dod iespēju izveidot gan navigācijas joslas, gan ritināmos elementus un izvēlnes u.c. Tas ietver visus tos mobilo aplikāciju izstrādei nepieciešamos elementus, kurus nav iespējams atrast Bootstrap 3.

Mobilo aplikāciju izstrāde: secinājums

Mobilo aplikāciju izstrādes tendences mainās ļoti strauji. Mobilo aplikāciju izstrādātāji arvien vairāk sāk izmantot jau gatavus mobilo aplikāciju ietvarus. Lielākais hibrīda mobilo aplikāciju izmantošanas ieguvums ir iespēja pielietot pieeju: "uzrakstīts vienreiz, izmantot var vairakkārt". Tomēr hibrīda aplikāciju izstrāde nav vienīgā alternatīva. 


Lasīt vairāk: mājas lapu izstrāde