Interneta video
Tātad tu vēlies izveidot video, par kuru visi vien runā. Tu noteikti vēlies, lai video komentē, ar to dalās sociālajos tīklos, vai varbūt tas pat parādās televīzijā. Īsāk sakot, tu vēlies, lai tavs video kļūs populārs (go viral).

Kā panākt, ka video kļūst populārs? Patiesību sakot, neeksistē tāda droša formula, kas nodrošinās panākumus video radīšanā. Nav iespējams esošajam darbam pievienot slepeno "popularitātes" eliksīru, lai rezultātā iegūtu ļoti populāru video klipu.

Tomēr eksistē pāris atslēgas elementi, kuri var palīdzēt izveidot labāku, interesantāku un informatīvāku video, kas iespējams nebūs populārs visas valsts līmenī, bet pietiekami atpazīstams, lai piesaistītu krietnu daudzumu jauno klientu.

Lūk, kā to izdarīt.

Video izstrādē koncentrējies uz stāstu.

Pirms kļūsti asprātīgs, apsver galveno video ziņojumu. Kādēļ tu veido video? Par ko tu vēlies cilvēkiem pastāstīt?

"Lielākai daļai mārketinga speciālistu ir tendence koncentrēties uz produktu, bet daudz interesantāk ir runāt par problēmām, ko konkrētais produkts spēj atrisināt," norāda Tims Vašers, sociālo mēdiju menedžeris, kurš izveidojis video priekš Cisco.

Dollar Shave Club's video klips nonāca uzmanības centrā sava smieklīgā izpildījuma dēļ, bet firma ieguva jaunus klientus, jo video saknē bija redzams īsts stāsts - skuvekļi ir pārlieku sarežģīti un ļoti dārgi (Vai tev liekas, ka tavam skuveklim nepieciešams vibrējošs rokturis, gaismiņa un 10 asmeņi?).

Izsakies īsi.

Domā īsi un konkrēti. Ideālākā variantā divas minūtes un mazāk. Galvenais iekļauj kaut ko interesantu, smieklīgu, uzmanības piesaistošu pirmajās 15 - 20 sekundēs. Efektīvs interneta saturs māk pieprasīt auditorijas līdzdarbošanos, lasot vai skatoties vairāk.

Kā norādījusi Arianna Hufingtone, galvenā runātāja kompānijā MarketingProfs: "Ja tu patērē vecos medijus, tu to dari uz dīvāna. Ja patērē jaunos medijus, tu tos vari patērēt pat zirga mugurā." Pati svarīgākā un acīmredzamākā atziņa: Cilvēki nedalīsies ar video, par kuru viņi zaudējuši uzmanību jau pusceļā, tikai tādēļ, ka video ir bijis pārāk garš.

Video ideju radīšanā esi neparedzams.

Pārsteiguma elements noteikti pavedinās cilvēkus dalīties ar radīto video, kā arī nostiprinās uzņēmuma personību.

Ja nepieciešama palīdzība radošajā departamentā, sazinies ar kādu komēdijas improvizācijas teātri. Tur atradīsi profesionāli, kurš dalīsies ar svaigām un smieklīgām video idejām, visticamāk, par ļoti saprātīgu samaksu. "Sniedz viņiem dažus parametrus, norādi, lai viss būtu viegli saprotams un politkorekts, tad skaties, kas no tā visa sanāk," stāsta Vašers, kurš pats ir trenējies improvizācijas teātrī.

Taču neparedzams vienmēr nenozīmē smieklīgs. Tas vienkārši var nozīmēt baudāmu saturs. Izklāsti vēl nedzirdētu stāstu, kā piemēram, interesantu stāstu par savu industriju, atklājot to, ko neviens cits nav uzdrošinājies izstāstīt.

Neaizmirsti par pamatiem video izveidē.

Efektīvs video pamatā sevī iekļauj:

1) Aprakstošu virsrakstu;

2) Ar atslēgas vārdiem optimizētu video aprakstu un birkas;

3) Aicinājumu uz darbību (ko tu vēlies, lai cilvēki dara pēc video noskatīšanās?);

4) Promocijas plānu, kas ietver dažādus ierakstus, kuri cilvēkus aizved līdz video.

Pārliecinies, ka platformai, no kuras pārraidi savu video ir iespēja sociāli dalīties ar saturu, lai cilvēki var ērti izplatīt ziņu tālāk. Ja tev ir klientu e-pastu saraksts izmanto arī šo ceļu, lai popularizētu savu video.

Veiksme.

Piesaisti veiksmi. Piedodiet, bet tā ir taisnība: Veiksme ir galvenais panākumu dzinējspēks veidojot interneta saturu. "Ja kaut viens no desmit video kļūst populārs, esmu laimīgs," norāda Vašers. Internets ir neparedzama vieta, tādēļ turpini radīt saturu un varbūt viens no mēģinājumiem būs tik veiksmīgs, ka par tava uzņēmuma video runās vairākus gadus.


Saistītie raksti:

Sem video

Kāds biznesam un mājas lapai labums no video?

Izmanto video, popularizējot uzņēmumu un mājas lapu


Lasīt vairāk: Video


Rakstā izmantotais informācijas avots: Populāro video noslēpums


Radušies papildus jautājumi? Vēlies uzzināt vairāk par mājas lapas nozīmi efektīvas video kampaņas nodrošināšanā? Jautā, mēs palīdzēsim!