Vai tu zināji, ka pirmo programmu, 1948.gada 21.jūnijā, izveidoja Toms Kilburns? Izveidotā programma spēja aprēķināt šādu vienādojumu:  2^18 = 262,144. Šajā bloga rakstā pievērsīsimies tam, kas Tev ir jāzina par programmu izstrādi

Programmas izstrāde: kas ir programma?

Programma ir instrukciju kopums, kas dod tās lietotājam veikt darbības ar  datoru, tā aparatūru vai veikt noteiktus uzdevumus. Bez programmām visas ierīces būtu nelietojamas. Piemēram, bez interneta pārlūkprogrammas Tu pašlaik nevarētu lasīt šo bloga rakstu un bez operētājsistēmas nevarētu izmantot pārlūkprogrammu.

Video: programmas izstrāde - kas ir programma?

Programmas izstrāde: tās veidi

Ir nepieciešams pieminēt to, ka programma var būt jebkas, kas darbojas Jūsu datorā. Zemāk redzamajā attēlā ir apkopoti dažādi iespējamie programmu veidi.

Attēlu rezultāti vaicājumam “program types software”

Programmas izstrāde: programmas veidi.

Programmas izstrāde: kur iegūt programmas?

Programmas var iegādāties gan veikalos, gan tiešsaistes tirdzniecības vietās. Līdz ar programmu iegādi tiek iegādātas arī programmu izmantošanas pamācības, garantija un citi dokumenti. Individuālām vajadzībām pielāgotas programmas ir iespējams izstrādāt.

Pieejamās programmas ir iespējams iedalīt šādās kategorijās:

  • Izmēģinājuma programmas ir programmas, kas dod dažu dienu bezmaksas izmantošanas tiesības, pēc kuru noslēgšanās ir jāatsakās no programmas vai jāiegādājas tās licence. Pēc izmēģinājuma perioda beigām Jums tiks lūgts ievadīt kodu vai reģistrēt izmantošanu.
  • Bezmaksas programmas ir programmas, kuras var izmanto bezmaksas līdz brīdim, kamēr tās modificē.
  • Atvērtā koda programmas ir līdzīgas bezmaksas programmām. Galvena šīs programmas atšķirība ir iespēja pielāgot programmu savām vajadzībām.

Programmas izstrāde: secinājums

Pēc programmatūras izstrādes vai iegādes, to ir nepieciešams ne tikai instalēt, bet arī nepārtraukti uzturēt, atjaunot un novērst kļūdas. Pēc programmas atjaunināšanas problēmām, kuras tika konstatētas iepriekšējā versijā, nevajadzētu parādīties. Ja Jūs neesat pārliecināts par to, kā atjaunot programmu vai instalēt atjauninājumus, ir ieteicams šos uzdevumus uzticēt ekspertiem. Cerams, ka šis nelielais skaidrojums par to, kas ir programma un, kādiem mērķiem tā tiek izstrādāta palīdzēja tev pieņemt lēmumu par programmas izstrādi.


Lasīt vairāk: mājas lapu izstrāde


Rakstā izmantotais informācijas avots: Kas ir programma?


Saistītie raksti:

Programmatūras izstrāde: svarīgākie posmi

Kā mājas lapa var palīdzēt Tavam biznesam?

Cik maksā mājas lapas izstrāde?


Ir aktuāla mājas lapas izstrāde? Jautā, mēs palīdzēsim!