Responsīvais dizains

Mūsdienās bez mobilajiem telefoniem un datoriem, internetam iespējams piekļūt arī ar e-lasītāja (e-reader), planšetdatora, televizora un spēļu konsoles palīdzību. Tas vienkārši vairs nav izdevīgi – veidot un pielāgot mājas lapas dizainu katras iekārtas ekrāna izmēriem un tehniskajiem parametriem. Lai arī, cik tas šķistu neticami, tikai 9% no visas pasaules mājas lapām, tiek uzskatītas par pilnīgi pielāgotām lietošanai no mobilā telefona.

Kāds ir responsīvā web dizaina mērķis?

Vai tad nebūtu daudz vienkāršāk radīt un būvēt vienu vienīgu mājas lapu, kuru spētu perfekti attēlot visas interneta uztveršanas ierīces? Responsīvā mājas lapas dizaina tehnoloģijas piedāvā iespēju būvēt tieši šāda veida mājas lapas – viena lapa pielāgota vairākām ierīcēm!

Tā kā „gudrie telefoni” (smartphones) iegūst arvien lielāku popularitāti, aizvien vairāk mājas lapas ir iespēja aplūko no mobilajām ierīcēm. Mājas lapas, kuras nav optimizētas lietošanai no mobilā telefona, liek lietotājiem apšaubīt uzņēmuma, produkta un pakalpojuma kvalitāti.

Responsīvais mājas lapas dizains atrisina šo problēmu. Ja responsīvais dizains ir izveidots pareizi un precīzi, tas ne tikai nodrošina pielāgotu mājas lapas izskatu un izmērus attiecīgajai ierīcei, bet arī samazina web lapas ielādes laiku.

Kā tiek veidots responsīvais dizains?

Responsīvā dizaina mājas lapa ir veidota ar noteiktiem standartiem un spēs pielāgot mājas lapas informācijas laukus, attēlus un navigācijas sistēmu, adaptējoties ierīcei, caur kuru interneta vietne tiek aplūkota.

Praktiski tas nozīmē, ja mājas lapa uz datora ekrāna parādās vienā izskatā, aplūkojot šo pašu mājas lapu no, piemēram, planšetdatora, web lapa būs mazāka, bet saglabās nemainīgas dizaina proporcijas.

Responsīvais mājas lapas dizains nozīmē to, ka nav nepieciešamības rakstīt atsevišķus mājas lapu programmēšanas kodus, lai tās pielāgotu katrai ierīcei. Visu darbu paveiks viens vienīgs programmēšanas kodu komplekts, kurš pieņem dažādus specifiskos parametrus no dažādām ierīcēm. Tiek pielietots CSS3, lai mājas lapai piešķirtu iecerēto izskatu.

Šeit vari aplūkot interesantu prezentāciju un dziļāku skaidrojumu - Kas ir responsīvais web dizains?


Lasīt vairāk: Web dizains

Rakstā izmantota informācija: Responsīvais mājas lapas dizains


Ir aktuāla web dizaina izstrāde? Jautā, mēs palīdzēsim!