Sapulces

Kad iedomājies par iknedēļas darbinieku sapulci, tevi, visticamāk, nepārņem pārāk priecīgs noskaņojums. Garas runas, prezentācijas, apskati, nebeidzams darba uzdevumu saraksts un aktu krājumi…

Taču tas var mainīties. Iknedēļas sapulcēm nav jābūt garlaicīgam, mokošam un apnicīgam piedzīvojumam. Zemāk apkopoti noderīgi padomi, kas palīdzēs iknedēļas darbinieku sapulci padarīt baudāmu, interesantu un produktīvu.

Uz sapulci uzaicini ne tikai uzņēmuma darbiniekus

Šis ieteikums varētu šķist absurds – darbinieku sapulcē sasaukt cilvēkus, kuri nav darbinieki? Šis piegājiens varētu nestrādāt visās sapulcēs, piemēram, satikšanās reizēs, kad pārspriežat konfidenciālu informāciju, taču tas ir lielisks veids, kā atsvaidzināt ne tikai sapulces norises gaitu, bet spētu nest pienesumu firmas informācijas bāzei.

Sapulces dalībniekiem, kas nav uzņēmuma darbinieki ir svaigs skatījums uz firmu, tās procesiem un komunikāciju. Pienācēju perspektīva var būt noderīga, lai analizētu uzņēmuma tēlu.

Turklāt, ja darbinieki ievēros to, ka pienācēji no malas aizrautīgi apmeklē darbinieku sapulces, viņi noteikti paši vēlēsies tās apmeklēt. Darbinieki būs ieinteresēti redzēt jaunas sejas un iemeslu, kādēļ viesi ir uzaicināti.

Ja nesanāk uzaicināt viesus klātienē, mēģini to darīt ar interneta starpniecību, piemēram, ar Google Hangout vai Skype.

Sapulcē ievies „Novērtējiet viens otru” politiku

Tad, kad visi ir pulcējušies sapulcē, izsaki tiem pateicību par ierašanos. Uzņēmumi, kuri izsaka pateicību saviem darbiniekiem, ilgtermiņā saglabā lielāku produktivitāti, nekā tās firmas, kuras to nedara.

Lai padarītu šo novērtēšanu nozīmīgu, uzdodiet vienai uzņēmumu darbinieku vienaudžu grupai novērtēt citu vienaudžu grupu un otrādāk. Tādā veidā izcelsiet tās lietas, pie kā katrā grupa vēl jāpiestrādā, kā arī darbinieki savā starpā apmainīsies ar viedokļiem, kādēļ tie novērtē vien otru.

Lielisks piemērs, pielietot „Uzvaras apļa” piegājienu. Proti, darba sapulcēs katram darbiniekam tiek jautāts, kuru no indivīdiem šonedēļ vajadzētu iecelt par „nedēļas uzvarētāju”, ņemot vērā viņa vai viņas nedēļas veikumu.

Visu var padarīt vēl ceremoniālāku. Nosaukt „nedēļas uzvarētāju” un likt viņam skriet ap pārējiem darbiniekiem pie Chariots of Fire skaņdarba un katram darbiniekam ar plaukstu „dot pieci”.

Katram dod uzrunas laiku

Darbinieku sapulcēs katram dalībniekam būtu jāparedz runāšanas laiks, lai neviena viedoklis netiktu uzskatīts par mazvērtīgāku. Visiem jāmāk vai jāmācās izteikt savas domas, ierosinājumi. Tas tikai varētu palīdzēt uzņēmuma turpmākajā attīstībā. Ne vienmēr visiem runātājiem jārunā ar tiešā darba pienākumiem saistītām lietām.

Varat katru nedēļu izvēlēties „Karsto tēmu”, par kuru var izteikties katrs. Šīs tēmas ietvaros darba komanda var apspriest arī gaidāmos pasākumus, uzņēmuma saliedēšanas pasākumu idejas, komentārus par darba vidi, utt.

Radi smieklus, lai veicinātu darba produktivitāti

Tas ir neizbēgami, ka darba sapulcēs nākas runāt par „ne tik interesantiem” tematiem, taču tas ir nepieciešams, lai darbi ritētu uz priekšu. Kad sastādi darba sapulces saturu, pārliecinies, ka starp garlaicīgajām datu tabulām ieliec kādu interesantu salīdzinājumu vai aktuālu joku, kas uzmundrinās sapulces apmeklētājus.

Citos uzņēmumos sapulce tiek atklāta ar kopīgiem vingrinājumiem, dažkārt darba komanda tiek iepazīstināta ar jaunu darbinieku, kas nozīmē, ka esošajiem darbiniekiem jāpastāsta kāds smieklīgs fakts pašam pa sevi – dari visu, kas izraisīs smieklus un uzjautrinās kolēģus.

Patīkams noskaņojums darba vietā ir būtiska sastāvdaļa, lai darbinieki justos apmierināti un spētu strādāt daudz labāk. Tādēļ ceram, ka pielietojot šos paņēmienus, tavas uzņēmuma iknedēļas sapulces kļūs produktīvākas, interesantākas un uzjautrinošākas.


Saistītie raksti:

Infografika: Biznesa aplikācijas aizņemtiem uzņēmējiem

Padomi, kas jāņem vērā izvēloties mājas lapas izstrādātāju.

Sliņķi darba vietā [infografika]


Lasīt vairāk: Padomi biznesam


Rakstā izmantotais informācijas avots: Darbinieku sapulces, kuras neviens nepalaidīs garām


Radušies papildus jautājumi? Vēlies uzzināt vairāk par kvalitatīvas mājas lapas izstrādi? Jautā, mēs palīdzēsim!