WEB layout design

Acīmredzami, ka visas mājas lapas nav vienādas. Tās atšķir grafiskie elementi, fotoattēli, burtu fonts, utt. Taču web lapas dizainu pamatu pamatā atšķirīgu dara tās izkārtojumus, web lapas struktūra, skelets. Tieši mājas lapas izkārtojums, ļauj sakārtot visus vēlamos elementus noteiktā secībā, lai tie vienkārši nemētātos uz datora ekrāna. Mājas lapas struktūrai jābūt skaidrai, lai tā nemulsinātu apmeklētājus, kā arī vizuāli nolasāmai, lai visiem būtu interese izskatīt cauri visus mājas lapas tekstus un attēlus.

Aplūko, kas ir jāņem vērā, lai sāktu plānot savas mājas lapas izstrādi jau pašos pamatu pamatos - tās struktūrā.

Novieto svarīgākos elementus mājas lapas galvenē

Šis punkts ir jāievēro, lai mājas lapas apmeklētāji acīmredzami spētu nolasīt uzņēmuma mājas lapas galveno mērķi, ideju un pakalpojumus, ko tas piedāvā. Novietojot svarīgāko mājas lapas augšpusē, ir ļoti maza iespēja, ka lasītājs šo detaļu varētu nepamanīt.

Atceries: mazāk ir vairāk mājas lapas dizainā

Veido savu mājas lapas izklājumu vienkāršu, askētisku. Tādā veidā arī apmeklētājiem būs vieglāk un saprotamāk vadīt sevi starp mājas lapas sadaļām.

Trāpīgas web dizaina bildes

Nenovieto mājas lapas attēlus pavirši. Izvieto attēlus noteiktās vietās, lai tie papildina un padara kopējo mājas lapas dizainu vizuāli patīkamāku. Izvēlies attēlus, kas kontekstuāli piestāv mājas lapas mērķim un nozarei.

Sistemātiska mājas lapas kārtība

Mājas lapai ir jāizskatās organizētai. To var panākt ar "režģi", kurā strukturēt  mājas lapas sadaļas, attēlus un tekstus. "Režģis" palīdz skaidri nodalīt vienu laukumu no otra, tā visu "saliekot pa plauktiņiem".

Organizēta mājas lapas informācija

Ja mājas lapas izskats ir kārtībā, arī piedāvātajai informācijai tādai ir jābūt. Piedāvā lasītājiem lasīt tekstus loģiskā secībā. Lai mājas lapa sāk "stāstīt" par tavu uzņēmumu ar nozīmīgāko informāciju un nobeidz stāstu ar mazsvarīgākiem papildinājumiem.

Atbrīvojies no nevajadzīgajiem elementiem

Nepieļauj, ka kāds kaitinošs mājas lapas elements novērš lasītāja uzmanību no tavas mājas lapas informācijas, piemēram reklāma teksta viducī.

Seko mājas lapas dizaina protokolam

Ir lietas, ko katrs mājas lapas apmeklētājs gaida no web lapas. Internets sabiedrību ir pieradinājis pie noteiktām lietām, piemēram, ka iezīmēts vārds citā krāsā, ir hipersaite un tā lasītāju aizvedīs uz citu web lapu. Lapas apmeklētāji no mājas lapas gaida arī standarta informatīvās sadaļas, kā piemēram - "Par mums", "Sākumlapa" un sadaļu "Kontakti".

Nebaidies no baltajiem laukumiem mājas lapas dizainā

Neaizpildītajam jeb tukšajam mājas lapas laukumam ir tikpat svarīga loma, kā mājas lapas tekstiem un fotogrāfijām. Tukšās vietas mājas lapas dizainā ir kā ieelpa mājas lapas lasītājiem. Tukšās vietas rada atstarpi starp tekstiem un ļauj saprast, kur sākas viena doma un, kur beidzas iepriekšējā.

Samazini mājas lapas ielādes laiku

Nekaitini nepacietīgos! Nepiekrāmē savu mājas lapu ar neskaitāmiem attēliem un grezniem izpušķojumiem - tas palielinās mājas lapas ielādes laiku, līdz ar to, dodot vairāk iespējas klientu nepacietībai uzvarēt.


Lasīt vairāk: Mājas lapu izstrāde

Rakstā izmantotais informācijas avots: Kā veidot veiksmīgu mājas lapas izkārtojumu


Vēlies uzzināt vairāk par mājas lapas struktūras izstrādi? Jautā, mēs palīdzēsim!