Kas ir web programmētājs? Ko patiesībā dara un kādus darbus veic mājas lapas programmētājs? Iepriekšējos rakstos vairāk pievērsāmies sistēmu un programmu izstrādes jautājumiem, tādēļ šajā bloga rakstā sniegsim nelielu priekšstatu par programmēšanas darbiem

Programmēšanas darbi: kas ir programmētājs?

Mājas lapas programmētājs jeb koderis ir cilvēks, kura galvenais uzdevums ir izveidot pareizu mājas lapas, sistēmas vai programmas kodu. Termins "web programmētājs"  ir attiecināms gan uz speciālistu, kurš specializējas vienā noteiktā specializācijā (front-end programmēšana un back-end programmēšana), gan uz cilvēku, kurš spēj programmēt gandrīz jebko. Citi ar programmēšanu saistītie amatu nosaukumi ir: datorsistēmu izstrādātājs, web programmētājs, datorsistēmu analītiķis, interneta risinājumu programmētājs, programmēšanas analītiķis, programmētājs u.c. līdzīgi profesiju nosaukumi.

Video: kas ir web programmēšana?

Programmēšanas darbi: ko dara programmētājs?

Visaktuālākais jautājums ir par to, kādus darbus veic programmētājs? Web programmētāja darba procesu raksturo vairāku soļu kopums: programmēšanas darbi sevī ietver programmas izveidi, koda rakstīšanu, testēšanu, kļūdu identificēšanu un novēršanu un izveidota mājas lapas, sistēmas vai programmas koda uzturēšanu un pilnveidi. Programmēšanas kods tiek rakstīts kādā no datoram saprotamajām programmēšanas valodām. Kods var būt gan pielāgots, gan īpaši izstrādāts specifiskām klienta vajadzībām.

Attēlu rezultāti vaicājumam “what is web development process”

Programmēšanas darbi un to secība. 

Programmēšanas darbu mērķis ir izveidot gala produktu (web lapu, sistēmu vai programmu),  kas dod iespēju panākt vēlamās lietotāja darbības izpildīšanu. Programmēšanas process pieprasa daudzpusīgas padziļinātas zināšanas, kas ietver ne tikai loģisko domāšanu un izpratni par algoritmu darbību, bet arī zināšanas par mājas lapas, sistēmas vai programmas uzbūvi.

Programmēšanas darbi: secinājums

Viena lieta, kas ir svarīga: programmēšanas darbu izpildes laikā notiek sadarbība starp izpildītāju (programmētājs) un klientu. Programmēšanas darbu rezultātam ir jāapmierina pasūtītāja un gala lietotāju vajadzības. Cerams, ka šis nelielais ieskats programmētāja darbā tev palīdzēja labāk izprast to, kādi ir programmēšanas darbi un to nozīme.


Lasīt vairāk: mājas lapu izstrāde


Rakstā izmantotais informācijas avots: ko dara programmētājs?


Saistītie raksti:

Jautājumi, kurus uzdot mājas lapas izstrādātājam

Mājas lapas specifikāciju izstrādes process

Sistēmu izstrādes galvenie soļi


Ir aktuāli programmēšanas darbi? Jautā, mēs palīdzēsim!