Reklāmas dizains - iespējams jūs ikdienā esat spiests skatīties reklāmas, jo tikai tās ir redzamas visur - uz ēku fasādēm, TV raidījumos, ka arī internetā. Piekritīsiet, ka ir daudz patīkamāk aplūkot pārdomātas, jautras, iedvesmojošas un kvalitatīvas reklāmas. 

2014.gadā veiktais pētījums ir pierādījis to, ka ikdienā potenciālie klienti saskaras ar vairāk nekā 5000 reklāmām un zīmoliem ik dienu. No šī skaita tikai 153 reklāmas tiek pamanītas, bet tikai 12 tiek apskatītas. Jums ir jānopūlas, lai jūsu reklāmas dizainu pamanītu starp tūkstoš līdzīgiem. Šajā bloga rakstā esam apkopojuši labākās reklāmas dizaina idejas un radošākos reklāmu piemērus pēdējo gadu laikā.

Reklāmas dizains - izmanto sponsorētās aptaujas

Iespējams Jūs esat dzirdējis par to, ka viens no vienkāršākajiem veidiem, kā panākt, lai klienti iemīlētu jūsu uzņēmumu ir likt viņiem runāt par sevi. Bieži vien potenciālie klienti izvairās no pirkuma lēmuma tikai tādēļ, ka pārāk maz ir informēti par jūsu uzņēmumu un tā piedāvātajiem produktiem, tādēļ izvēlas izmantot jau pārbaudītu uzņēmumu pakalpojumus. Viens no labākajiem veidiem, kā novērst šos trūkumus un nemanāmi iepazīstināt ar jūsu zīmolu ir sponsorēto aptauju izmantošana. Ikviens vēlas zināt to, kuram filmas varonim vai pasaulē atpazīstamam mūziķim līdzinās.

Reklāmas dizains - izmanto sponsorētās kartes

Šī reklāmas ideja šķiet vispiemērotākā tūristu autobusiem un vietējiem restorāniem vai atpūtas centriem. Ārzemēs bieži vien sponsorētās kartes ir izvietotas dzelzceļa stacijās, lidostās vai citās tūristu iecienītās vietās. Jūs tās varat ieraudzīt gandrīz jebkur!

Sponsorētās kartes ir atrodamas tūristu iecienītās vietās, kā arī biroju kompleksos. Pat sabiedriskā transporta pieturās! Tūristi to izmanto, lai noteiktu savu atrašanās vietu un dotos uz tuvākiem apskates objektiem.

Kuponu grāmatas

Pagājušā gadsimta beigās lielu popularitāti ārzemēs izpelnījās preču pārdošana uz ielas. Tika pārdoti cepumi, krāsainais papīrs un pat kuponu grāmatas. Pašlaik kuponus jūs varat atrast jebkur, gan avīzēs, gan interneta tirdzniecības vietās. Tomēr arī pašlaik kuponu grāmatas tiek plaši izmantotas. Vislielāko ieguvumu tas sniedz tūristiem, jo tajā tiek iekļautas atlaides populārāko muzeju un atrakciju apmeklējumiem. Kādēļ kupons nevarētu kalpot par vienu no labākajiem jaunu klientu piesaistes veidiem?

Apkārtējās vides  izmantošana

Vai jūs neesat aizdomājies par to, ka modē ir radošas vides reklāmas? Tās ir ne tikai labākas par garlaicīgajiem reklāmas baneriem vai veikalu izkārtnēm, bet arī dod iespēju radīt kaut ko jautru vai interesantu reklāmas mērķiem. Šīs kreatīvās reklāmas dod iespēju atgriezties vairākus gadus senā pagātnē.

reklāmas dizains

Reklāmas dizains - vides reklāmas piemērs. 

Atsaukšanās uz popukultūru

Vai jūs zinājāt, ka reklāma, kurā ir attēlota Kima Kardašjana ietekmējas no pašreizējiem popkultūras elkiem. Atkarībā no jūsu uzņēmuma izvēlētās mērķauditorijas, reklāmas dizainā varat iekļaut atpazīstamus aktierus, mūziķus, filmas vai multfilmas kadrus.

Reklāmas dizains - slavenību reklāmas piemērs. 

Esiet jautrs, izmantojiet humoru

Kvalitatīvas un radošas reklāmas var palīdzēt radīt pozitīvas asociācijas ar jūsu produktu, to uztvert ar nelielu humoru. Tas ir gluži kā radīt tikai jums un jūsu potenciālajiem klientiem saprotamus jokus! Vai nav lieliska ideja?

Izmantojiet jokus

Ikvienam patīk gaumīgi joki, tādēļ radoša vārdu saspēle vai grafiskie elementi var palīdzēt jūsu uzņēmuma zīmolam atbilstoša joka izveidē.

Reklāmas dizains - joki reklāmu izveidē. 

Parādiet jaukus dzīvniekus

Ja, izmantojot bravūrīgus reklāmas materiālus, produktu ir iespējams pārdot, nevairieties no jauku ilustrāciju izmantošanas. Padomājiet par to, kādu dzīvnieku asociācijas jums rada noteikti produkti. Izmantojiet šo informāciju Jūsu uzņēmuma labā.

 dizains

Reklāmas dizains - reklāmas ar dzīvniekiem piemērs. 

Domājiet "ārpus kastes"

Vai jūs nebūtu pārsteigts ieraugot ovālu reklāmas plakātu? Potenciālie klienti ir pieraduši pie tā, ka visas reklāmas tiek sāktas vienādi, izskatās vienādi un ir gandrīz vienādas. Nebaidieties eksperimentēt ar dažādām idejām, pārsteidziet potenciālos klientus ar kaut ko vēl neredzētu.

 Reklāmas dizains - lai citi reklamē Jūs

Šis ir viens no visvieglāk īstenojamiem padomiem reklāmas izveidē. Patiesībā to ir ļoti vienkārši panākt, izveidojiet konkursu, kurā Instagram lietotājiem ir jāizveido selfijs kopā ar jūsu produktu. Potenciālie klienti vēlēsies nofotografēties ar jūsu produktu tikai tādēļ, ka viņu draugi ir izdarījuši tāpat. Lielākā daļa iegādāsies jūsu produktu.

krūze dizains

Reklāmas dizains - aksesuāri ar uzņēmuma logo, kas reklamē Jūs. 

Iepazīstieties ar ielu mākslu

Šis varētu būt viens no radošākajiem reklāmas dizaina veidiem. Ielu māksla var būt jebkas sākot no grafiti, beidzot ar ēku fasādes noformējumu. Ielu māksla reklāmās ir tas, kas daudziem liek uz mirkli apstāties. Šī ir vēl viena lieliska ideja, kuru izmantot uzņēmuma popularizēšanai sociālo mediju tīklā Instagram.

siena

Reklāmas dizains - ielu mākslas izmantošana produkta reklāmā. 

Reklāmas dizains - investējiet pievilcīgās uzņēmuma vizītkartēs

Ja vēl līdz šim jūs neesat apsvēris domu par vizītkartes izmantošanu uzņēmuma reklamēšanā, ir pēdējais laiks par to sākt domāt. Internetā ir pieejamas tūkstošiem labu un radošu vizītkaršu idejas, jums ir jāizvēlas tikai uzņēmumam piemērotākā.

reklāmas dizains

Reklāmas dizains - vizītkarte kā reklāmas līdzeklis. 

Reklāmas dizains -  izmēģiniet saukli

Iespējams, ka kādreiz jūsu galvā ir skanējis kāds patiesi kaitinošs reklāmas sauklis. Pārdomāts reklāmas sauklis, kas ir ietverts reklāmā ir viens no veidiem, kā padarīt reklāmas dizainu nedaudz radošāku.

Reklāmas dizains - parādiet savu māksliniecisko pusi

Vai kādreiz ieraugot kādu radošu reklāmu, jūs esat vēlējies to nofotografēt un uzlikt kā fona attēlu telefonā vai datorā? Tas ir vēl viens no veidiem, ka reklāma var piesaistīt potenciālos klientus un veicināt atkārtotos pirkumus.

Reklāmas dizains - atceries reklāmās izmantot retro

Vai jūs atcerieties, kādas bija reklāmas 1999.gadā? Vēl viens no radošiem reklāmas izveides padomiem ir izveidot reklāmu tādu, kāda tā bija dažas desmitgades atpakaļ.

reklāmas dizains

Reklāmas dizains - retro izmantošana mūsdienu reklāmās. 

Reklāmas dizains - iedvesmojiet ar video

Iedvesmojošas un pamācošas reklāmas ir tās, kuras ar prieku saviem draugiem izplatīs jūsu potenciālie klienti. Visvieglākais veids ir iesaistīt uzņēmumu labdarības organizācijā vai kādā atpazīstamā aktīvistu kustībā. Izmantojiet video!

Reklāmas dizains - izmantojiet pārsteigumus

Vai jūs kādreiz esat pamanījis reklāmu, kuras dizains šķietami nav saistīts ar uzņēmuma piedāvāto produktu? Atraktīvs un unikāls grafiskais dizains var piesaistīt klientus pat visgarlaicīgākajam zīmolam un veicināt straujāku pirkuma lēmuma pieņemšanu. Tas attiecas arī uz reklāmas banneriem!

reklāmas dizains

Reklāmas dizains - reklāma, kurā tiek izmantots pārsteiguma efekts. 

Reklāmas dizains - Facebook reklāmas iesaiste

Facebook reklāmas, īpaši "Facebook live" pēdējo gadu laikā ir kļuvušas īpaši populāras kā viens no veiksmīgākajiem mārketinga un pārdošanas rīkiem. Šie rīki ir tie, kas dod iespēju potenciālajam klientam apgūt to, cik svarīga ir komunikācija ar pakalpojumu sniedzēju. Izmantojiet Facebook, lai reklamētu uzņēmuma pasākumus un korporatīvo kultūru.

Reklāmas dizains - piesaistiet Instagram sekotāju uzmanību

Jūs pirmo reizi ieraudzījāt attēlu, tas šķita tik apburošs, ka nepamanījāt, ka patiesībā tiek reklamēts auto. Kāds grafiskais dizaineris vai mārketinga speciālists noteikti ir strādājis pie tā, lai pievērstu jūsu uzmanību uzņēmuma Instagram kontam. Dažas pievilcīgas reklāmas bildes vai interaktīvi elementi un pirkuma lēmums nemanāmi ir pieņemts!

Reklāmas dizains - secinājums

Ikviens no mums kaut reizi ir piedalījies kādā sociālo mediju reklāmas akcijā. Piekritīsiet, ka reklāmas noformējums ir viens no būtiskākajiem faktoriem, kas tiek ņemt vēra pirms pirkuma lēmuma pieņemšanas. Izmantojiet interneta piedāvātās priekšrocības sava uzņēmuma labā!