Social

Tas, kas der visam, neder nekam. Tieši tādēļ nav viens pareizais veids, kā izstrādāt efektīvu mājas lapas dizainu. Vienam derēs askētisks web dizains, savukārt, otram, piestāvēs krāsaina un haotiska mājas lapa. Tomēr mājas lapu izstrādē pastāv universāli principi, kurus īstenojot, garantēti mājas lapas panākumi.

Saprotama mājas lapas struktūra

Jebkuras kvalitatīvas celtnes pamatā ir stabila konstrukcija. Pirms izstrādāt mājas lapas vizuālos elementus, jāpārdomā, vai apmeklētāji spēs skaidri saprast, kā vadīties Jūsu web lapā. Ja viņi to nevarēs, visticamāk, lapas apmeklējumu skaits nebūs iespaidīgs.

Mājas lapas sadaļu navigācijai nav jābūt prastai. Iespējams to veidot kā "slaidšovu" vai arī izstrādāt vizuāli pievilcīgas sadaļu ikonas. Pamatā, lai lapas apmeklētājs ar 3 klikšķiem var atrast tam nepieciešamo informāciju.

Mājas lapas saturam jābūt sadalītam saprotamās kategorijās. Galvenais, lai apmeklētājs web lapā neapmaldās.

Zīmolam pieskaņota mājas lapa

Uzņēmuma mājas lapa rada profesionālāku iespaidu, ja tā veidota saskaņoti ar firmas logotipu un būtību. Saskaņojot mājas lapas krāsas ar firmas logo, iespējams radīt vienotu izskatu, neļaujot firmas stilam un web lapas izskatam savā starpā konfliktēt.

Efektīvāk, ja web dizainā izmantota logotipa krāsu shēma, forma vai līniju struktūra.

Saskaņojot mājas lapas krāsas ar firmas logo, iespējams veidot profesionālu uzņēmuma tēlu.

Pievilcīgu attēlu lietošana mājas lapā

Internetā arvien vairāk redzamas lapas, kuru dizainā izmantots viens centrālais attēls, lai piesaistītu apmeklētāju uzmanību. Šī pieeja ir efektīva, jo cilvēki vizuāli spēj pilnīgāk uztvert informāciju. Tomēr jāatceras, ka web attēlam jābūt izvēlētam atbilstoši biznesa darbības nozarei, lai lapas apmeklētāji saprot, ar ko šis uzņēmums nodarbojas.

Galvenais izmantot labas kvalitātes attēlus. Vājas izšķirtspējas fotogrāfijas rada neprofesionālu iespaidu par uzņēmumu.

 Mājas lapā ievietotajiem attēliem jābūt kvalitatīviem un izvēlētiem atbilstoši biznesa nozarei.

Gudrs video lietojums mājas lapā

Cilvēkiem lielākoties patīk multimediāls saturs, tomēr nav nepieciešams viņiem uzmākties ar dažnedažādiem audiovizuāliem meistardarbiem, automātiski tos atskaņojot ikreiz, kad apmeklētājs ienāk Jūsu web lapā. Labāk ļaujiet pašam apmeklētājam izlemt.

Tomēr kopumā video un citu veidu audiovizuāls materiāls, efektīvi spēj piesaistīt apmeklētāju uzmanību. It sevišķi web sākumlapā.

Audiovizuāls materiāls piesaista un notur apmeklētāju uzmanību, bet ir jādod iespēja viņiem pašiem izvēlēties skatīties video vai ne.

Spēcīgu web lapas tekstu un uzrunu lietošana

Visas pasaules video un fotogrāfijas neizglābs mājas lapu no izgāšanās, ja tajā ievietotie teksti nebūs skaidri un salasāmi. Atrodot pareizo burtu fontu, kurš ir atbilstošs mājas lapas un uzņēmuma būtībai, iespējams efektīvāk auditorijai nodot svarīgo ziņojumu.

 

Tekstu un fontu izvēle ir būtiska, lai apmeklētājiem radītu biznesa nozarei abilstošu sajūtu.

Ņemot vērā šos pamatprincipus mājas lapas dizaina izstrādē, uzņēmuma web vietne gūs panākumus.


Lasīt vairāk: Web dizains


Radušies papildus jautājumi? Ir aktuāla mājas lapas dizaina izveide? Jautā, mēs palīdzēsim!