Programmatūra ir tieši tas, kas ir nepieciešams veiksmīgai datu sistēmas un uzņēmuma darbībai. Šajā bloga rakstā nedaudz pievērsīsimies tam, kas ir programmatūra un, kādi ir programmatūras izstrādes galvenie posmi

Programmatūras izstrāde

Nedaudz pievērsīsimies tam, kas ir programmatūras izstrāde. Programmatūras izstrādes (alternatīvi tiek dēvēta arī par programmatūras dzīves ciklu vai programmatūras izstrādes posmiem) process ir soļu jeb posmu kopums, kas tiek paveikts līdz brīdim, kad programmatūra ir izstrādāta. Zemāk redzamajā video ir attēlots "ūdenskrituma modelis" programmatūras izstrādē, kā arī tā soļu jeb posmu piemēri.

Programmatūras izstrāde: ūdenskrituma modelis, izstrādes posmi. 

Programmatūras izstrāde - svarīgākie posmi

Programmatūras izstrāde sastāv no sešiem vienkāršiem posmiem: prasību izstrādes, programmatūras izstrādes, programmatūras izstrādes realizēšanas, testēšanas, dokumentēšanas un programmatūras uzturēšanas. ko dara katrā no programmatūras izstrādes posmiem?

Pirmais programmatūras izstrādes posms ir prasību definēšana, kura ir nepieciešama, lai noteiktu, kādus mērķus programmai ir jāsasniedz, kāda būs tās funkcionalitāte. Nākamajā, izstrādes fāzē, tiek noteikts tas, kādā veidā programmatūra tiks izstrādāta un, kas par to ir atbildīgs. Programmatūras realizēšanas fāzē programmētāji un dizaineri uzsāk darbu pie programmatūras izstrādes.

Attēlu rezultāti vaicājumam “agile vs waterfall software development”

Programmatūras izstrādes galvenās metodoloģijas. 

Pēc tam, kas ir iegūta programmatūras kopija, tiek uzsākta programmatūras testēšana ar mērķi identificēt un novērst radušās kļūdas. Testēšanas fāzes laikā kļūdas tiek labotas tik ilgi, līdz tiek sasniegta noteiktā produkta kvalitāte. Pēc programmatūras izstrādes notiek tās dokumentēšanas process, lai nofiksētu to, kā programma ir jāizmanto. Pēdējā, programmatūras uzturēšanas, fāze turpinās vairāku gadu garumā.

Programmatūras izstrāde - secinājums

Programmatūras izstrādes process visu padara daudz vienkāršāku un samazina potenciālo problēmu skaitu. Daži uzņēmumi un valsts iestādes pieprasa to, lai programmatūras izstrāde atbilstu kvalitātes vadības standartam: ISO 12207, kas definē programmatūras dzīves ciklu.


Lasīt vairāk: mājas lapu izstrāde


Rakstā izmantotais informācijas avots: Programmatūras izstrādes dzīves cikls


Saistītie raksti:

Jautājumi, kurus uzdot mājas lapas izstrādātājiem

Kā mājas lapa var palīdzēt Tavam biznesam?

Cik maksā mājas lapas izstrāde?


Ir aktuāla mājas lapas izstrāde? Jautā, mēs palīdzēsim!