Virsraksti

Rakstu vai sadaļu virsraksti var palīdzēt tavai mājas lapas popularitātei, vai arī to sagraut. Iespējams, tu uzraksti aizraujošu bloga ierakstu vai preces aprakstu, bet beigu beigās neviens to neizlasīs. Vai zini kādēļ? 

Tādēļ, ka lasītāji vairs nelasa, bet internetā atrodamo informāciju skenē. Lasītāji uzklikšķinās tikai uz to rakstu, kurš viņiem solās būt interesants un noderīgs. Kā viņi pieņem tik ātru lēmumu? Apmeklētāji vērtē grāmatu pēc tās vāka. Tieši tā, viņi balsta savu izvēli uz ieraksta virsrakstu.

Mājas lapa kā mārketinga instruments

Interneta lietotājiem nav tika daudz laika, lai uzklikšķinātu uz konkrētā raksta, ielādētu to un izlasītu pirmo rindkopu, lai beigās izvērtētu, vai viņi vēlas šo informāciju lasīt tālāk, vai ne. Viņi izlasīs tikai virsrakstu un izlems, vai turpināt iedziļināties turpmākajā tekstā.

Uz kāda tipa virsrakstu tad cilvēki labprāt uzklikšķina? Lūk, ko saka žurnāla "Forbes" rakstu autore Sūzanna Breslina:

"Lai uzrunātu cilvēku ar noteiktu digitālo elementu, nepieciešams iezagties lasītāju smadzenēs un aktivizēt viņiem svarīgu saiti. To nav iespējams izdarīt, ja esi garlaicīgs, truls vai kā faktu ģenerēšanas fabrika."

Interneta vidē atrodami vairāki raksti ar padomiem, kā veidot saistošus un uzrunājošu virsrakstus, taču zemāk aplūko, kādi ir sliktu virsrakstu piemēri. Ņem vērā, kā neveidot savu ierakstu virsrakstus, lai nākotnē savas mājas lapas saturam varētu piesaistīt neskaitāmus apmeklētāju pūļus.

1. Pārāk gari virsraksti mājas lapā

Viens veids, kā panākt, ka tavu rakstu neviens neizlasīs, dod tam ļoti apjomīgu virsrakstu. Gari virsraksti tikai norādīs, ka neesi bijis tik radošs, lai spētu īsi un konkrēti definēt raksta galveno kodolu. Tā vietā, tu ievieto virsrakstā pēc iespējas vairāk informācijas, teju visu izstāstot pirms paša raksta.

Cik garš virsraksts ir par garu? Labais tonis ir virsrakstu neveidot garāku par 70 rakstu zīmēm. Viens no iemesliem, kādēļ to darīt - interneta meklēšanas programmas tāpat neņems vērā informāciju, kura uzrakstīta aiz 70. rakstu zīmes.

Zemāk aplūko pārāk garu virsrakstu piemērus:

MTV Mūzikas Video apbalvošana: Šeit ir vakara uzvarētāji un zaudētāji, plus vēl vesela kaudze ar fotogrāfijām.

Pieņem pakalpojumus no putnu kontroles firmām Denverā un atgriezies no putniem atbrīvotā mājā.

2. "Ēsmas un vilšanās" virsraksti web lapā

Vēl viens "satura nogalināšanas" veids ir veidot pievilcīgu virsrakstu, kurš cilvēkus noteikti uzrunās, taču pēc tam saturs liek lasītajam vilties, jo virsraksts bijis maldīgs. Var jau būt, ka šāda veida virsraksts piesaistīs vairāk klikšķu tavai mājas lapai, taču tāda veida raksti tikai ģenerēs NE-sekotājus un ANTI-fanus. "Ēsmas un vilšanās" virsraksti izskatās lieliski, bet tie pilnībā neatbilsts saturam, kas turpinās zem tā.

Aplūko un izvairies no šiem piemēriem:

Zaudē 15 mārciņas 15 dienās! (turpmākajā rakstā tiek pārdotas tievēšanas tabletes, nevis paskaidrots, kā šāds process var notikt).

Kā nopelnīt 10 000 dolāru blogojot internetā. (turpmākajā saturā lasītāji tiek aicināti iegādāties e-grāmatu).

3. Garlaicīgi web lapu virsraksti

Tu nevari atļauties rakstīt garlaicīgus virsrakstus. Atvaino! Konkurence ir pārāk spraiga (Ik 24 stundas tiek publicēti vidēji 2 miljoni jaunu ierakstu). Tev nepieciešams atrast savu iekšējo mākslinieku un jārada virsraksts, kas ir gan vilinošs, gan saturam atbilstošs.

Tu zini, kā izskatās kaut kas garlaicīgs, tādēļ zemāk aplūko veidus, kā to izlabot:

"Dažas labas receptes ātrām maltītēm" PRET "3 dažādas maltītes, kuras vari pagatavot 30 minūtēs."

"Strādāt no mājām var būt daudz efektīvāk, nekā strādāt no biroja" PRET "Vēlies vairāk naudas un brīvības? Strādā no mājām!"

Cerams tu uztvēri galveno ideju.

Ja ieguldi laiku un pūles veidojot lielisku mājas lapas saturu, atvēli vismaz 15 minūtes laika, lai uzrakstītu virsrakstu, kas dod tavam saturam iespēju izcelties milzīgajā interneta informācijas laukā.


Saistītie raksti:

Uzņēmuma bloga veidošana - idejas un ieteikumi

Ieteikumi mājas lapas izstrādei - efektīva "Par mums" sadaļa

Kā rakstīt saistošus mājas lapas tekstus?


Lasīt vairāk: Mājas lapas teksti


Rakstā izmantotais informācijas avots: Brīdinājums: Virsraksti var nogalināt tavu saturu!


Radušies papildus jautājumi? Vēlies uzzināt vairāk par Mājas lapu izstrāde komunikācijā ar klientu? Jautā, mēs palīdzēsim!