Izstrādātāja noalgošana

Uzņēmumam mājas lapas izstrādātāja nolīgšana var kļūt par tavu grūtāko uzdevumu. Galu galā tas būs tas atbildīgais cilvēks, kurš veidos tava uzņēmuma interneta komunikācijas un reprezentācijas imidžu.

Tādēļ ir īpaši svarīgi nolīgt pareizo mājas lapas izstrādes meistaru ar pirmo piegājienu. Pretējā gadījumā, tu riskē apdraudēt savu biznesu, kā arī būsi iztērējis kaudzi naudas un tev atkal visa meklēšana būs jāsāk no sākuma.

Zemāk minēti pieci noderīgi padomi, kas var palīdzēt mājas lapas izstrādātāja atlases procesā.

1. Vispirms nolīgstiet "cilvēkus", pēc tam "darba pieredzi" un "uzņēmuma nosaukumu".

Kad mēģiniet atrast īsto mājas lapas izstrādātāju, svarīgākais ir izvērtēt, kāda tipa cilvēki viņi ir. Protams darba spējas un pieredze ir būtiski apstākļi, tomēr cilvēka iekšējais attieksmes DNS ir krietni vien svarīgāks kritērijs. Jālūko, vai cilvēkā mīt radošums, izdarība, precizitāte, atbildības sajūta, interese, enerģija, erudīcija, pareizā attieksme?

Protams, Jūsu uzņēmumam jānovērtē, kādas īpašības atbilstu Jūsu firmas profilam. Tādēļ izanalizējiet, kādas īpašības mājas lapas izstrādātājam būtu neatņemamas, lai tas iederētos Jūsu uzņēmumā. Kas Jūsu uzņēmumam ir svarīgāks - precizitāte un korektums, vai radošums un brīvais lidojums?

2. Uzdod nelielu pārbaudes uzdevumu

Var jau būt, ka esi atradis savu ideālo kandidātu, taču, lai būtu pilnīgi pārliecināts par jaunā mājas lapas izstrādātāja atbilstību, uzdod tam kādu pārbaudes uzdevumu. Tādā veidā varēsi novērtēt, cik operatīvi viņš strādā, kā organizē savu darbu, ar kādu attieksmi uzdevums tiek veikts. Tad skaidrāk spēsi izvērtēt, vai tāds darba stils tavai firmai derēs.

3. Izvēlieties "kandidātus" ar īsto attieksmi, tad izvērtējiet prasmju daudzveidību.

Tehniskajā nozarē, šodienas iegūtās prasmes novecos pēc diviem gadiem. Tā vienkārši ir.

Tādēļ labāk nolīgt uzņēmumu, kurš iet laikam līdzi, nekā tādu, kurš nedara neko lietas labā, lai sekotu arvien jaunajiem tehniskajiem risinājumiem.

Vieglākais veids, kā noteikt, vai uzņēmumā strādājošie speciālisti spēs pielāgoties arvien mainīgajiem darba un tehnoloģiskās nozares apstākļiem, ir uzdot jautājumus, kuri ļaus izprast, vai mājas lapas izstrādātāj ir ar noslieci nemitīgi mācīties.

Jautājumu piemēri:

1. Kādas jaunas programmēšanas valodas Jūsu speciālisti ir apguvuši pēdējā laikā?

2. Kāda ir Jūsu attieksme pret iespēju ik pa reizei apmeklēt mācības par tehniskajiem padomiem un kvalifikācijas uzlabošanu?

3. Kādas ir iemīļotākās tehnoloģiju konferences?

4.Neuzdodiet pārāk specifiskus un nesvarīgus jautājumus

Tas ir saprotams, ka vēlies uzzināt pēc iespējas vairāk par jauno mājas lapas izstrādātāju, tomēr izvairieties vaicāt nesvarīgus jautājums.

Piemēram:

1. Kas bija sākotnējais Java programmēšanas valodas izveidotājs?

2. Kurā gadā tika palaists PHP?

3. Kāds ir Python valodas pirmavota nosaukums?

It kā šīs zināšanas būtu jāzina katram apzinīgam programmētājam, tomēr šie nav jautājumi pēc kuriem spriest par mājas lapas izstrādātāju kandidātu zināšanu un prasmju līmeni. Visi nevar zināt visu.

Protams, neuzdod arī tādus jautājumus, uz kuriem var atrast atbildi interneta lielajos meklētājos pāris sekunžu laikā. Tā vietā, koncentrējies uz "atvērtajiem jautājumiem". ieklausies ar kādu aizrautību un zināšanām izceļas prjektu vadītājs, dizaineris vai programmētājs. Kādā veidā viņš izskaidro terminus un apraksta problēmas risinājumus.

5. Pieņemiet "darbā" lēni, atlaidiet ātri.

Nesteidzies ar savu izvēli sākumā, tomēr gadījumos, kad saproti, ka mājas lapas izstrādātāja zināšanas Jūsu uzņēmumam nav derīgas, lauziet līgumu nekavējoties. Nezinošs un nekompetents mājas lapas izstrādātājs var būt graujošs visam izstrādātajam projektam, produktam un visai darba komandai.

Ja maniet, ka mājas lapas izstrādātājs neuzņemas atbildību, kavē termiņus, vaino visus citus, pieļauj daudz kļūdas - atbrīvojieties no viņa, nesagaidot viņa nākamo darba nepilnību.

Cerams, ka augstāk minētie padomi mājas lapas izstrādātāja izvēlei bija noderīgi. Ņemiet tos vērā un izvēlieties labāko no labākajiem!


 Lasīt vairāk rakstus: Padomi biznesam


Rakstā izmantotais informācijas avots: Pieci padomi, kas jāņem vērā nolīgstot mājas lapas izstrādātāju


Radušies papildus jautājumi? Vēlies uzzināt vairāk par mājas lapas izstrādes iespējām? Jautā, mēs palīdzēsim!